| Steregoi a întrebat:

Necredinta este promovata de duhuri diavolesti care influenteaza mintea celor ce fac propaganda ateista. Necredinciosii au falcile inclestate si dintii stransi de ura impotriva credintei. Ce puteti spune?

Apocalipsa 16:14:"Căci sunt duhuri diavoleşti, făcătoare de semne şi care se duc la împăraţii lumii întregi, să-i adune la războiul zilei celei mari a lui Dumnezeu, Atotţiitorul."

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mircea08 a răspuns:

Treaba lor

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu este un lucru secret asta. Diavoli arhiconi fac asta.

| benny7 a răspuns:

ATEII, în propaganda lor aparţin „aceluia" şi satana se foloseşte de sufletul lor!
Satan va folosi instrumentele sale pentru a-și face ideile diabolice și pentru a stăpâni pe poporul sfânt al lui Dumnezeu
Cu toate acestea, poporul lui Dumnezeu poate să observe cu calm această întreagă expoziție de rău și să ajungă la o concluzie victorioasă că, din moment ce Hristos trăiește, vom trăi și noi alianța rea va fi distrusă în cele din urmă*