| Torres92 a întrebat:

Nu am mai fost la biserica de 2 ani,sunt de religie Romano-Catolic
La noi,cica e pacat daca nu mergi(macar Duminica)

Cand am fost ultima data,la biserica,impreuna cu un prieten, era sa ne luam bataie, de la un Popa
Avea 26-27 ani
Ne a zis ca daca nu plecam,ne arunca in strada,si ne ia la suturi

Am fost,intrebat de Preotul Paroh de ce nu merg la biserica
I am raspuns,ca nu ma duc la biserica sa mi iau bataie
El stia despre cine vorbesc,si mi a zis
"Trebuie sa l intelegi si pe el(preotul,smardoi)e tanar ca si voi"

Avea o atitudine,parca venea de la disco,nici nu ziceai ca e preot
Puteam sa i dau,sa i scot fitele din cap, dar ajungeam pe la politie

Voi daca erati in locul meu, cum reactionati?
Ce e de facut in astfel de cazuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insamna ca am dedus gresit, si ati dat voi peste un preot, mai putin preot si mai mult OM.Ca-i plac fetele.e normal.ca asta nu corespunde cu statutul preotiei, e altaceva.NU trebuia sa se faca popa.credeam ca ati facut misto de cele sfinte si de el, fiindca de regula cel mai ades se intampla.Iar fatucele cele ce merg la biserica, daca se imbraca, mai mult dezbracate vr gasi ceia ce cauta. Cele mai multe la 13-14 ani nu mai sant virgine de mult.Iar popa stie.Ca doar la el se confeseaza, pentru iertarea vinovatelor placeri.Nui asa?

6 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Eu la ortodocsi n-am in intalnit un astfel de preot. Daca ar fi fost, ma duceam la o alta biserica.
Dar de la ce a plecat cearta?

| Torres92 explică (pentru costis):

De la niste, fetite mai mici, care i au zis preotului, ca nu le lasam in pace...
Eram la 20 m de ele
(ce sa le ceri, unor copii)

Si daca faceam ceva, nu trebuia sa aiba reactia asta...
Curios a fost, ca Parohul i a luat apararea...
Ori Preot, ori Golan...

| danay72 a răspuns:

Adevaratii crestini se vad dupa fapte, apoi, o persoana care invata pe alti trebuie sa fie un exemplu si nu se ia la batatie.Romani12:17-21

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.nu te intreb ce motive a avut, fiindca le cunosc.eu nu va mai avertizam.va dadeam peste ochi si va scoteam afara.E locul meu de munca, si ma impiedicati sa-mi practic, vocatia.de fapt de asta v-ati dus acolo, si nu la rugaciune, reculegere si din credinta.fitele san la voi, nu la el.

| Torres92 explică (pentru anonim_4396):

Daca tie ti ar placea,sa vina un preot la tine
, sa te acuze de ceva ce nu exista
apoi sa te ameninte cu bataia
Esti ceva unic...
Era, dupa slujba, in curtea biserici

Noi eram "Favoritii" lui,
Baietii care se holbau la el in timp, ce pipaia niste copile de 13-14 ani
"Popa in calduri"

La Ortodoxi e permisa casatoria
Dar la Catolici, trebuie sa ai grija pe unde pui mainile, ca te vede cel de sus

| Torres92 explică (pentru anonim_4396):

laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Torres92):

Insamna ca am dedus gresit, si ati dat voi peste un preot, mai putin preot si mai mult OM.Ca-i plac fetele.e normal.ca asta nu corespunde cu statutul preotiei, e altaceva.NU trebuia sa se faca popa.credeam ca ati facut misto de cele sfinte si de el, fiindca de regula cel mai ades se intampla.Iar fatucele cele ce merg la biserica, daca se imbraca, mai mult dezbracate vr gasi ceia ce cauta. Cele mai multe la 13-14 ani nu mai sant virgine de mult.Iar popa stie.Ca doar la el se confeseaza, pentru iertarea vinovatelor placeri.Nui asa?