| EmaS a întrebat:

soimos
http://forum-anti-christi.foru
mers.ro

Ce parere aveti despre acest utilizator care spune tot felul de minciuni despre Dumnezeu, poate sa fie antihrist? Are un forum impotriva credintei adevarate, a Domnului Isus Hristos.

Răspuns Câştigător
| AnghelB a răspuns:

O sa plateasca pentru fiecare vorba spusa sau scrisa.

Iar imediat dupa ce a inchis ochii, la propriu, o sa aiba o mare surpriza.

Nu spun care laughing

| EmaS explică (pentru AnghelB):

Stiu despre ce este vorba.Multi atei pe patul de moarte au recunoscut ca exista Dumnezeu.

48 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Tot ce e posibil! Diavolul isi cauta cati mai multi adepti. Cand va detine puterea de pe pamant multi vor cadea la picioarele lui!

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Pagina pe care doriti sa o accesati forum-anti-christi.foru nu exista. Puteti incerca sa introduceti o alta adresa sau sa folositi optiunea de cautare. RO | EN

Azi Marți 13, ( după ce au împușcat și ucis tigroica aia la Sibiu), ai pus și tu întrebarea asta!
Ceasul rău, pisica neagră!

http://forum-anti-christi.forumers.ro/
există

Nu este al băiatului ăsta, scriu mai mulți pe site-ul respectiv.

Nu este un site făcut de profesioniști și nu au articole foarte serioase.

Sunt site-uri creștine, sunt și site-uri anticreștine, e democrație!

Ce parere aveti despre acest utilizator care spune tot felul de minciuni despre Dumnezeu, poate sa fie antihrist?

http://ro.wikipedia.org/wiki/Antihrist

http://www.razboiulnevazut.org/carte.php?id=104

http://www.razbointrucuvant.ro/......e-iudaice/

http://www.razbointrucuvant.ro/......re-cabala/

http://bisericasecreta.wordpress.com/......antihrist/

Are un forum impotriva credintei adevarate, a Domnului Isus Hristos.

Cum ești tu creștină, el este ateu!
Nu este forumul lui, scriu mai mulți acolo.
impotriva credintei adevarate, a Domnului Isus Hristos. ==
un musulman, îți va zice, că credința lui, este cea adevărată!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe internet exista milioane de forumuri si de bloguri anti-orice. Nu e nimeni obligat sa le citeasca, sa le acceseze pentru ca apoi sa le judece.
In fond, exista la fel de multe site-uri porno. Alea nu deranjeaza?
Intreb si eu, ca omu'.

| EmaS explică (pentru ardnaxur1961):

Nu am intrat niciodata pe site-uri porno.Eram curioasa sa vad cine sta in spatele acelor raspunsuri, si am dorit sa ii vizualizez profilul. Pura curiozitate.

| KodrutZ a răspuns:

Tare ma indoiesc, daca era marele antigod, macar era in stare sa isi cumpere un domeniu.ro sau.com, nu se puna forumul ala pe un domeniu moca. Vazind enuntul intrebarii, ma asteptam la cine stie ce radicali tzacanitzi care sint impotriva religiei de la A la Z, fara nici o urma de ratiune. Ghinion, forumul respectiv mi se pare decent. Deci... mai cauta, dar asta sigur nu e antigodu'.

| NinelHell a răspuns:

Este un ex credincios frustrat care a devenit ateu fanatic.Se razbuna pe Dumnezeu ca nu i-a indeplinit vreo dorinta, tipic pentru majoritatea ateilor îmbibati de ratiune si inteligenta.rolling on the floor

| DorelSudoru a răspuns:

Deja spamezi, nu tiau mai ajuns textele din biblie?

| blueangel99 a răspuns:

Ema, te rog, lasă-i! Nu merită să îţi iei jigniri aici sau pe privat din cauza unor copilaşi care nu vor să creadă în Doamne-Doamne.
Fiecare crede în ce vrea. Cât despre acel user... dacă scrie minciuni despre Dumnezeu, nu-i aşa că se consideră blasfemie, şi e un păcat care nu se iartă, la fel ca sinuciderea şi omorul de persoană? Eu aşa cred. Că mi se pare destul de urât să îţi baţi joc de Cel care te-a creat.
Pa, pa!

| Vladuthz a răspuns (pentru blueangel99):

Noi suntem copilasi ca nu vrem sa credem in Doamne-Doamne? Dar voi?

| blueangel99 a răspuns (pentru Vladuthz):

Când am zis "copilaşi" m-am referit la faptul că foarte MULŢI (nu toţi) de pe la Religie sunt copii (adică au maxim 16 ani)

| aliceinchains a răspuns (pentru blueangel99):

Si tu cât ai? 12...

| blueangel99 a răspuns (pentru aliceinchains):

Da. Numai că eu nu prea dau pe la Religie. Am precizat adineauri "...de la Religie."

| aliceinchains a răspuns (pentru blueangel99):

Hm...nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca sunt foarte multi de sub 16 ani. Eu am 17 si toti pe care-i stiu de-aici, cu exceptia unei persoane, sunt mai mari decat mine...

| mihaibrasov a răspuns:

Draga EmaLoveJesus (de ce n-ai scris EmaLovesJesus?), habotnicia ta mai mult îi întărâtă pe oameni decat sa ii ajute cu ceva. Pe cine ai schimbat tu in bine cu multitudinea de raspunsuri si intrebari de pe TPU? In afara de conflicte deschise cu diversi utilizatori (si sigur si crestini destui) nu stiu de ce iti pierzi vremea cu ideile tale pe-aici. Ca nu obtii nimic, si mai mult rau faci intaratand oamenii...

Referitor la soimos, e clar diavolul pe Pamant. Eu o sa ii cer nr. de telefon si de revelion ma laud ca am vorbit cu Diavolul la telefon! Nu oricine are bafta asta.

Asa ca, eu zic sa te calmezi. Il iubesti pe Isus, crezi in religia ta, e minunat, dar nu ii asumuţi pe alţii impotriva ta si a ideilor tale habotnice. Ca nu faci nimic bun cu asta. Religia nu se poate impune prin forta, trebuie sa vina din suflet, iar omul ghidat cu blandete, nu cu batul.

| EmaS explică (pentru mihaibrasov):

Si vrei sa spui ca am dat cu bata?

| EmaS explică (pentru mihaibrasov):

Daca nu as avea semnale incurajatoare si as simti sentimentul de inutilitate,fi sigur ca as renunta.Dar,din fericire primesc multe mesaje private in care multi tineri imi cer parerea,imi povestesc despre problemele cu care se confrunta, altii imi scriu ca ei nu credeau in Dumnezeu si datorita mie au inceput sa creada, altii ma intreaba cum se pot apropia de Dumnezeu.Si atat cat Dumnezeu imi ajuta eu incerc sa le dau sfaturi bune ca si cum as face-o pentru copiii mei.

| mihaibrasov a răspuns (pentru EmaS):

Si asta tot nu justifica sa ataci alti utilizatori punand intrebari despre ei si numindu-i antihrist...

| EmaS explică (pentru mihaibrasov):

Credeam ca o sa il fac sa inceteze cu potopul de intrebari care sunt o blasfemie la adresa lui Dumnezeu.

| cristinacrissss a răspuns:

Am o intrebare pentru tine. De ce scrii Iisus cu un singur i?

| EmaS explică (pentru cristinacrissss):

Pentru ca in Biblia mea asa este scris.Important este sa ascultam de voia Lui Dumnezeu.

| cristinacrissss a răspuns (pentru EmaS):

Mai am o intrebare. Care este Biblia ta? Ce religie ai mai exact?

| Esperança a răspuns (pentru cristinacrissss):

In limba greaca, limba in care s-a scris in original Noul Testament, apare (ca pronuntie fonetica) numele "Iesu Hristu", cu un "u" lung (in Hristu). Numele "Iesu" provine de la ebraicul (ebraica a fost limba originala a Vechiului Testament) "Jehosua", care inseamna "Jahwe (Dumnezeu) este Mântuitor" (Matei 1.21). In ambele cazuri numele incepe cu "Je", care in pronuntia curenta devenea un "i" lung. Motivul pentru care ortodocsii considera necesar ca in româneste sa se scrie IISUS in loc de ISUS ar fi pentru pronuntarea numelui cit mai aproape de forma originala.

2. In vremea lui Isus, numele acesta era foarte obisnuit in Palestina (cum ar fi la noi "Ion"). Teologii ortodocsi au considerat necesar sa foloseasca numele "IISUS" pentru Mântuitorul, pentru a se face distinctie intre IISUS HRISTOS si ceilalti oameni care aveau numele "ISUS". Deci, pentru a sublinia unicitatea lui Hristos.
Cei care au ales numele "ISUS" nu pot fi considerati incorecti, deoarece vocalele lungi in limba romana nu se transcriu neaparat prin dublarea vocalei respective (de ex: in cuvântul "mic", vocala "i" este scurta; in cuvântul "inima", vocala initiala "i" este lunga. Se foloseste adaugarea unui "i" atunci când s-ar face confuzie intre cuvinte. De ex: "copii" este cuvântul la plural nearticulat; "copiii" este acelasi cuvânt, dar articulat). Referitor la cuvântul "ISUS", sau "IISUS" nu este nici o greseala ce nume se scrie. Este o problema de optiune personala.
Deci de unde si pe unde inseamna Isus altceva? Ai tradus tu Isus si ti-a dat ceva? Hai ca sunt tare curioasa!

| cristinacrissss a răspuns (pentru Esperança):

Tocmai tu ai spus ca Iisus se scrie cu 2 i pentru a face distinctie dintre toti cei care se numesc Isus. Deci e ca si cum a-si scrie Dumnezeu cu d mic. Iisus Mantuitorul e doar unul singur. Nu e un obisnuit Isus. In religia ortodoxa asa se scrie: cu 2 i. Daca imi spunea ca e de alta religie intelegeam. Religia dominanta in Romania este Ortodoxia... deci am presupun ca ema e ortodoxa. Deaia am intrebat-o.

| Esperança a răspuns (pentru cristinacrissss):

Chestia la voi e ca ziceti ca Isus inseamna m... nu pentru a se face distinctie.Deci in concluzie sunteti niste MINCINOSI!
NU ARE IMPORTANTA cum il numim, sau ai impresia ca numai noi romanii ii spunem corect pe nume? Iisus? Asadar americanii cu al lor Jesus sunt niste pacatosi care ii stalcesc numele, nu? Penibil.Este o falsa problema si o falsa dezbatere problema numarului de ''ii-uri'' din nume. Nimeni, niciodata cat a trait Mantuitorul,nu l-a strigat si nu l-a chemat pe nume :'' Isuse''.Asa il numim noi, romanii. Evreii il chemau altfel, pe limba lor. Dar daca asa a zis popa, asa trebuie sa fie caci el le stie pe toate! Doar e slujitorul Domnului nu?hee hee ceilalti trebuie doar sa creada happy

| cristinacrissss a răspuns (pentru Esperança):

Mda... laughing ce zic eu si ce zici tu? Eu ma refer la ceva si tu intelegi total altceva.
In fine...

| Esperança a răspuns (pentru cristinacrissss):

Eu am raspuns exact la intrebarea ta, iar ce a fost pe langa a fost pentru ca sa intelegi odata cum sta treaba cu ii-urile. Ca m-am saturat sa tot vad cum se leaga unul si altul a proasta de lucrul asta.

| Marinush123456789 a răspuns:

Nu am intrat pe acel site dar probabil sunt blasfemii si minciuni, dar nu asta vroiam sa zic, te referi la antihrist adica e impotriva lui Iisus Hristos sau ca proprietaru siteului e antihristul? sper ca te refereai la prima varianta pentru ca antihristu nu o sa scrie blasfemii pe o porcarie de forum ci o sa vina in lume si o sa amageasca poporul cu frumosul sa isi puna pecetea fiarei pe mana sau pe frunte.Nu ca sunt rasist sau asa ceva dar nu ii vad prea bine pe evrei, pe cei care inca asteapta un mesia, pe cei care nu au crezut si nu cred in adevaratul Mesia in Iisus Hristos...am o presimtire ca unul din poporul lor se va ridica iar majoritatea evreilor si nu numai o sa il creada...sa ne ferim si sa ne rugam Lui Iisus Hristos sa fim tari si sa nu ne lasam pacaliti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul are dreptate e naspa sa fi ateu in Romania / nu vad nimic urat pe forum are dreptate maxima

| basketdoll a răspuns:

Daca ai fi citit si tu biblia aia pe care o sustii atat de fanatic ti-ai fi dat seama ca Iisus se scrie cu 2 i si ca antihristul e o chestie mult mai complexa ca unu care sta pe net si zice nasoale de Iisus. Asa ca inainte sa sustineti crestinismul, cititi si voi Biblia aia. Nu mai sustineti chestii asa orbeste, pentru ca ati auzit voi ca Dumnezeu e de bine. INFORMATI-VA inainte!

| EmaS explică (pentru basketdoll):

In Biblia ta cum este scris?

| basketdoll a răspuns (pentru EmaS):

Cu 2 i. Iisus

| EmaS explică (pentru basketdoll):

Nu te cred.

| blueangel99 a răspuns (pentru EmaS):

De fapt, Ema, @basketdool are dreptate. Eu la şcoală am învăţat că Iisus se scrie cu 2 de "i", că Iisus cu un "i" înseamnă altceva.

| EmaS explică (pentru blueangel99):

In Biblia tradusa de preotul Cornilescu este scris Isus. Daca in romaneste asa este scris, eu asa scriu.Dar sa nu uitam ca mai important este sa ascultam de Dumnezeu si sa facem voia Lui.

| Esperança a răspuns (pentru blueangel99):

Si nu ne explici si noua ce inseamna, in ce limba si sa ne arati si noua?batting eyelashes

| AnghelB a răspuns (pentru EmaS):

Biblia Cornilescu nu este acceptata de BOR. Intr-adevar acolo se scrie cu un singur i. Ea este folosita in special de protestanti.

Decit am facut o precizare. Nu judec pe nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Cât de penibilă ești cu nick-ul ăla, nici nu-ți poți imagina. Nu făceai tu nici până acum credincioșilor o prea bună reclamă, dar, cu asta, ți-ai dat de tot cu firma-n cap.

Ca să se știe despre ce vorbesc, în caz că o să ai un tremur de conștiință și-o să-ți revină simțul ridicolului, e vorba de "Ema4Jesus".

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim: a tremurat din constiinta si i-a iesit "EmaLoveJesus". Multumit?!
(mie imi plac mai mult numerele, par perfecte, au ceva magic, 4 ala parea macar mai scurt decat Love, unde se consuma mai mult curent degeaba, ca trebuie sa bata din degete pentru fiecare litera in parte, in plus EmaLoveJesus suna de parca a scrijelit asta pe banca-n parc! cu "4" totul parea mai din Matrix, zau).
Acuma, no, daca abuzezi si de simtul ridicolului, esti cusurgiu.
Cusurgiule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Da, mai am scurte momente în care luciditatea mi-e înlocuită de credința în umanitate. Naivitatea vine din partea mea, se pare.
Mâine-poimâine o vedem cu FuckMeJesus, și-o să fie actul consumat pe deplin.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Si raspunsul este: Me 2.
xoxo

| aliceinchains a răspuns (pentru anonim_4396):

Există deja un user cu numele ăsta, he he.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru aliceinchains):

Aha, deci d-aia...

| yoaddy85 a răspuns:

Ema asta e un fel de mascota de pe TPU din ce vad.O sectanta care predica pe aici de Dumnezeu dar vad ca ocoleste intrebarile celor care nu o cunosc: Ce religie ai? De ce ocolesti raspunsul? zile oamenilor ca esti adventista sau penticostala sau ce dracul esti si mai spune ca la voi in secta nu se face semnul crucii pentru ca crucea nu este recunoscuta.Se fac in schimb ORGII SEXUALE in asa zisa "biserica" a lor, de asta tot ocoleste raspunsul la intrebarile cu religia ei. Apropo ema iti iei si copiii cu tine la orgiile pe care le faceti?

| EmaS explică (pentru yoaddy85):

In Biserica din care fac parte sunt interzise orgiile sexuale,sunt considerate pacat.(cred ca tu ai astfel de probleme,sa-ti amintesc un raspuns pe care ti l-am raportat?)Aici se pune accent pe sfintire, pe fapte bune. Daca nu am dat denumirea cultului din care fac parte, am facut-o pentru ca sunt multe voci rele care spun ca eu chem oamenii la o confesiune si ca ma straduiesc sa fac adepti.Am mai facut acest lucru din respect pentru adevaratii ortodocsi.Sa stii si tu ca nu o denominatiune iti ofera mantuirea, ci o relatie personala cu Dumnezeu, o viata traita dupa principiile si valorile lui Dumnezeu.Chestia cu orgiile sexuale este fumata de mult.Este o minciuna a securistilor de pe vremea lui Ceausescu pentru a defaima pe cei ce doreau sa se apropie mai mult de Dumnezeu.Nu stiam eu de ce nu poti tu sa dormi.''Cainii latra, ursul merge.''