| Moisie a întrebat:

Vi se pare normal sa credeti ca v-a creat Dumnezeu, cand stiti chiar foarte bine ca v-a "creat" mamica si taticul vostru, iarv ei au fost creati la randul lor de bunicii vostrii, care l-a randul lor au fos creati de strabunicii vostrii si de stra -strabunicii vostri pe care daca nu ii slaviti si nu ii respctati, atunci de ce sa-l slaviti pe unul care in acest lant este muuuult mai indepartat decat strabunicii vostrii de care ati uitat?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor
Tare intrebarea ta!

| Moisie explică (pentru anonim_4396):

Vezi ca se continua cu altele la fel de tari pe care le-am postat astazi

| dragos38 a răspuns:

Se stie ca fiinta umana este rezultatul evolutiei, de la bacterii la plante, animale, om.Interesant este urmatoarea descoperire :In Romania in cetatea dacica Argedava din jud.Giurgiu s-ar fi descoperit osemintele unor uriasi, Subiectul a fost prezentat la Kanal D la emisiunea Asta-i Romania am vazut si eu cateva imagini in care reporterul o intreba pe o batrana ce s-a descoperit acolo batrana spunea ca s-a descoperit niste schelete de uriasi care, au fost luate si duse cu 2 masini asa lungi erau, nu se stie destinatia si nici ce s-a mai intamplat cu acele schelete/se mai stie ca cele mai vechi scrieri tot aici in Romania s-au descoperit mai vechi ca cele sumeriene, dar nu vb nimeni despre ele.Dar ma intreb oare de ce religie erau acei uriasi daca au existat laughing)

| unprietenaproape a răspuns:

D-zeu a creat omul si l-a lasat sa de a viata altor oameni.El a creat cerul si pamantul si tot ce e in jurul nostru, animalele ca sa fie mancate de noi, suferinta, moartea, raul pe care l=a trimis asupra noastra, Nici eu nu sunt prea credincioasa da tu exagerezi Moise

| Moisie explică (pentru unprietenaproape):

Ai vreo dovada sa sustii cele afirmate de tine?
sau singura ta dovada este credinta ta asa a proasta?
Este foarte rau ca nu esti credincioasa, uite eu sunt un mare credincios, dar spre deosebire de tine eu nu cred nimic asa a proasta ci cred doar acele adevaruri notorii descoperite de Stiinte, pe care nu pot sa le cunosc din cauza ca sunt atat de multe incat nu-mi ajung 100de vieti, asa ca sunt nevoit sa cred multe lucruri pe care nu am cum sa le stiu, de ex cred ca pachetul de informatii OSI, gaseste calea exacta pina la tine asta desi trebuie sa parcurga cu viteza luminii un paienjenis de retele intortochiate, asa zisul Internet fara sa se tamponeze cu alte informatii care si ele circula la fel de rapid si tot pe aceleasi retele impaienjanite!
Dar cu totul este sa crezi ca un cal verde desenat pe un perete, twe ajuta mai mult decat Stiinta Medicala cu aparatele si medicamentele ei obtinute prin multa stiinta si de loc credinta in caii verzi de pe pereti!

| unprietenaproape a răspuns (pentru Moisie):

Cum iti explici ma Moise tot ce este in jurul nostru? Cine a creat toate astea, s-au creat singure? Tu nu crezi ce nu vezi si oricat de mult ar incerca altii nu-ti pot schimba opinia. Vb cu un popa, poate reuseste el sa te convinga, eu nu pot; am spus ca nu sunt credincioasa, si m-am referit la religie nu la lucrurile vazute, reale pe care nimeni nu le poate contesta. Desi cred in existenta lui, parerea mea e diferita de a celorlalti. e A 3-4 oara cand te intreb ce faci de paste si omiti sa-mi raspunzi. sunt curioasa

| Moisie explică (pentru unprietenaproape):

Cum cine, tu nu vezi sau nu intelegi nimic din ceea ce vezi in jurul tau?
Tot ce vezi in jurul tau este creat de Mama Natura, asa in trecut la fel cum si astazi!
Trebuie sa ai in cap doar bolovani incat sa crezi ca te-a modelat cineva din noroi si a tras peste tine o besi...a, si tu ai prins imediat glas asa ca Pinochio!

Răspuns utilizator avertizat
| MateiP a răspuns:

De ce? Pentru ca fara El NIMIC nu ar exista, nici stra stra stra (etc...) bunicii tai, nici ai mei. Deci, daca El nu ar exista, nimic nu ar mai fi. Stiu ca esti ateu, am vazut intrebarile anterioare, dar totusi iti urez PASTE FERICIT!

| Moisie explică (pentru MateiP):

Pai daca nu era stra - stra- stra bunicul tau, tu existai?
Pai atunci de ce nu il slavesti pe stra stra sztra bunicul tau si il slavesti pe cel care are 1000 de stra innaintea stramosului tau?
Ce naiba, nimic nu intelegi!
Nu ti se pare ca ai fi muuuuuuult mai normal daca i-ai slavi pe parintii tai ca pe adevarati tai creatori. Din partea mea poti sa pasti fericit, ca eu nu ma supar!