| SaveTheNature a întrebat:

Cati dintre voi, daca va nasteati musulmani sau hindusi va transferati la crestinism?(sa fim obiectivi si realisti).
Cati oameni se convertesc la crestinism pe an? si cati se convertesc la islamism pe an? ceva date?

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Sa fim sinceri, cine se transfera? Singurii oameni car ar putea face asta nu sunt crestinii de aici ce sunt siguri de crestinism, nu, ei n-ar putea face o asemenea schimbare, singuri care-ar fi in stare sa adere la crestinism sunt chiar crestinii ce adera la budism si alte relgii. Doar aceia au mentalitatea suficient de "deschisa" incat sa-si schimbe modul de viata.
Oaammenii care sunt 100% siguri de crestinism daca se nasteau intr-o religie budisa ar fi fost 100% siguri de budism.

| TDman a răspuns:

Intrebare grea, Eu, sunt crestin ortodox, asa m-a nascut mama, Dumnezeu s-o ierte, asa sunt si asa voi muri. Dar daca m-as fi nascult musulman, sau hindus, sigur as fi fost la fel de loial religiei, asa cum sunt acum, cu crestinismul.

Răspuns utilizator avertizat