| Dorugar a întrebat:

Nu vi se pare ca faceti o nedreptate imensa parintilor vostri atunci cand va duceti la biserica sa-i multumiti lui Dumnezeu pentru ceea ce v-au dat parintii vostrii si nu Dumnezeu?

Oare din ce cauza il iubiti voi credinciosii pe un Dumnezeul din ceruri, care nu a facut absolut nimic pentru voi, si nu ii iubiti, respectati si tratati ca Dumnezeu chiar pe parintii vostrii care v-au CREAT, (iata asta este natura divina) v-au crescut si ingrijit, v-au dat educatia si v-au indrumat pasii in viata?
Asta in timp ce Dumnezeul din ceruri nici macar mucii Sai nu si i-a aruncat pentru voi, fara sa mai socotim ca daca ati fi fost fara parinti dar lasati pe baza Lui, ati fi fost astazi niste Mowgli adica un fel de maimute crescute in padure si in niciun caz oameni educatie si cu constiinta.
Oare nu vi se pare o nedreptate enorma fata de parintii vostri sa il slaviti pe Dumnezeu cu atat mai mult cu cat omul exista ca specie de cca 3 milioane de ani in urma, cand voi de fapt nu va slaviti parintii sau bunicii si nicidecum strabunicii care sunt muuuuuuult mai aproape de voi pe Calea Creatiei voastre decat Dumnezeul care nici nu va baga in seama?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pierzi timpul degeaba pe aici. ori sunt atei ori oameni spalati pe creier care cred ca " crucile chiar fac minuni si dzeu chiar ii ajuta.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"ori sunt atei ori oameni spalati pe creier"- Hm, serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Neserios

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Super. Nu stiam ca sunt spalata pe creier. Ia zi, de cine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Tu de cam cine crezi?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai habar nu am. De asta te-am intrebat pe tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Cine ti-a zis tine prima oara de dzeu?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Probabil ca mama, dar asta ce legatura are? Crezi ca m-am lasat influentata?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

"Crezi ca m-am lasat influentata?" hai ca ma faci sa rad. vrei sa zici ca nu? oi fi tu inteligenta dar nimeni nu e la varta de 12 ani inteligent ca unu de 30

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)). Mama niciodata nu m-a obligat sa cred sau nu in Dumnezeu. E decizia fiecaruia. Nimeni nu obliga pe nimeni. Mi-am dat seama ca exista Dumnezeu in urma unor trairi personale, care nu au nicio legatura cu familia mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Bine

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha.

70 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Mai mamona, VIATA nu poate exista, nici macar o planta nu poate rasari din samanta FARA aportul lui Dumnezeu, NU exista viata fara Dumnezeu, El este sursa vieti in univers, asta inca nu ati inteles voi. Ti-am zis mamona deoarece numai acesta poate creia o minte atat de evreeasca ca a ta. laughing

| Inferno a răspuns (pentru danut):

Aberatii.

| Dorugar explică (pentru danut):

Ma da istet nevoie mare mai esti! Dupa un dashtept ca tine fara MAME pot exista oameni, dar fara Dumnezeu crezi tu ca nu!
hahahahaha!
Uita-te ataent in jurul tau si vei observa ca absolut tot ce este viata nu are nicio legatura cu Dumnezeu, dar una foarte directa cu mamele sau partile feminine. Asa ca ar fi cazul sa intelegi ca Mamona nu este Mama ta ci este Dumnezeul tau, numit si Dumnezeul veacului acesta despre care scrise in Biblie : si anume in Corinteni 4 4. Ca traim in vecul care Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile oamenilor ...si zic eu ca intratat, incat slavesc un extraterestru nevazut necunoscut dar isi bat joc de mamele lor in loc sa le slaveasca ca pe niste adevarati Dumnezei

| Dorugar explică (pentru danut):

Sa inteleg ca tu nu ai primit viata de la mama ta ci pe tine te-a facut Dumnezeu din acelasi material din care olarul face oala de noapte?
Saracu de tine, sa cresti fara mama... evident ca asta justifica felul tau de a fi!

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Mama m-a facut DAR viata o am de la Dumnezeu. Din ce m-a facut Dumnezeu nu are importanta pentru tine, gandeste-te din ce si cum ai fost facut tu.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Ti-as cita un verset din Biblie dar s-ar putea sa fiu considerat prea bland sau ti-as pute raspunde ca la mine in cartier dar ar fi prea hard pentru mintea ta, a repeta intrebarea si raspunsul sub diferite forme dar tratand acelasi subiect arata o mare debilitate mintala, ti-am mai raspuns la aceasta problema, ce ai de tot te repeti, crezi ca ma "schimb" cu numarul intrebarii? Sa si ca am fost consultat de pshiatri si psihologi de curand si am primit OK! pentru ce am in calculator, iti recomand un control urgent.

| danut a răspuns (pentru Inferno):

Eu am o replica, profund ORBI.

| Dorugar explică (pentru danut):

Imi pare rau de tine ca ai fost pe degeaba la psihiatrii si astia nu au putut sa te ajute, dar probabil debilitatea de care suferi nu este una naturala ci una indusa pentru ca nu cred ca ai fost chiar tu creat din noroi de Dumnezeu astfel incat sa te nasti cu infirmitati intelectuale ci mai degraba cred ca ai primit viata de la parintii tai, si nu cred ca este vreun verset din Biblie care sa ma contrazica in aceasta privinta!

| Dorugar explică (pentru danut):

Tu chiar nu realizezi ce prostii vorbesti?
Adica vrei sa spui mama ta te-a nascut mort si noroc ca a venit Dumnezeu sa-ti deie viata?
Nu-ti dai seama cart esti de ridicol?
Viata o ai de la ambii parinti ai tai si in niciun caz de la Dumnezeu, ca doar nu cred ca a venit Dumnezeu din ceruri sa o fecundeze pe mama ta cand tata era la lucru. Sau?

| Dorugar explică (pentru danut):

Eu stiu cum am fost facut, si anume din iubirea intre parintii mei.
Cred ca este foarte dezolant sa fi facut de Dumnezeu din acelasi material din care se face oala de noapte, dar este si de inteles motivul pentru care v-a facut pe unii asa, din moment ce voi aveti bin cap cam acelasi material care se tine in oala de noapte, ceea ce dovedeste ca Dumnezeu este foarte pragmatic si foarte inteligent pentru ca este pacat sa pui rahat in capul oamenilor nascuti din parinti cand ai la indemana creaturi special facute pentru asta din noroi!

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Pentru noi toti, viata este de la Dumnezeu, fara acesta nu aveam parinti si ei parinti si asa mai departe. Greu stai cu intelegerea.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Vezi ca totusi exista o diferenta intre oameni, cei care dupa cum spui tu sunt facuti din oala de noapte (probabil eu) si cei care au de la nastere o oala de noapte in cap de care nu se pot separa prin logica si gandire (foloseste oglinda pentru noi descoperiri).

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

"Tu chiar nu realizezi ce prostii vorbesti?
Adica vrei sa spui mama ta te-a nascut mort si noroc ca a venit Dumnezeu sa-ti deie viata?"
Vezi cat de redus poti sa ajungi cand doresti ceva ce doar in mintea ta isi are cuibul?

| Dorugar explică (pentru danut):

Ce prostii vorbesti, cum sa fie viata de la Dumnezeu cand viata exista pe pamant de miliarde de ani, iar homo sapiens de cca 4 milione de ani, iar Dumnezeu conform Bibliei de abia de cca 6 mii de ani! Nu ti se pare ca ceva pute in logica ta?

| Dorugar explică (pentru danut):

Pai cum sa intelef altfel daca este dovedit de stiinte ca specia umana exista de cca 3 milioane de ani iar Dumnezeul tau Creatorul, de abia de cca 6 mii de ani? dar nici atunci dovedit cu dovezi din realitate ci prezent in povestile voastre mincinoase. Adica existenta Lui este cam la fel de sigura ca existenta lui Greuceanu!

| Dorugar explică (pentru danut):

Absolut toti oamenii normali se nasc cu mintea limpede, iar cei credinciosi devin aberati din cauza ca au in cap exact inversul a ceea ce ar trebui sa aiba, adica in spetza rationalitate si inteligenta

| Dorugar explică (pentru danut):

Pai tu ai fost acela care a spus prostia asta uriasa, si anume ca mama ta te-a nascut in timp ce viata ai primit-o de la Dumnezeu...si sa auzi o asemenea prostie acum in secolul XXI este culmea tutur prostiilor debitate de cei care doar cred dar vorbesc fara sa gandeasca.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Pai asta am spus si asa este dar tu nu poti vedea muntele ca-ti sta in fata o reclama cu "vizitati marea". Orice fiinta vie si orice planta traieste datorita suflari de viata primita de la Dumnezeu, altfel planta nu ar incolti iar fiintele vi nu ar face decat copii morti.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Da mai, ai dreptate stiinta ta era acolo acum 300000000 de ani cand a iesit prima fiinta vie dint-o balega, oare cine o fi facut balega sau unde s-o fi ascuns stiinta cele cateva milioane de ani pana acu cativa ani,? laughing

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Am raspuns inca o data la intrebarea asta, ai ceva cu memoria de repeti intrebarile, vezi ca esti stresat? happy

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Ce tare, ce studi ai facut de faci acu si postulate?

| Dorugar explică (pentru danut):

Lumea si viata nu s-a facut din balega ci din fenomene naturale bazate pe legi ale naturii (daca vrei o explicatie foarte documentata iti recomand sa vezi aceasta lectie la Uni München exact pe aceasta tema: https://www.youtube.com/watch?v=_zHhqrMSOdw. Din balega s-a nascut chiar YHWH al tau, si anume din balega dintre urechile unor oameni primitivi care nu aveau nici cele mai elementare cunostinte de Fizica, Astrofizica, Mecanica quantica, Chimie organica si anorganica, sau Biologie ++++
Asa ca tu ca specialist in balega ar trebui sa intelegi cum s-a nascut religia si extraterestrii din ceruri

| Dorugar explică (pentru danut):

Tare slab mai esti la logica. Stiinta este ceva ce se refera la cunostintele acumulate de omenire de-a lungul timpurilor, si evident ca niste cioflingari primitivi ca Luca Marcu sau altii, habar nu aveau ce e aia microscop, Aparate de masura si control, ei erau doar niste prosti cu nivel de cunostinte apropiat de zero, si este o mare rusine dar si un mare pacat pentru civilizatia umana de azi ca sunt unele oi cu aspect uman care apreciaza mai mult prostia acelor cioflingari primitivi decat marile progrese ale stiintei in absolut toate domeniile.

| Dorugar explică (pentru danut):

Nu sunt de loc stresat, si trebuie sa intelegi ca voi repeta o intrebare pina cand nu primesc un raspuns logic si rational la intrebarea pusa, asa ca daca tu ai raspuns, inseamna ca nu am fost multumit de raspunsul tau si le dau si altora posibilitatea sa raspunda, si pe tine te ros sa nu te mai postezi aiurea daca consideri ca ai raspuns odata

| Dorugar explică (pentru danut):

Ceeee? Suflare de viata? Asa se cheama cand partea masculina o pompeaza pe cea feminina de se naste viata?
Sau poate crezi ca Marele Beshinos ceresc toata ziua partzuie de zor ca sa invie noroiul sub diferite forme ale sale.
Orice fiinta vie de pe lumea asta se naste din parintii care i-au dat viata, si absolut nimeni si nimic de pe toata planeta Terra nu traieste ca i-a suflat Dumnezeu aer in ciur!

| Dorugar explică (pentru danut):

Hahahah... asta e tare de tot, adica tu ai impresia ca o bucata de noroi sub forma de spermatozoid fecundeaza o alta bucata de noroi sub forma de ovul si vine Marele Bashinos sa sufle cu ciuru peste ele ca noroiul sa capete viata?
Oare cat de inapoiat trebuie sa fie cineva care nu stie nici atat ca spermatozoizi sunt vii si ca ovul este si el ceva viu si ca viata unei fiinte se naste din impreunarea acestor doua parti vii....si nu din noroi fara viata in asteptarea de suflare de fasole

| Dorugar explică (pentru danut):

Daca ar fi adevarat ca fara Dumnezeu nu s-ar naste decat copii morti, asta ar insemna ca absolut toti crestinii sa moara la nastere pentru ca religia crestina NU are Dumnezeu ci il are doar pe Lucifer= Diavolul care se lasa slavit ca Dumnezeu in bisericile crestinilor vezi confirmarea Biblica in 2 Tesaloniceni 2:4 dar si in faptul ca crestinii se inchina unei FAPTURI (in spetza un dulgher evreu) in loc sa-L slaveasca pe Creator

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Eu am impresia ca tu ai ramas la stadiul de scoala primara
asa ca trebuie sa mai evoluezi ca sa intelegi anumite lucruri. Omul poate da nastere la fiinte vi dar fara Dumnezeu, acestea nu pot aparea deoarece forta vitala (Biblic, duhul de viata) este generat de Dumnezeu. Degeaba construiesti un bec daca iti lipseste energia electrica ca sa-l aprinzi.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Citeste Biblia si mai lasa manualele de primara deoparte.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Logica ta e la nivelul intelegeri tale, nu cred ca poti depasi aceasta limita.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Ce-ti spuneam, nu poti sa-ti depasesti nivelul, nu poti cere un miliard de neuroni cand te-ai hotarat la unul.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Tare nu prea sti ce sa crezi, era unul pe pamant, Solomon, cica cel mai destept de fu printre pacatosi si asta a spus: "Inceputul stiintei este cunoasterea de Dumnezeu". Restul sunt doar baliverne si aiureli umane ca sa se creada si ei buricul pamantului.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Asta inseamna ca numai prin BUNAVOINTA lui Dumnezeu Isus Hristos suntem inca in univers ca specie, omul.

| Dorugar explică (pentru danut):

Ce ar fi sa-i ceri tu neuroni alora care nu pricep ca Biblia a fost furata de Satana si data crestinilor sub forma mincinoasa astfel ca sa il supere pe Dumnezeu si crestinii sa ajunga in Iad unde isi are "dumnezeul" lor Imparatia

| Dorugar explică (pentru danut):

Din pacate SDolomon al tau era atata de dashtept incat nu stia nici tabla inmultirii ce sa mai vorbim de formula chimica a apei sau de tabelul lui Mendelev. dar totusi trebuie sa acceptam adevarul ca era mai dashtept decat un crestin din zilele noastre.

| Dorugar explică (pentru danut):

Nu inteleg ce BUNAVOINTA sa aiba Dumnezeu pentru Dracu...adica pentru Christos, si fii tu sigur ca specia Homo Sapiens era pe planeta Terra din Univers inainte de a se fi inventat pompa cu care a pompat-o fiul pe propria sa mama ca sa se nasca nu un alt copil ci chiar el insusi din aceasta pompare!" Si uite asa iata coincidenta naibi, pardon biblica in care vedem cum Dracu s-a nascut in aceeasi zi cu Isus!

| Dorugar explică (pentru danut):

Solomon vorbea de Inceputul Stiintei?
Care stiinta bre bibicule, se faceau pe vremea aia avioane, nave cosmice sau operatii pe creier? Fletii aia habar nu aveau ce este stiinta si pentru ei un om cu Constiinta din ziua de azi (aici nu intra oile cu aspect uman ca oile nu au Constiinta) este un adevarat Dumnezeu fata de inaltimea cunoasterii aflata la umarului sarpelui la care se afla Solomon Stiintificu!

| Dorugar explică (pentru danut):

Faptul ca omul poate da nastere la fiinte vii fara ajutorul lui Dumnezeu in timp ce Dumnezeu este la fel de atotputermic ca un pitic de gradina, este o realitate care dovedeste celor inteligenti ca OMUL este singurul Dumnezeu in Sistemul nostru solar

| Dorugar explică (pentru danut):

Pai eu citesc toata ziua Biblia, dar cu ochii mintii larg deschisi, si din cauza aceasta va fac sah-mat la orice ora pe cei ca tine care desi citesc Biblia, nu inteleg nimic din ea pentru ca sunt fii Tatalui Minciunii, si in aceasta calitate nu pot accepta adevarul ca numele de Biblie este numele unei scripturi FURATE de niste oameni care au transformat in minciuna adevarul lui Dumnezeu si se inchina unei facaturi nenorocite in loc sa se inchine Creatorului! Stii cine si unde spune asta?

| Dorugar explică (pentru danut):

Asta este valabil pentru toti crestinii pe care nu-i duce capul sa inteleaga ca Biblia este scriptura FURATA a religiei mozaice si nu pot pricepe ca scripura se poate intelege corect NUMAI in contextul natural al religiei in care a aparut si nicidecum asa cum vor sarlatanii criminalii si mincinosi!

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Asa a spus si Mamona. Probabil sunteti frati, el mai mare, tu mai mic.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Nu meriti un raspuns pentru ceea ce ai spus.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Ca de obicei bati campi.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Ce Biblie citesti tu ca nu prea se vede din cele spuse de tine ca ai citit-o.

| danut a răspuns (pentru Dorugar):

Cand esti propietar nu ai ce fura, Dumnezeu este proprietarul a tot ce existâ pe terra.

| Dorugar explică (pentru danut):

Dumnezeu nu a furat nimic ma telectualu tatalui pentru ca nenea nimeni de niciunde nu poate fura nimic pentru ca NU EXISTA, de furat au furat crestinii si anume scriptura religiei mozaice

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te chinui, nu ai sa primesti raspuns. intrebarea ta e logica si de bun simt, la fel se intampla si cu bolnavii. ii multumesc lui Dumnezeu de zor dupa ce un medic extrem de prost platit a stat 4-5-6 ore in operatie sa ii salveze viata.

Observi ca raspunsurile la intrebarea ta sunt si vor fi pe langa subiect.

| Dorugar explică:

Daca atat te-a dus mintea sa intelegi din ce am spus eu despre stiinta, inseamna ca intelegi foarte putine. Eu ti-am aratat ce este performanta in stiinte, si la tine stiinta este asa ca in comuna primitiva cand a fost scrisa biblia, adica ceva egal cu zero barat si care se intidea de la stiinta mulsului oilor si la prostit fraierii cu un Mos Cocos Supranatural care sufla peste noroi si zice Hocus Pocus si uite omu viu...dar fara minte!

| Jardelin a răspuns:

Fii sigur ca cine ii multumeste lui Dumnezeu pentru toate binefacerile le va multumi si parintilor pentru grija si eforturile lor!

Un crestin traitor in Hristos nu are cum sa nu-si iubesca parintii si sa-i cinsteasca. In Sfinta Scriptura avem o multime de indemnuri deosebit de frumoase de pretuire a parintilor. Iti redau mai jos citeva:

"Copii, ascultati pe parintii vostri in Domnul, ca aceasta este cu dreptate." Efeseni 6:1

"Daca cineva nu poarta grija de ai sai si mai ales de casnicii sai s-a lepadat de credinta si este mai rau decat un necredincios!" I Timotei 5:8

"Fiule, pazeste povata tatalui tausi nu lepada indemnul maicii tale" Pilde 6:20

"Fiule, sprijineste pe tatal tau la batranete si nu-l mahni in viata lui" Eclesiasticul 3:12

"Cinsteste pe tatal tau si pe mama ta, ca sa-ti fie bine si sa traiesti ani multi pe pamantul pe care Domnul Dumnezeul tau ti-l va da tie" Iesirea 20:12

Dar, am si eu niste intrebari pentru tine. Tu iti cinstesti parintii? Le multumesti ca au grija de tine si ca te-au crescut? De cate ori in viata asta le-ai spus ca ii iubesti si i-ai imbratisat?

| Dorugar explică (pentru Jardelin):

Nu te supara dar eu nu am auzit si nici nju am vazut vreo binefacere a lui Dumnezeu! Asa ca nu vad de ce l-as linge in fund toata ziua!
2 Ce e aia "traitor in Christos"? O fi insemnand Traitor in Minciuna? pentru ca din Biblie nu rezulta ca sarmanul dulgher Isus ar fi fost UNS in functia de Rege ca sa devina un Christos, adica un UNS, asa ca cine este Christosul? O fi cumva personificarea MINCIUNII si a traii in Christosinseamna a ´trai in minciuna?
Biblia crestina NU este sfanta scriptura din cauza ca UN FURT spurcat cu minciuni nu poate fi numit sfant, iar Biblia crestina a fost FURATA din Religia Mozaica si a fost spurcat prin modificarea mincinoasa a intelegerii acelor texte!
Asa ca nu da tu versete din Religiile altora ci mai bine l-ai intreba pe "dumnezeul" tau de ce nu v-a dat si voua o Biblie a voastra, ca iata ca FURTUL a fost demascat!
3 Da eu ii consider parintii mei ca fiind SINGURII mei Dumnezei, si ma comport cu ei ca si cu niste Dumnezei!
Sa-ti fie rusine ca iubesti un extraterestru nevazut necunoscut, mai mult decat pe CREATORII care sunt parintii tai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rugaciune pentru binefacerile primite de la Dumnezeu

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Dumnezeule a toata milostivirea si indurarea, Care ai nemasurata mila, nespusa si neajunsa iubire de oameni, cazand acum catre a Ta slava, cu frica si cu cutremur, aduc Tie multumire pentru binefacerile de care m-ai invrednicit pe mine, nevrednicul robul Tau. Te slavesc, Te laud si Te cant ca pe un Domn, Stapan si facator de bine. Si iarasi cazand inaintea Ta, iti multumesc si cu smerenie ma rog nemasuratei si negraitei Tale milostiviri, ca si de acum inainte sa-mi daruiesti faceri de bine, ca sa sporesc in dragostea de Tine si de aproapele meu. Izbaveste-ma de tot raul si necazul. Daruieste-mi liniste. Si ma invredniceste ca in toate zilele vietii mele totdeauna multumire sa-Ti aduc si sa graiesc si sa cant cele preabune Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

http://paginiortodoxe.tripod.com/vsmai/05-06-sfintul_si_dreptul_iov.html

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Hahahaha ce tare de tot, vad ca a ajuns Dumnezeu tocmai un dulgher evreu care a murit condamnat si executat ca un talhar de rand acum 2000 de ani!
Cred ca acest exemplu ne arata ca si Hitler are sanse sa ajunga un Dumnezeu al paracrestinilor peste vreo cca 2000 de ani adica cand "inteligenta" se va coace mai vartos in capetele credinciosilor care cred totul fara sa gandeasca.
2 Iti poti inchipui o rugaciune adresata mantuitorului Hitler ca si asta mantuia tot prin MOARTE, adica exact asa cum mantuieste Isus pe fraierii care cred ca o creatura de dulgher lenes a devenit Creatorul Univrsului fara sa creeze absolut nimic doar prin minciuni adresate celor care doar cred fara sa gandeasca!

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Nu pot spune decat un singul lucru!
Doamne da mare mai iti este gradina!

Răspuns utilizator avertizat
| SweetChild1 a răspuns:

Văd că ești cam întors împotriva lui Dumnezeu...

| Dorugar explică (pentru SweetChild1):

Nu stiu ce vezi tu, dar eu vad clar ca Dumnezeul meu sunt parintii care mi-au daruit viata si m-au dumnezeit de 1 milion de ori decat Dumnezeul tau care tace ca ...in cucuruz!

| SweetChild1 a răspuns (pentru Dorugar):

....eu am vorbit frumos și normal, iar tu ar trebui să faci la fel. Nu ți-am zis nimic care să te deranjeze. N-am nimic cu ateii (dacă asta ai crezut)...cel mai bun prieten al meu este ateu.

| Dorugar explică (pentru SweetChild1):

La fel de frumos si normal am vorbit si eu si recitind postarea vad ca nu te-am atacat sau jignit cu ceva. Iar faptul ca am zis despre acel extraterestru ca tace ca porcu-n cucuruz, asta se refera la o realitate precum ca el ne pandeste de undeva ascuns, adica exact asa cum face si porcu cand manca cocenii din lanul cu porumb si pandeste ca nu cumva sa-l vada cineva si sa-l alunge din acel lan!