| Kramerwalt a întrebat:

Nedumeriri apar oriunde si oricand,la fiecare pas ne intrebam "De ce?"La prea putine din intrebarile noastre le gasim raspunsul,aflam unele rezolvari la scoala,de la oamenii mai mari sau in alte imprejurari dar parca nu ni se pare de ajuns,vrem sa stim mai mult si ne mai facem o sursa care ni se pare noua utila, la voi care este aceasta sursa?

6 răspunsuri:
| Powerrrrrr a răspuns:

Lumea in general. Daca te referi la personalitate, probabil ca cel mai mult am aflat din anime happy

| 1Mihai1 a răspuns:

Îmi dau seama cand aproape m-am dat bătut, cand nici nu mă aştept îmi vine răspunsul în minte, după care mă minunez...La mine aşa se întamplă!

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Sursa este Biblia. Vrei sa afli scopul vietii? Vrei sa afli de ce exista suferinta si cand i se va pune capat? Vrei sa afli cine este Dumnezeu cu adevarat? Vrei sa stii cum poti avea relatii bune cu familia si prietenii? Vrei sa afli ce se intampla cu noi cand murim? Vrei sa stii de ce exista nedreptate si de ce sunt rai oamenii? Vrei sa stii ce se va intampla in viitor? Vrei sa stii cum putem avea o viata plina de satisfactii? CITESTE BIBLIA.Veii gasi raspunsurile pe care le cauti.Ai vreo problema? Intrebare si te ajut.

| danay72 a răspuns:

Biblia raspunde la orice intrebare care are legatura cu noi ca oameni.In toate domenile vietii gasesti raspunsuri satisfacatoare in Biblie. 2Timotei3:16

| NoChanceForUs a răspuns:

Dacă tu te întrebi des „De ce?" ești un caz fericit, doar mai citește o dată la ce categorie ești.

| RAY a răspuns:

Stiinta ofera raspunsurii rationale