| SaveTheNature a întrebat:

Musulmanii care nu se convertesc la crestinism sunt "orbi"?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Stii tu cine spune :,, Lasa ca ai timp sa faci asta maine, poimaine.,, Dar Dumnezeu ne spune:,, Astazi, daca auziti Cuvantul, nu va impietriti inimile, ci intoarceti-va la Dumnezeu!,, Ziua de maine nu o promite Domnul nimanui. Este prea scump sufletul nostru ca sa il neglijam.http://www.youtube.com/watch?v=b1ImXqosGpQ

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Din punct de vedere spiritual, poate.

| SaveTheNature explică (pentru EmaS):

Ema inca nu m-am casatorit, si nici nu mi-am botezat copilul care deja are 4 luni.
In tara asta asa sunt toti.Nimanui nu ii pasa de religie.In ce lume traim. Habar nu am. M-am pierdut de tot.

| EmaS a răspuns (pentru SaveTheNature):

Te rog sa ai grija de sufletul tau si al familiei tale.Nu uita de Cel care este sursa fericirii si a binecuvantarii. Stii pilda semanatorului, nu lasa ingrijorarile sa te copleseasca.

| SaveTheNature explică (pentru EmaS):

Stiu. Dar tot aman momentul. Oare de ce?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Tu de unde sti ca ziua de maine nu o promite scrise in biblie asa ceva? daca ar exista un dumnezeu ar promite zile cat mai multe si cat mai fericite pentru oricine

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca i faci botez ce castigi cu asta? adica s-a nascut cu pacatul morti acum il botezi sai ierte pacatul care nu la facut ciudata religie aveti

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

La noi ne lasa si se vede societatea cum e

| EmaS a răspuns (pentru SaveTheNature):

Stii tu cine spune :,, Lasa ca ai timp sa faci asta maine, poimaine.,, Dar Dumnezeu ne spune:,, Astazi, daca auziti Cuvantul, nu va impietriti inimile, ci intoarceti-va la Dumnezeu!,, Ziua de maine nu o promite Domnul nimanui. Este prea scump sufletul nostru ca sa il neglijam.http://www.youtube.com/watch?v=b1ImXqosGpQ

| miradoniz a răspuns:

Stai blândhee hee asa scrie în Coran, nu ai ce sa faci. Știi când spune Iisus ca trebuie sa plece, ca sa vina Consolatorul?(doar în evanghelia după Ioan 14.15-17)? Ei bine, musulmanii interpretează acel pasaj ca fiind anunțarea venirii profetului lor. Duhul Sfânt nu are sens pentru ei, îți dai seama ce trist este? mai bine sa dam slava Domnului pentru înțelepciunea cu adevarat profetica a celor care au ales 4 Evanghelii, diferite și totuși exprimând același adevăr... nu doar detalii.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

S-a descoperit o carte in care Iisus prevestea venirea lui Mahomed.Deci...

| RAY a răspuns:

Nu e vorba de ca unde se intorc la alti uitate la crestinii au sute de secte ciudat e ca fiecare se da drept cea mai buna, mai ciudat isus nu a facut vreo religie, nu a scris un cuvant asa ca de unde stim ca cei care lau scris, lau scris bine?

| i86e2 a răspuns:

Toți credincioșii sunt orbi, fie că ei cred în D-zeu, Allah, Brahma, Thor, sau orice alt zeu.

| i86e2 a răspuns:

Minunile se încadrează întotdeauna în ceea ce e posibil, mai mult, se încadrează în statistică. Nu a existat vreun caz în care să crească o mână sau un picior la loc, după ce a fost amputat, oricât de mult s-ar ruga, oricine ar fi. Dacă D-zeu există, nu văd vreun motiv pentru care să vindece un cancer dar să nu crească un picior la loc. Remisii spontane există și la atei.

| casablanca40 a răspuns:

Nu, doar au o ideologie diferita despre aceasta. Nu inteleg de ce ii considerati inferiori voua tocmai din cauza religiei. Crestinismul promoveaza inegalitatea intre oameni tocmai datorita lipsei de respect fata de alte religii. O sa ajungeti sa va omorati intre voi din cauza asta.
Crestinii care nu se convertesc la islam sunt "orbi"?

| casablanca40 a răspuns:

Acelasi lucru poti sa spui si despre Allah, si el a facut minuni dar este inexistent nu? Sau tu vei nega minunile zicand ca sunt false? Acelasi lucru am putea sa facem si noi cu privire la zeul tau, negam toate minunile pe care el le-a facut.

| casablanca40 a răspuns:

Tu respingi dovezile care atesta existenta lui Allah? Ce interventie? Fii mai explicit