| siarobert a întrebat:

Nebunilor care nu credeti in Dumnezeu.cum s-au creat celelalte planete? daca nu Dumnezeu,cum existau ele fara ca cineva sa le dea nastere? tu poti trai fara sa fii nascut? NU! de ce nu credeti in Dumnezeu? pentru ca nu il vedeti? dar voi credeti ca aveti minte? eu nu cred, pentru ca nu o vad.credeti ca exista durere? eu nu pentru ca nu o vad.daca voi credeti atunci cum arata? care este forma ei? rotunda,patrata sau cum? daca nu credeti, macar nu mai inselati oamenii. daca voi sunteti rataciti la mine.macar nu rataciti si pe ceilalti.este imposibil ca planetele alea sa fi existat fara sa le faca cineva.macar ganditi inainte sa spune-ti ceva.sau mai degraba nu mai ziceti nimic ca este mai bine pentru voi.caci oamenii de stiinta au zis ca va fi sfarsitul lumii de N ori.si tot nu a fost.pentru ca nu a vrut Dumnezeu. Sfarsitul nici Fiul nu il stie...asa ca mai bine deskideti-va mintile alea nebune si credeti.caci biblia v-a zis cu mii de ani inainte zilele acestea.

29 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

Specimene ca tine ma fac sa il regret pe hitler...

| Oana92 a răspuns (pentru Apache):

Si pe mine la fel...

| Woodenpints91 a răspuns:

Nu pot eu să produc într-un an atât de mult căcat cât ai mâncat tu în întrebarea asta. Baţi recorduri!

| Inferno a răspuns:

Esti un ignorant.

| Shammal a răspuns:

Eu am co-creat la formarea celorlate planete; da, traiesc dinainte sa ma incarnez aici, sunt etern si Tu esti ca mine

| Dandanache a răspuns:

Esti troll sau idiot? sa stiu cum sa iti raspund.

| MishuD a răspuns:

Bai baiatule, care oameni de stiinta au zis ca "sfarsitul lumii"? Din cate stiu eu stiinta a "prezis" un singur sfarsit al lumii si ala va fi candva peste vreo cateva miliarde de ani cand soarele ramane fara combustibil.
Restul ipotezelor apocaliptice apartin imbecililor credinciosi in diverse creaturi imaginare... adica imbecilitati promovate de oameni ca tine, binecuvantati sa fie saraci cu duhul pana in imparatia viermilor.

| βėan a răspuns:

Poate exista un Dumnezeu dar nu asta care ni-l impune biserica.Biblia a fost rescrisa de n ori, mai de incredere fiind "Basme de Petre Ispirescu". Astia-s niste hoti care incearca sa controleze lumea prin religie.E prosteala pe fata.

| Musique a răspuns:

În a 9-a o să înveți și cum s-au creat planetele.
Iar revoltându-te așa, aici, dovedești că nu ești nu nimic mai deștept decât noi.

| RAY a răspuns:

Imposibilitatea ca din nimic sa apara dumnezeu si sa creeze din nimic universul determina orice om normal la cap sa devina ateu

deschideti tu cu mintea spre stiinta sau preferi sa ramai ignorant fata de ea obsedat de cartea aia primitiva, ai citit vt sasi cunosti zeul?

| Cosmin86 a răspuns:

Esti retardat? Biblia e plina de erori si greseli, nici macar nu mentioneaza nimic despre dinozauri.

Si daca ne trageam doar din 2 oameni, cum explici ca sunt atatea rase acum?

Si stii ca s-a inviat o celula folosind ADN sintetic? Deci a cam picat faza ca Dzeu este viata.

Mai citeste si altceva in afara de cartea aia de basme pentru redusi mintali numita biblie

| Mădă0611 a răspuns:

Daca voi credeti, macar nu mai inselati oamenii. daca voi sunteti rataciti la minte, macar nu rataciti si pe ceilalti.

| Oana92 a răspuns:

Pe mine ma socheaza comentariile de la intrebarea ta. voi cei ce nu credeti sunteti rataciti rau...nici vantul nu il vezi si totusi sti ca exista, il simti! pacat ca o sa ajungeti sa credeti doar atunci cand o sa aveti nevoie sa credeti in ceva, cand o sa fiti disperati si o sa va doriti sa existe ceva acolo sus sa va ajute!

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Oana nici macar vantul nu il vezi serios? eu vad vantul cand e cheata, il simt, il vad

| RAY a răspuns (pentru Oana92):

Daca stai in fata unui uragan nu il vezi?

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Deseneaza-l daca il vezi...chiar sunt curioasa...

| M25M a răspuns:

Pe Dumnezeu cine l-a creat?
Daca tu crezi in ceva inseamna ca exista, deci daca iti spun ca eu cred in Iepurasul de Paste asta inseamna ca exista?
Religia sau ateismul a inselat lumea?
Biblia de ce a fost copiata dupa alte scrieri religioase si modificata?
Tu nu vezi durerea dar poti sa o simti?
Daca tu ignori unele dovezi, argumente acestea inseamna ca ele nu exista?
Credinta in Dumnezeu atesta existenta acestei divinitati?
De ce Dumnezeu si nu Odin, Zeus, Jupiter, Zamolxes si restul?
De ce sunt atei nebuni? Ei au torturat si au bagat teroarea in oameni in Evul Mediu pentru indrazneau sa gandeasca altfel?

| Delicacy a răspuns:

De ce te zbaţi atât ca să obligi pe cineva să creadă în religia ta? Fiecare are dreptul să aleagă.
Spune-mi, te rog, de ce aş crede în dumnezeu şi l-aş iubi dacă....am cancer? N-are nici un rost pentru mine, nu mă ajută cu nimic.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Universul este existenta. Daca el n-ar exista pur si simplu n-ar mai exista nimic.N-ar mai fi realitatea.Sustinandu mi argumentul ca nu exista. Dupa cum spunea, Universul a existat intotdeauna, daca el nu exista, exsietnta mai exista?(stii care-i aluzia).Cum s-au format planetele? Cum de noi avem toate conditiile necesare de a trai cu sau fara tehnologie? Inca de la aparitia pamantului.In cursul a bilioane si bilioane s.a de ani mi se pare normal sa castige cineva loteria cosmica.Deci e o intamplare.Cei care-mi tot spuneau aveau dreptate:"DUMNEZEU nu exista".Si nu, nu exista.Cineva a inventat religia asta ca sa bage in sperieti oamenii care nu-s corecti.A fost creata pentru civilizatie.ALtfel spus,e o metoda care sa ne faca sa fim corecti. Daca omori pe cinbeva cu tot cu familia lui, nu-i corect, nu-i onorabil, ei bine acel criminal, posibil criminal nu va face asta de "frica lui Dumnezeu", La fel si celelalte imoralitati.Nu exista nici o forta divina, existam noi ca societate si civilizatie, si aceasta religie ne indeamna sa facem lucrurile corecte ori de bunavoie ori de frica.Asta-i parerea mea.Inainte cu mii de ani in urma oamenii credeau in zei corect? In Zeus, Iris si alte kkturi.Acum stim ca nu exista. Apoi "moda" s-a schimbat si oamenii au inceput sa creada in Odin sau in drk cine stie.Acum noi, majoritatea cred in Dumnezeu.Religie monoteista.Iar generatiile de peste mii de ani isi vor da seama ca nu exista Dumnezeu, si vor crede in altcineva, pana dupa zeci de mii de ani cand isi vor da seama ca de fapt si de drept nu exista nimeni.

| SuicideSilence a răspuns:

Asculta si tu melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=-u4TjM-5AxE

| adrew a răspuns:

Dumnezeu exista, nu ala nascocit de oameni

| CausingCatastrophy a răspuns:

Uite inca un pocait,de ce te roade pe tine la sfarcuri in ce credem noi? de ce vrei tu sa ne bagi pe gat credinta ta? Fiecare crede in ce vrea,cine esti tu? Timisul lui Dumnezeu pe Pamant? mananci rahat,esti un simplu om care incearca sa-si impuna punctul de vedere,mars ma, daca esti crestin, ar trebui sa-ti vezi de credinta ta, nu sa-i injuri pe altii, asta inseamna la tine credinta?

| slyde a răspuns:

Cosmin aici ai intrecut masura tu esti eronat! esti facut in paint copile credeti in Dumnezeeuuu ce are daca credeti? daca crezi in El si nu exista nu ai pierdut nimica dar daca nu crezi in el si el exista te mananca iadul nu va zice acest om din rautate va zice pentru voi ca sa nu ajungeti in iad haideti sa ne indreptam va rog sa nu mai comentati urat fata de Dumnezeu / Biblie "ca cum a fost creat Dumnezeu" bai omule el a fost din totdeauna pe langa ca ti-a dat viata are grija de tine chiar daca tu ii intorci spatele nu crezi in el? el te iubeste chiar daca tu nu crezi in el esti copilul lui te iarta oricand nu mai comentati aiurea Stiinta? STIINTA E LUCIFER stiinta e impotriva credinteiii! ziceti-mi ce dovezii aveti ca Domnul Iisus Hristos nu a fost pe pamant si ca nu exista? nu l-ati vazut voi e alta treaba Preotul Arsenie Boca cand se ruga levita explicati treaba asta e un o sfant! mormantul lui face minuni cum explici faptul ca un om orb merge la o icoana sfanta si se vindeca? cum explici faptul ca au ramast trupurile Sfintiilor de 2000 de ani? sincer credeti ce vreti voi dar nu ii putem cere ajutorul lui Dumnezeu cand suntem cu picioru'n groapa doar cand am nevoie dupa. lasa-l pe Dumnezeu oricum nu exista imi pare rau. o sa ne dam seama de chestiile astea cand ajungem in iad tare ne-am dori sa mai avem 1 sansa o singura sansa

| sousabo a răspuns:

Dumnezeu poate sa existe fara sa fie creat? Daca da eu de ce nu?

| loIosaurus a răspuns:

Avem si atei inteligenti.Am auzit ca ar fi unul la Cluj.

| turasel a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si el nu exista, nu pierzi nimic. Dar daca nu crezi in El, iar El exista atunci pierzi totul. Dar sa ne gandim dincolo de Bing-Bang si Dumnezeu, pe el cine la creat? Ce a fost inainte de Bing-Bang? Daca Dumnezeu exista de la inceputurile timpului ce a fost inainte? :d

| Tepes_Andrei_1995 a răspuns:

Nu mai numi ceva ce nu intelegi dumnezeu. Si de unde sti ca biblia este corecta? Practic nu are cum deoarece este facuta de niste oameni care nu au reusit sa dea o explicatie la anumite fenomene si le-au numit zei.Si mai am si alte motive dar nu am chef sa mai scriu ca as face un roman.

| Tepes_Andrei_1995 a răspuns:

Exista ceva ce ma amuza foarte tare la Biblie, daca ai fost rau D-zeu te va trimite in Iad ca sa arzi pe veci, dar el te iubeste.