| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cine l-a dus pe Isus in Pustie? Ca acolo mi se pare ca Satanel l-a ispitit.

8 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu ori te plictisesti si ti-e lene sa citesti Biblia, ori pui intrebari ca sa ne testezi ca sa vezi care e mai prost, ori te joci cu noi.

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns:

MAT 4:22Atunci Isus a fost dus de Duhul în pustie, ca să fie ispitit de diavolul.

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cine a zis ca Isus e Dumnzeu?

Răspuns utilizator avertizat
| sanboss a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, aia sunt branhamisti. Și viața veșnică este aceasta: să Te cunoască pe Tine, singurul Dumnezeu adevărat și pe Isus Hristos pe care L-ai trimis Tu ( aici vezi pe TATA SI PE FIUL )

Aici vezi toate cele 3 persoane și Duhul Sfânt S-a coborât peste El în chip trupesc, ca un porumbel. Și din cer s-a auzit un glas, care zicea: „Tu ești Fiul Meu preaiubit, în Tine Îmi găsesc toată plăcerea Mea!"

Deci este un singur Dumnzeu, un Singur Domn ( fiu ), si un singur Duh sfant ( 3 persaone distincte ) care sunt UNA atentie atentie IN LUCRARE, MARTURISIREA LOR, NU IN TRUPUL LOR...

CITESTE BIBLIA CLAR

Răspuns utilizator avertizat