| RAY a întrebat:

Nu cel care afirma trebuie sa dovedeasca cele afirmate?

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

Normal ca nici EmaS si nici Jasser nu pot sa demostreze ca nu exista Zeus, o sa zica doar ca zeii sunt o creatie pagana si ca doar Dumnezeu si religia lor sunt ''supreme'', adica zeul lor real si religia lor relevata.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Atat cel care face o afirmatie cat si cel care ataca aceea afirmatie trebuie sa aduca argumente.

| RAY explică (pentru EmaS):

Poti dovedi ca nu exista zeus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Adu argimente pentru inexistenta lui mos craciun.

| RAY explică (pentru DyNo):

Ipocrizia din ei nu are limite

| RAY explică (pentru DyNo):

E ciudat sa ai nevoie de dovezi sa dovedesti ceva ca nu exista, de ce dovada ai nevoie sa negi existenta unui lucru? cum ar fi acea dovada desigur si ea insexistenta

| DyNo a răspuns (pentru RAY):

Normal ca nici EmaS si nici Jasser nu pot sa demostreze ca nu exista Zeus, o sa zica doar ca zeii sunt o creatie pagana si ca doar Dumnezeu si religia lor sunt ''supreme'', adica zeul lor real si religia lor relevata.

| Inferno a răspuns:

"Si negatia este o propozitie logica care are nevoie de o dovada! "
Deci eu pot sa neg ce vreau fara sa aduc dovezi.
Atunci pot nega si verdicitatea afirmatiei tale fara sa aduc dovezi. Deci eu spun ca nu este adevarat ce afirmi tu, e o negatie.
"Daca da de ce da si daca nu de ce nu."
Stai putin, pai ai zis ca nu trebuie sa aduc dovezi in sprijinul negatiei, deci nu am sa-ti spun de ce nu este adevarata afirmatia ta.
Eu pot sa-ti neg si inteligenta. pot sa neg existenta Lui Dumnezeu. Pot sa neg existenta gravitatiei. Pot sa neg existenta ta. Si partea cea mai tare e ca nu trebuie sa aduc dovezi.
Tu nu existi. Dovada? Nu trebuie sa aduc dovezi pentru ca "negatia este o propozitie logica si nu are nevoie de dovada."

| Inferno a răspuns:

Spui ca evolutia nu e posibila pentru ca ADN-ul nu permite (ceea ce e total eronat, dar sa presupunem ca e adevarat.)
Pai daca e asa, eu pot sa neg existenta ADN-ului si atunci ce dovezi mai ai tu ca evolutia nu exista?
Pot sa neg verdicitatea tuturor afirmatiilor facute de tine.

| RAY explică:

Dovedeste ca nu exista zeus poti?

| RAY explică:

Poti dovedi ca nu sunt imaginari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovedeste ca pe o planeta indepartata, o forma de viata mai inteligenta decat oamenii nu manca o pizza si nu asculta Blind Guardian. Dupa cum am zis, specia respectiva e mai inteligenta decat oamenii deci au gasit mijloace de a se plimba prin spatiu cum ne plimbam noi din bucatarie in camera iar singurul lucru suficient de interesant gasit de ei la noi pe planeta a fost pizza si Blind Guardian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dovedesti sau nu?

| DyNo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poate... Asa cum nu poate sa dovedeasca nici ca Biblia este relevata de cineva si ca exista vre un zeu. Cum a zis si Ray, ipocrizia este mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu care nu am prieteni imaginari stau prost cu perceptia asupra realitatii... interesant.

| werewolfbruno a răspuns:

Am vaz ca toti se cearta fara sens cine crede in TATA o sa creada in continuare si cine nu nu o sa creada niciodata dc va certati ca si boracii mici?

| blahblahx100 a răspuns:

Sigur ca da.