| Superior a întrebat:

Nu este cam ciudat ca Apple e considerata o firma ce conduce lumea pe ascuns sau care cel putin are implicari in asa ceva? Apple = Mar Muscat = Pacatul lui Adam. Weird.AntiChrist is coming!

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu spune ca fructul din care a mancat Adam era mar.Geneza2:17.

| RAY a răspuns:

Deci adam si eva au fost anti crestinism a? citeste geneza inainte sa afirmi asa ceva, anti iisus sunt toti ipocriti care se dau crestini dar sunt pacatosi

| Mayhem666 a răspuns:

Apple = Mar Muscat? De cand? Eu stiam ca Apple = mar. Doar mar, nu mar muscat.
Eu NU folosesc Apple *smirk*.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Cauta logoul prietene!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Stiu cum arata logoul de la Apple, dar Apple in engleza inseamna mar, nu mar muscat. Eu ma refeream strict la traducere, nu la logo.

| AC4S4 a răspuns:

Conspiratii, slabe sanse sa fie adevarat.

| Darkmagic a răspuns:

Vad ca simbolistica, e drept, un domeniu dificil, nu-si prea gaseste locul TOCMAI la Religie...
Weird, ce sa zic... big grin
Apple nu conduce decat propria afacere, "marul muscat" omagiindu-l pe Alan Turing parintele computerului modern care s-a sinucis precum... Cenusareasa, neavand nicio legatura cu pacatul biblic.
Ce spui de emblema familiei Visconti (un sarpe care inghite un copil), secventa prezenta pe emblema Alfa-Romeo, sau de ex logo-ul Procter&Gamble cu al sau cap de diavol?
"Weird", a?
Mai scriu o data:
Simbolistica NU e pentru oricine, si-n niciun caz nu pot detalia un...domeniu urias...scriind un raspuns pe TPU. happy
Si DA, cei trei magi de mai sus au dreptate, "Marul" nu este prezent in Biblie. happy

| Mclaren12 a răspuns:

Nu-i weird. Adam este furat de la pagani, la fel si pomul intelepciunii.

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

In ziua de azi masoneria conduce din umbra si tot ei creaza o mare parte din filme, jocuri, tehnologii. Ei obisnuiesc lumea cu simbolurile lor pentru ca atunci cand va veni Antihristul, nimanui sa nu i se para bizare simbolurile lui. La fel este si cu 666. Multora li se pare ceva cool sa il deseneze pe corp sau pe orice alt suport, neintelegand ca de fapt el simbolizeaza pecetea diavolului.

| BIoody a răspuns:

Pacatul lui adam sau al Evei ma? lol ea a muscat prima ma cap de musca laughing