| EmaS a întrebat:

Ne confruntam cu atacuri demonice ale lui Satan impotriva Fiului lui Dumnezeu. Cum poate Soimos sa afirme ca Satan este una si aceeasi persoana cu Domnul Isus? Vedem ca Isus a fost ispitit de Satan in pustie. Voi ce credeti, cine este Isus, cine este Satan?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Iisus=personajul bun din Bibliei
Satan=personajul rau din Bibliei.

| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Vezi ca stii? Daca editezi si stergi basmul iti dau funda!

Răspuns utilizator avertizat
| 220V a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu imi vine sa cred, raspuns castigator, tie? laughing Dar parca raspunsul tau era putin mai diferit cand l-am citit prima datalaughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru somios):

Am dat raspunsul din perspectiva crestina, daca ma intrebi pe mine, Satan e mult mai bun decat Dumnezeu (judecand dupa ce scrie in Biblie)

| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ce pacat ca nu pot sa iti iau funda inapoi!

121 răspunsuri:
| EmaS explică:

Vezi ca eu nu te-am jignit.Citeste-i raspunsurile si vei vedea ca nu ai dreptate.Si daca mai doresti sa ai acest cont, te sfatuiesc sa nu mai folosesti asemenea epitete.

| EmaS explică:

Si tu esti satanist? Las-o mai moale cu amenintarile ca vei da socoteala in fata legii.

| Esperança a răspuns:

Draga Ema, chiar nu ti-ai dat seama cine e Soimos?

| EmaS explică (pentru Esperança):

Ba da, inca din primele zile de cand si-a facut aparitia pe site.

| Inferno a răspuns (pentru Esperança):

Si cine este Soimos? chiar sunt curios sa aflu.

| Inferno a răspuns (pentru EmaS):

Cine este Soimos?

| EmaS explică (pentru Inferno):

Are forum antihrist.Impotriva lui Hristos.http://forum-anti-christi.forumers.ro/

| Esperança a răspuns:

Deci eu nu inteleg o chestie, Soimos pana acum zicea ca exista un Dumnezeu,dar nu Dumnezeu in care credem noi si ca acel Dumnezeu nu are copii.
Soimos din cate am vazut el e pornit impotriva lui Isus Hristos,nu neaparat impotriva lui Dumnezeu,deci el e constient ca exista Dumnezeu,dar acum ca sa se scoata vine si zice ca e ateu! laughing
El practic este un antiChrist tocmai cum are si acel forum.
Eu n-am vazut ateu care sa faca tot ce face el.
Da ma rog, nu stiu de ce ma mir, cine oare este tatal minciunii?

| EmaS explică (pentru Esperança):

Oricine o ia înainte, şi nu rămâne în învăţătura lui Hristos, n-are pe Dumnezeu. Cine rămâne în învăţătura aceasta are pe Tatăl şi pe Fiul.Mai inainte facea afirmatia ca Isus este lucifer, iar acum sp[une ca nu exista.:,,>Ar trebuii sa spui ca Diavolul nu te poate poseda deoarece nu exista<
Evident ca eu nu cred in Diavol, dar ma adresez unora care cred ca el exista, si eu pe acestia ii combat cu propria lor Biblie!
Adica lucrez cu materialul clientului!,,

| Esperança a răspuns (pentru EmaS):

Da,foarte ciudat. Mai are si forum antiChrist, adica el se lupta a ceva ce pentru el nu exista!
Din moment ca esti convins ca nu exista, de ce te mai lupti? Nu ateii ziceau ca nu poti demonstra ceva ce nu exista ca exista?
Si pe de-asupra cum poti sa spui ca Isus=Lucifer=Diav... daca nu crezi nici in Isus nici in diavol.
El singur se da de gol laughing

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru Esperança):

Culmea ca si eu doream sa il intreb ca daca nu exista de ce depune atat efort impotriva a ceva inexistent? Tocmai aceasta lupta spirituala demonstreaza ca exista Dumnezeu exista satan!

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru somios):

Da,da,da cum sa nu. Te-a ajuns dragostea pentru cei din jurul tau.
Macar tu, crezi ce spui?
Ai grija sa nu lovesti PC-ul cu nasul, precum Pinochio!hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru somios):

Tocmai asta fac nu vezi intrebarea?
"Cum poate Soimos sa afirme ca Satan este una si aceeasi persoana cu Domnul Isus?"

| EmaS explică (pentru somios):

De ce o iei pe aratura? Pierzi teren?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Scrie-mi clar ce sa iti demonstrez. Pune inca o data intrebarea ta.

| EmaS explică (pentru somios):

Sa iti dau un exemplu. Daca suntem noi doi undeva.Si cineva striga :Soimos ajuta-ma te rog.Cui i se adreseaza, tie sau mie? Asa este si cu Dumnezeu.El este un Dumnezeu drept.Nu ne lasa sa fim amagiti de diavolul.Mai ales ca noi Il cautam pe El, Creatorul si iubitul nostru Tata.

| Esperança a răspuns (pentru somios):

2 Petru 19 Şi avem cuvântul prorociei făcut şi mai tare; la care bine faceţi că luaţi aminte, ca la o lumină care străluceşte într-un loc întunecos, până se va crăpa de ziuă şi va răsări luceafărul de dimineaţă în inimile voastre.

Iar daca mergem dupa trimiterile de la acel verset gasim: 2 Corinteni 4 4 a căror minte necredincioasă a orbit-o dumnezeul veacului acestuia, ca să nu vadă strălucind lumina Evangheliei slavei lui Hristos, care este chipul lui Dumnezeu.

Ps.119: 105 Cuvântul Tău este o candelă pentru picioarele mele şi o lumină pe cărarea mea.

Daca stai bine sa gandesti si sa analizezi iti dai seama de fapt ca nu se refera la lucifer,ci la lumina!

Iar acum sa o ziceam pe aia dreapta,pe tine nu te deranjeaza faptul ca eu sau alti oameni cred in Dumnezeu,pe tine ce te macina este faptul ca Dumnezeu iarta pe pacatos.
Te doare sa stii ca noi suntem constienti de faptul ca daca venim inaintea lui Dumnezeu cu pocainta,cu o inima sincera si curata El este credincios si ne iarta!
Si mai ales faptul ca Dumnezeu si-a trimis Fiul,Isus Hristos, ca si Jertfa de ispasire pentru ca orice om care pacatuieste sa fie iertat in Numele Lui!

Tocmai de aceea vii si strigi in gura mare ca Pavel era ucigas si mai stiu eu ce,da nu a negat nimeni asta, dar Pavel s-a pocait de faptele lui, a regretat ce a facut, si-a dat seama ca nu a facut bine!
Si Dumnezeu l-a facut un copil al Sau!
Pavel a fost un om prin care Dumnezeu lucra.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Tu ai ca tata pe diavolul.El de la inceput este un mincinos.De aici explicatia ca tu rastalmacesti Cuvantul lui Dumnezeu.Hristos a zidit Biserica.Si voi zidi Biserica Mea, şi porţile Locuinţei morţilor nu o vor birui." Hristos este capul bisericii.Iar noi formam trupul.Ea este formata din pietre vii.

| EmaS explică (pentru somios):

Voi însă nu mai sunteţi pământeşti, ci duhovniceşti, dacă Duhul lui Dumnezeu locuieşte în adevăr în voi. Dacă n-are cineva Duhul lui Hristos, nu este al Lui.

| Esperança a răspuns (pentru somios):

Eu nu iti vand nici o minciuna, eu doar iti explic versetele pe care nu esti capabil sa le intelegi, insa iesi cu ele la inaintare!

"Dar toate aceste promisiuni de iertare desarte vin de la Diavol"
tu te auzi ce spui? Diavolul si iertarea! Diavolul din contra are aceleasi idei ca si tine si anume ca un om odata ce a pacatuit nu mai poate fi iertat.
Care este diferenta dintre tine si diavol?

| EmaS explică (pentru Esperança):

Eu vad doar asemanari, nu si diferente!

| Esperança a răspuns (pentru EmaS):

Asa tata asa fiu nu?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru Esperança):

Da,fiecare cu stapanul Lui.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Ce coincidenta! Nici eu nu iubesc mincinosii! Isus este Calea, Adevarul si Viata.

| Esperança a răspuns (pentru somios):

N-ai ghicit,inca o minciuna!
Ti-am zis,ai grija cu nasul.
Dumnezeu ma invata sa iubesc pe orice pacatos, insa sa NU traiesc si sa NU iubesc pacatul!
Iti dau un pont diavolu nu iubeste pe nimeni, el se iubeste doar pe el.
E o mica mare diferenta! Ia-ti ochelari daca nu o vezi.

| EmaS explică (pentru somios):

Ce vrei sa spui? Isus reprezinta Binele suprem.

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Este posibil sa traiesti fara Dumnezeu,sa mori,sa învii si sa apari înaintea scaunului de judecată al lui Dumnezeu.O cale lunga care duce departe de Dumnezeu! Soimos, alege totusi calea cea buna:,, sa se lase cel rau de calea lui...sa se întoarca la Domnul care va avea mila de el''...

| Dumnezău a răspuns:

Ambele entitati sunt la fel de reale cum sunt si visele noastre, plasmuiri ale omului, pentru a impersona anumite calitati si defecte.

| MortemAeternum a răspuns:

Isus saracu a fost un simplu om sau doar o legenda, iar acum este luat drept fiul lui Dumnezeu laughing.
Satan este creatia omului, reprezentand ce este mai rau in noi.
Imediat o sa aduci o exorcist pe site laughing ca sa il dea afara pe somios.

| EmaS explică (pentru MortemAeternum):

Isus este Fiul lui Dumnezeu.El va judeca lumea.

| MortemAeternum a răspuns (pentru EmaS):

Bine inteles, la fel cum Mohamed este ultimul profet si mesager al lui Allah.

| EmaS explică (pentru MortemAeternum):

Isus este viu!

| MortemAeternum a răspuns (pentru EmaS):

Da bine inteles ca este viu, doar milioane de oameni il tin in viata.
Dar si Mohamed este viu, milioane de oameni il tin in viata.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Jura-te tu asa.

| EmaS explică (pentru Thunderstruck):

Nu este voie sa te juri nici pe cer nici pe pamant.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Eu ma jur si pe pamant si o sa ma jur si pe cer daca o sa am ocazia sa merg cu avionul, asta inseamna ca o sa ajung in iad?

| EmaS explică (pentru Thunderstruck):

Daca nu te pocaiesti de pacatele tale, da. De ce ai ales acest avatar, te reprezinta ca persoana?

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Sa stii ca o sa-mi pierd viata prin biserici sau acasa rugandu-ma... Am fost toata viata om rational, acum n-o s-o dau pe vrajeli ( daca imi permiti sa folosesc cuvantul asta).

| EmaS explică (pentru Thunderstruck):

Si ce vrei sa spui ca eu nu sunt un om rational?

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Din moment ce crezi in povesti, nu prea cred.

| EmaS explică (pentru Thunderstruck):

Dar acestea nu sunt povesti.Nu uita ca majoritatea romanilor sunt crestini. Vrei sa spui ca acestia sunt irationali?

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Nu uita ca majoritatea romanilor...stii si tu ca sunt vai de capu lor cu un salariu de 1000 de lei pe luna, tu ce ai vrea sa faca? Cel mai usor ar fi sa se roage la Dumnezeu pentru ca sunt slabi, cei mai multi crestini sunt prea slabi si de aia se roaga la Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| MortemAeternum a răspuns (pentru somios):

"Diavolul intra in om prin religie, adica prin credinta ca el exista!
Eu sunt un ateu, asa ca nu pot fi nposedat de Diavol pentru ca nu cred in NIMIC!"
Pai intrii in contradictie aici. Spui ca esti ateu, dar in acelasi timp crezi si in Diavol? sau diavol are sens metaforic? Cum adica Diavoul nu intra in tine pentru ca esti ateu? Ar trebuii sa spui ca Diavolul nu te poate poseda deoarece nu exista.

| EmaS explică (pentru somios):

Biblia afirma ca Isus este Fiul lui Dumnezeu. Dumnezeu spune despre Isus:Acesta este Fiul Meu in care imi gasesc placerea.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Eu nu vreau sa te dea afara, tie personal nu ti-am facut niciodata reclamatie.Atat timp cat nu folosesti un limbaj injurios si purtam discutii cat de cat civilizate, mie imi place sa dezbat acest subiect.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Hotaraste-te ce crezi. Spune ce reprezinta pentru tine Isus, Satan, Dumnezeu.Pentru ca faci unele afirmatii nefondate, apoi spui ca nu exista nici unul.

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Mulţumesc.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Si atunci cum iti poti explica ca sunt oameni care au fost posedati de diavol, si acestia cu ajutorul lui Dumnezeu au fost eliberati, prin rugaciune?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Cu multa placere.Tu stii ca te iubesc.

| EmaS explică (pentru somios):

Căci Isus îi zicea: „Duh necurat, ieşi afară din omul acesta!"
9 „Care-ţi este numele?", l-a întrebat Isus. „Numele meu este „legiune", a răspuns el, „pentru că suntem mulţi."
10 Şi Îl ruga stăruitor să nu-i trimită afară din ţinutul acela.
11 Acolo, lângă munte, era o turmă mare de porci care păşteau.
12 Şi dracii L-au rugat şi au zis: „Trimite-ne în porcii aceia, ca să intrăm în ei."
13 Isus le-a dat voie. Şi duhurile necurate au ieşit şi au intrat în porci; şi turma s-a repezit de pe râpă în mare: erau aproape două mii, şi s-au înecat în mare.

| EmaS explică (pentru somios):

Eu lupt pentru ca sunt convinsa de existenta lui Dumnezeu a lui Isus.Lupt lupta cea buna a credintei pe care o asteapta o mare rasplatire.Dar pe tine chiar ca nu te pot intelege, de ce lupti, ce iti ofera satan? O vesnicie de chin?

| EmaS explică (pentru somios):

Pavel nu face nimic altceva decat ceea ce Ii spune Dumnezeu sa faca.Este singurul care poate sa spuna:calcati pe urmele mele intrucat si eu calc pe urmele lui Hristos.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Este un lucru posibil să trăim în sfinţenie, după voia lui Dumnezeu, dar este un lucru imposibil să trăim după această voie independenţi de Dumnezeu, prin propriile eforturi şi fără a ne lăsa învăţaţi în mod regulat de Dumnezeu prin Duhul Său cel Sfânt, prin care rămânem în Iisus şi avem parte de viaţă veşnică în Împărăţia Lui.

Răspuns utilizator avertizat
| barbattttt a răspuns:

Isus= Fiul Lui Dumnezeu
Satan=creatura care sa razvratit...

| muffy1 a răspuns:

Serios? nu pe bune acu.atacuri demonice alu lui satan impotriva lu iisus? e unu care e ignorant si nu respecta credintele celorlalti.si cumva e un atac diavolesc?
inteleg faza cu bai e nesimtit, e prost, rasist, orice, si chiar pot intelege faptul ca astia fac un nume rau a tot ce inseamna omenirea si cei care nu au aceleasi credinte, dar, atacuri demonice? asta e o exagerare prea mare pana si pentru cel mai inrait crestin.

| EmaS explică (pentru muffy1):

Eu vorbesc din perspectiva lui Dumnezeu.Normal ca este vorba de o lupta spirituala pe care tu nu ai cum sa o intelegi.

| muffy1 a răspuns (pentru EmaS):

In primul rand eu nu am spus nimic de lupte spirituale, am zis doar ca e unu care spune tampenii pe net, de aici pana la a spune ca de fapt nu e doar ce a scris unu pe net ci este un atac a lui satana insusi pentru isus, e cale foarte lunga pe care tu repede te-ai grabit sa o parcurgi, nu zic sa nu iti aperi credinta si sa spui unde a gresit ala, si sa ii zici ca e nesimtit si face insulte, nu, chiar vreau sa faci asta, ai tot dreptul, am zis doar ca nu e nevoie de exagerari absurde de dragul dramatismului
acu in al doilea rand...perspectiva lui dumnezeu? si de ar exista, ar fi la un nivel atat de inalt incat mintile umane nici macar nu ar putea incepe sa inteleaga care e perspectiva lui, k, poti sa zici ca nu inteleg cat de mult tea jignit ce a spus el, da te compari cu dumnezeu? sunteti egali? poa e colegu tau de camera si creearea universului a fost tema lui de licenta si tu l-ai ajutat sa o faca...esti primul crestin pe care l-am auzit sa se puna la loc de egalitate cu zeul sau, si sa zica ca stie el ce gandeste dzeu, de parca sunt frati gemeni sau ceva
mie ca ateu mi se pare aroganta prea mare, si pentru mine asta nu e un pacat, pentru tine in schimb e, esti doar un om, incepe sa te crezi egala cu noi, nu esti dzeu, nici pe departe, perspectivele si gandurile si sentimentele lui dzeu sunt ale lui, nu ale tale sa le intelegi, mai ales ca in comparatie cu el nici macar la nivelul unor bacterii nu suntem ( nu zic ca ne considera bacterii, spun ca diferenta dinter el si noi ar fi ca de la om la o bacterie)
tu cum te-ai simti de o bacterie ar veni la masa ta si ar incepe sa vb pentru tine? asa cred ca se simte si el cand vii tu si vb din perspectiva lui
ca sfat ca nu iti face bine ca crestin, lasa aroganta

| EmaS explică (pentru muffy1):

Biblia este clară în privința faptului că toți oamenii sunt creația lui Dumnezeu (Coloseni 1:16) și că Dumnezeu iubește întreaga lume (Ioan 3:16), dar doar cei născuți din nou sunt copii ai lui Dumnezeu (Ioan 1:12; 11:52; Romani 8:16; 1 Ioan 3:1-10).
Noi devenim copii ai lui Dumnezeu când suntem mântuiți, fiind adoptați în familia lui Dumnezeu prin relația cu Iisus Hristos (Galateni 4:5-6; Efeseni 1:5). Acest lucru se vede clar din versete ca cele din Romani 8:14-17: „Căci toți cei ce sunt călăuziți de Duhul lui Dumnezeu sunt fii ai lui Dumnezeu. Și voi n-ați primit un duh de robie, ca să mai aveți frică; ci ați primit un duh de înfiere, care ne face să strigăm: «Ava! adică: Tată!» Însuși Duhul adeverește împreună cu duhul nostru că suntem copii ai lui Dumnezeu. Și, dacă suntem copii, suntem și moștenitori: moștenitori ai lui Dumnezeu și împreună moștenitori cu Hristos, dacă suferim cu adevărat împreună cu El, ca să fim și proslăviți împreună cu El." Cei ce sunt mântuiți sunt copii „ai lui Dumnezeu, prin credința în Hristos Iisus" (Galateni 3:26) pentru că Dumnezeu „ne-a rânduit mai dinainte să fim înfiați prin Iisus Hristos, după buna plăcere a voii Sale" (Efeseni 1:5).

| muffy1 a răspuns (pentru EmaS):

Asa e, sunt convins, cum de nu am vazut
serios voi in afar de biblie mai stiti alte cart? inteb, ca stiti, de 2000 de ani incoace, pe langa biblie, au mai fost scrise milioane, si care fata de biblie nu sunt fictiune
da lasand faptul ca doar copy paste de pe siteuri crestine cu citate din biblie, din curiozitate, si intreb f serios:
banuiesc ca ai fost la scoala...nu pari inculta, nu pari analfabeta, deci macar un liceu ai terminat. Cand aveai ore, si la fizica, chimie, biologie, faceai experiemente, in manuale se aratau dovezi, va invata cati ani are pamantul, cum a aparut omul, cum functioneaza fizica, cum functioneaza chimia, credeai ca te mint aia special? iti spuneai ca e o conspiratie? aduceai biblia si eu arata-i profei si spuneai eu doar di nasta citesc asa ca nu incerca sa imi bagi cunostinte in cap? intreb foarte serios...ca orice om cu o educatie normala, nu isi pierde credinta de a fost credincios, dar intelege ca nu tot ce e in biblie e adevarat si ca faza cu arca lui noe, pamantul are 6000 de ani si asa ma ideparte sunt doar incercari ale oamenilor primitivi de a intelege lumea. chiar vreau sa imi explici, ce faceia si intelegeai din scoala. si daca imi mai dai citate din biblie inseamna ca nu esti in stare sa ai o discutie normala si te ascunzi in spatele unei carti ca sa maschezi lipsa de argumente. vreau cuvintele tale nu vreau citate di ncarti primitive.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS explică (pentru somios):

Si ce vrei sa spui ca Dumnezeu nu ne iubeste? Sau cum poti sa faci chiar si pe un simplu om vierme? Nu tu spuneai ca omul este un dumnezeu? Sa iti aduc versete care ne spun despre dragostea lui Dumnezeu?

| doctorandus a răspuns:

"Şi dacă-l va întreba cineva: De unde vin aceste răni pe care le ai la mâini? el va răspunde: În casa celor ce mă iubeau le-am primit." Zaharia 13:6.

Singura persoana din istorie care se poate lauda cu astfel de rani este Isus din Nazaret.

Insa, aici e aici: profetia mesianica din Zaharia 13 vorbeste despre profetul mincinos, asa ca cel ranit la maini este prooroc mincinos, care abate lumea de la dreapta credinta.

| doctorandus a răspuns:

Satanismul nu e ilegal. Satanistii care-l urmeaza pe LaVey sunt de fapt niste atei care fac misto de orice religie si de orice zeu si inger, inclusiv de Satan, considerandu-le simple inchipuiri superstitioase, demne doar de ridiculizat.

Cat despre atac demonic pornit prin TPU.ro, problema merita discutata nu cu un exorcist, ci cu un medic. Asta e o credinta similara cu cea batranicii garbove care cara lemne pentru rugul lui Jan Hus, a carui replica la acest gest a ramas celebra: Sancta Simplicitas. Macar batranica avea scuza ca pe vremea aia oamenii de rand n-aveau invatatura.

| Dandanache a răspuns:

Vorbesti cu o doamna si cu o mama. Poate nu are nicio relevanta pentru modul in care i te vei adresa in continuare, dar macar te ajuta sa scapi de impresia ca vorbesti cu o persoana de sex masculin care inca nu si-a dat bacalaureatul.

| axll a răspuns:

Tehnic sunt frati. adica lucifer, creatia lui dumnezeu, cel mai stralucit dintre ingeri. isus, de asemenea creatia lui dumnezeu. lucifer a fost aruncat in iad pentru ca a vrut sa fie asemeni lui dumnezeu. dar, daca privesti problema din alt unghi, nu crezi ca dumnezeu i-a dat lui lucifer ce si-a dorit? adica... puterea raului este comparabila cu cea a binelui, nu? dumnezeu-forta binelui, lucifer-forta raului. forta fie cu voi!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt ateu, nu satanist, dar pentru cretini e acelasi lucru. Cine ma, tu o sa ma denunti, sau ce? laughing Ba mortule, iti sparg fata aia de distrus daca mai comentezi! Te crezi in siguranta, ba? Nicaieri nu esti in siguranta, mortii matii de pocait!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Oricum,ti-am facut reclamatie la contact. Oameni cu un asemenera limbaj injurios si agresiv nu au ce sa caute pe un site care se pretinde.Si nu te lasa inselat de avatar.Suntem sub protectia anonimatului.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru EmaS):

Am editat.
*voce de copil mode on*
Tanti Ema, imi daţi fundiţă? puppy dog eyes

| 220V a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu mai imi place e tine, ai cersit un **** de funda, trebuia sa fi lasat asa cum era, inseamna ca nu ai demnitate

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru 220V):

Poate, dar raspunsul meu are acelasi sens chiar daca am sters un cuvant.

| 220V a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Mda, are acelasi inteles, dar ai cersit...si asta nu e bine

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru 220V):

N-am cersit, am cerut frumos. thinking

| 220V a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Pai si aia de pe strada zic: dati-mi va rog frumos si mie cativa banuti, tot frumos zic, dar tot cerseala e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este comandat de Satan!
Soimos stie ce spune! Tu doar vorbesti din amintiri. Satan este nenea bun, iar Dumnezeu este un nene rau, care ne ameninta mereu ca ne rupe capu' daca nu intram in gasca lui!

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Satan te vrea impreuna cu el in cazan. Dumnezeu este suveran. El este boss-ul. E clar?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Argumenteaza, altfel nu te cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide mai ca nu ne-ataca animeni. pe tine nu te mai ataca Brad Pitt si inventezi demoni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema?
Acum fara legatura cu subiectul, dar te-ai gandit ca poate Angelina Jolie este atee? big grin

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Am primit si mesaje in privinta aceasta.Mie imi place de ea ca persoana, nu ma intereseaza care este viata ei personala sau care sunt convingerile ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ce-ti place Ema la ea? Ca e o c**va si a luat barbatul alteia?
Unde e imaginea ta de credincioasa insufletita atunci? Trebuie sa faci abstractie de toti de genul lui Jolie sau Pitt, daca vrei sa iti pastrezi statutul!winking

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Eu nu stiu ce este ea ti-am spus si ma repet imi place de ea, este simpatica si atat.Nu reprezinta pentru mine un model de viata.Domnul Isus este modelul meu. Vreau sa traiesc dupa standardele Lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus = un personaj mitologic care are filozofie budista, satan = creatia omului care defineste tot raul omul mereu e ipocrit da vine pe ceva ce nu exista e mai usor

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Isus este un personaj cat se poate de real.Satan este vrasmasul Lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Defineste ce inseamna real pentru tine? pentru mine un lucru care se arata prin dovezi stintifice, isus are vreo dovada ca a existat sau ca exista stintific vb?

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Adica cat se poate de adevarat, de viu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema fara suparare ce rost are sa-mi raspunzi cu raspunsuri de astea?

Răspuns utilizator avertizat
| Danutz7 a răspuns:

Eu cred ca sunt doua persoane diferite oriunde in univers sau galaxie trebuie sa exite doa lucruri bine si rau e imposibil sa fie una si aceeasi

| Catalin_Marius_1995 a răspuns:

Ar fi bine sa aveti in vedere atunci cand scrieti Iisus ca se scrie cu 2 de i cu doar cu unul deoarece Iisus scris cu un singur i inseamna magar ar fi o insulta adusa Lui sa ii gresesti numele.

| EmaS explică (pentru Catalin_Marius_1995):

Ghinion! In Biblia mea asa este scris!