| AvalohAlyn a întrebat:

Noua omenirii ne-ar trebui un lider ca și Iisus Hristos nu-i așa?
Ar fi pace în lume și lumea nu s-ar mai război și nu ar mai fugi după cat mai multi bani,ar fi o lume mai buna,nu credeți?
Oamenii ar da importanta lucrurilor cu adevărat importante și nu ar mai fi egoist.
"Votați " cu Iisus Hristos, adevărată speranța a omenirii.
Cum ar arata lumea cu Iisus Hristos lider mondial al omenirii?
O lume mult mai bună ca actuala, va zic eu

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Asa este, dar lumea l-ar vrea pe Iisus ca imparat?
Cum ar mai fura, cum ar mai minti, cum ar mai ucide copiii, termenul folosit modern este ''intrerupere de sarcina''.
Toti spun ''lumea este rea'' spun acest lucru mergand pe strada scriind pe Facebook sau Instagram, tregand nepasatori pe langa oameni care nu au ce manca, oameni bolnavi in spitale.
Iisus a spus sa traim asa cum a trait El, sa facem bine, sa il marturisim pe Dumnezeu, daca facem asa, vom dovedi ca Iisus este imparatul nostru, dar din dar se face raiul.

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Si evreii au vrut la un moment dat sa-L puna pe Hristos imparat DAR Hristos are o alta imparatie de condus, Universul. In curand va fi si liderul omenirii DAR nu toti oamenii ci DOAR cei alesi, cei care au facut ce a spus EL sa facem. Pentru cei de acum sperantele se reduc vertiginos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca lumea ar fi condusa de Mos Craciun am primi toti cadouri. Povestile sunt frumoase, dar noi traim in realitate

| Werrich a răspuns:

Omenirea are nevoie de Zeul Krishna, un sfătuitor și ajutor în problemele vieții, nu de o zombie.

| Algo098 a răspuns:

Oamenii au nevoie de lucruri concrete. Daca Iisus vine numai cu promisiuni, n-are nici o sansa sa conduca lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne-ar trebui un Iijos Christos, ne-ar trebui un Vlad Țepeș.

| Powerpuffgirl51020801 a răspuns:

Îți dau dreptate. Isus este soluția omenirii! ❤️