| Buresbista123 a întrebat:

O sa ma pedepseasca Dumnezeu daca renunt la religia me,pe care nu am ales-o eu, ci parintii mei? eu de ceva vreme m am indragostit de islam si de profetul Mohomed si ma bate gandul sa ma convertesc, e o religie cu care ma identific mult mai bine

82 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Depinde la care Dumnezeu te referi. La cel adevarat la la cel pe care vrei sa il slujesti?

| Buresbista123 explică (pentru EmaS):

Cum cel adevarat? sau cel care vreau sa l slujesc? tu slujesti un Dumnezeu fals? cel in care cred eu este profetul Allah

| EmaS a răspuns (pentru Buresbista123):

Pai da, la care te referi, la CEl adevarat sau la cel fals?

| Buresbista123 explică (pentru EmaS):

Nu mi dau seama ce vrei sa spui

| EmaS a răspuns (pentru Buresbista123):

Dumnezeu Creatorul va judeca pe toti oamenii.

| Buresbista123 explică (pentru EmaS):

Cine te a minti pe tine? Singurul Creator este Allah, tot ce vezi, ce auzi, ce simti in jurul tau i se datoreaza LUI, El a creat totul!

| EmaS a răspuns (pentru Buresbista123):

Unde scrie asta?

| Buresbista123 explică (pentru EmaS):

In coran draga mea, te sfatuiesc sa-l citesti iti va schimba viata, te va duce spre milostivul si Cel plin de compasiune Allah!

| EmaS a răspuns (pentru Buresbista123):

Viata mea este schimbata si transformata de Dumnezeu adevarat.

| Bezwingerin a răspuns (pentru Buresbista123):

Alah nu exista, tot din jur a fost creat de catre Dumnezeu? Cind Alahu tau o murit ce a facut el? nimic! Dar Iisus? Iisus, cind a murit Iisus a fost rastignit, el a avut putere sa rable tot, putut sasi duca crucea sa singur din oras si pina la muntele Golgota, El sa coborit in iad si ia scos pe toti de acolo, si chiar la iertat pe Iuda, care la vindut pe Iisus pentru 30 arginti,, si acum gandeste-te ce a facut alahu dr*c*l**

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

"Dumnezeu Creatorul va judeca pe toti oamenii. "

Si daca nu-i va judeca ce te faci? Tie chiar iti place sa fii chinuita si judecata? chiar te crezi fara pacate ca sa afirmi ca ceilalti vor merge in iad iar tu ai iluzia ca vei merge, bineinteles in rai?

Nu va mai ganditi la pedepse, oameni buni!
Nu va ganditi ca suntem asteptati la capat de drum cu furci si foc si ce mai vreti voi...
Scoateti-va asta din mintile voastre pline de frica.

Eu cred ca voi ori va prefaceti de dragul prefacutului si amenintati lumea cu iadul, ori chiar va place si credeti asta din toate strafundurile voastre!

| Lizzu a răspuns (pentru Buresbista123):

Aa, esti ateu de fapt?
Nu mai inteleg nimic...

| Lizzu a răspuns (pentru Bezwingerin):

Allah nu putea sa faca ceva pentru ca nu putea fi comparat cu iisus. Asta e diferenta.
Allah este pentru musulmani asa cum d-zeu este pentru crestini. Un zeu neintrupat.

D-zeu a trimis pe pamant o fiinta intrupata in om, pe iisus, iar Allah a trimis un profet, pe Mohamed. Poate ca si Iisus era tot un profet, era pur si simplu un om invatat, pentru ca frecventa de mic templul, invata multe domenii, avea talent oratoric. Stia sa se faca ascultat de oameni.

Te rog nu subestima o alta religie decat ai tu.
Dati fratilor dovada de crestinism daca sustineti cu tarie ca sunteti crestini pana in varful degetelor! Altfel nu mai sustineti ca sunteti si se incheie povestea!

Nu dati dovada absolut deloc de toleranta si bunatate fata de semeni ci doar de razbunare si uratenie!
E foarte trist!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

"Depinde la care Dumnezeu te referi. La cel adevarat la la cel pe care vrei sa il slujesti?"
Mai multi dumnezei!?

| EmaS a răspuns (pentru Lizzu):

Aceasta este adevarul, nu este parerea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Buresbista daca nu ma insel era cunoscut ca Soimos si a creat acest forum:http://forum-anti-christi.forumers.ro/

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Te inseli, dar forumul e superb

| traiescdeciexist a răspuns (pentru Lizzu):

Nu ai inteles? mai vrea si dansul sa rada nitel... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Aha. Oricum bafta in continuare, dar sa nu mergi la extrem, crede-ma eu am fost la extreme si de-asta prefer sa fiu in afara orcarei dogme religiose. Desi sunt ateu, imi place filozofia religiilor, dar ca si credinta le consider inferioare in a explica lumea.

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

Adevarul nu este unul pentru toti, nu e general valabil.
E relativ, pentru ca fiecare are adevarul propriu in lume.

| Lizzu a răspuns (pentru traiescdeciexist):

Aaa. happy
Tineam minte ca l-am vazut in conflict cu crestinii dar am crezut ca m-am inselat.
Treaba fiecaruia.
Fiecare e liber sa-si gaseasca drumul pe care simte ca trebuie sa mearga.

| EmaS a răspuns (pentru Lizzu):

Isus este Calea, Adevarul si Viata.

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

Da.
Iar asta e adevarul tau pentru ca il simti ca facand parte din tine si crezi in el, l-ai integrat in tine. E al tau si al celor care cred in el.
In lume exista oameni si oameni.

Adevarul unora este ca ei cred de la nastere pana la moarte in Allah, altii au ca adevar iubirea, dar diferita de cea religioasa, unii cred in spirit, in minte, in suflet, altii in extraterestri si asta e adevarul lor.

Sunt o gramada de adevaruri iar faptul ca tu crezi intr-unul din ele nu inseamna ca este singurul adevar din lume.

Intelege asta!

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Eu tot ateu sunt doar ma binedispun pe TPU, daca noi cei care ne folosim ratiunea si traim in realitate nu facem ceva ca sa schimbam lumea asta, cei care cred in prieteni imaginari nu au cum sa o faca ei prefera asa ceva-http://www.youtube.com/watch?v=6RNfL6IVWCE
Eu ca ateu prefer asta-http://www.youtube.com/watch?v=HIjWHoN-VgE

| MMihai a răspuns:

Este bine să citești despre toate religiile, ca să ai idee despre ce este vorba în acele religii!

Mahomedanismul == islamul, implică un botez „ mai special", la băieți, așa că stai cuminte!

Nici creștinismul nu este bun, dar nici islamul.

Ceva puțin mai bun decât cele 2 religii ar fi credința Bahai, dar nici asta nu este bună.
http://www.bahai.org.ro/

Nu știu ce vârstă ai, dar să nu îți neglijezi școala în caz că ești elev sau student, din cauza religiilor!

| Al99 a răspuns (pentru MMihai):

Asa de greu va este sa recunoasteti un troll ateu?

| Hombre a răspuns:

"Ba dau, imi pasa desuflet, oamenii nu au froca de Dumnezeu si ar trbeuo sa inceapa sa aiba."
Nu mai bate campii aiurea, tu crezi in God de frica nu din convingere.

| OOOLEOOO a răspuns:

Este un pas mare pentru tine.

| Buresbista123 explică (pentru OOOLEOOO):

Sa inteleg ca esti musulman?

| RAY a răspuns:

Daca ai citi vt ai vedea ca a avut destui profeti moise, avram etc

| Lizzu a răspuns:

Daca exista ceva superior, nu e impartit pe religii pamantene...

| Buresbista123 explică (pentru Lizzu):

Ce vrei sa spui?-uite ia de aici prietenul meu, Allah fie cu tine!-http://www.youtube.com/watch?v=yuclFM3GGXA
Sper sa poti intelege maretia LUI

| Lizzu a răspuns (pentru Buresbista123):

Vroiam sa scot in evidenta absurditatea impartirii credintelor pe religii diferite.
Daca exista ceva superior e unic, indiferent de religiile pe care e impartit in lume.

Deci nu e nici un pacat sa schimbi religia, cauta si gaseste calea care te impaca pe tine cu tine insuti si iti aduce pacea.

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

"Daca exista ceva superior, nu e impartit pe religii pamantene..."
Si totusi e impartit, cat priveste existenta superiorului mai negociem.

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

E impartit din cauza oamenilor, pentru ca ei s-au despartit, s-au separat unul de altul si au intemeiat religii pe placul fiecaruia dintre grupuri.
Si nu stiu daca au vreo relevanta religiile astea...

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Daca are s-au nu relevanta chestiunea e ca si-a pus amprenta pe omenire, spre ex. crestinismul in perioada lui de "glorie" in evul mediu intunecat a condus in forta, iar l-a intalnirea cu alte civilizatii le-a schimbat structural civilizatia lor fireasca, vezi America latina.
Problema se pune daca religia e benefica in evolutia omenirii, daca ne gandim cata energie umana si valori materiale uriase toaca religiile si in schimb vande iluzii pentru a se mentine, atunci nu mai are relevanta. Daca aceste valori materiale ar fi folosite rational in scopul dezvoltarii si eradicarii saraciei si anumite boli atunci are relevanta si asta ar insemna desfiintarea dogmelor, dar suporta marea majoritate omenirii sa-i fie inlocuite visele cu pragmatismul, eu cred ca in urmatoarea suta de ani nu.

| Lizzu a răspuns:

Lasa-l in pace, inceteaza odata!
Spune-mi de ce oamenii nascuti in islamism sunt pacatosi? -crede-ma ca mintea mea nu poate intelege logica ta absurda!

Inceteaza sa te crezi mai presus de altii, asta e cel mai mare pacat pe care-l faci in viata asta si chiar vei ajunge sa experimentezi iadul tau in care crezi atat de mult!

Pentru alte popoare tu esti pacatoasa pentru ca te-ai nascut in crestinism!
Gandeste inainte sa scoti cuvinte din gura!
Gresesti enorm!

| Lizzu a răspuns:

Gandesti intr-un fel de egoism nemaiintalnit!
Fii toleranta, fii intelegatoare cu cei care aleg sa fie altfel decat tine, nu ameninta cu raul si razbunarea, nu adopta genul asta de ganduri! Iti fac numai rau.

Nu dai dovada de crestinism nici 2 %

| Lizzu a răspuns:

Prin frica suntem supusi? Ti se pare corect sa supui niste fiinte pe care se presupune ca tu le-ai creat din iubire?
Ai pus iubire in ele si le supui prin frica si chin?

Viseaza in continuare. Nu mai spun nimic, renunt.
Sper sa vina o zi, un moment in viata ta in care sa-ti dai seama de tot si sa simti ca noi suntem iubire si nu avem motive sa simtim frica pentru nimic in lume.

Sper sa vina ziua aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca te bate gandul nu e o problema pana pe acolo.ai grija sa te bata Doamne-Doamne, ca el nu bate omul cu parul, ci il bate cu amarul.si amarul lui duce la indreptare.ca bulina de raceala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te pedepseste nimeni, vezi-ti e treaba. Esti liber si liber vei fi, te poti converti cum vrei si sa faci ce vrei. UNUL SINGUR e CREATORUL. dumnezeu sau alah tot ala-i.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Nu cumva CREAtorul e chiar mintea ta care nu face priza cu realitatea, despre cine vorbim aici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Uiteun link, daca ai timp sa te uiti, nu pot comenta ce vreau sa spun, nu gasesc cuvintele http://www.youtube.com/watch?v=XKkWIi53ITc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

De fapt noi suntem in mintea creatorului, realitatea e alta, urmareste documentarul.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Daca tu zici ca noi suntem in mintea cuiva fara sa ai dovezi esti de Balaceanca, cel putin aia din Matrix i au oferit dovezile lui Neo.-)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Vad ca jignesti pe oricine iti ofera un raspuns, ba unul e balaceanca, ba altul e extrem de prot, bine ca esti tu ala luminat i vrei dovezi. cauta pana nu mai poti si converteste-te cum vrei ca nu interesezi, esti la fel ca si noi, bafta.

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Nu te infuria ca dai in altele...-))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Toate religiile sunt facute de fapt sa ne batem cap in cap ca doi berbeci, razboaie sfinte si alte panarame. tu aca ai citit coranul i tii nu stiu ce aevar,e ce jignesti, asa te invata coranul? Noi am vrut sa oferim un raspun, tu sa alegi raspunsul sau opinia ce iti place si atat, nusa jignesti, pai?

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Problema ta e ca tu crezi dupa atata caterinca ca eu s musulman cand eu is ateu si mai ai una ce te face sa crezi ca exista un creator, de ce ar fi nevoie de unul si pe el cine l a creat?

Răspuns utilizator avertizat
| Buresbista123 explică:

Draga prietene,daca tu nu poti sa intelegi ca Allah este calea, cel putin calea mea, imi pare rau pentru tine, eu iti sugerez sa nu te mai uiti in gura unuia sau altuia si sa citesti coranul, sa vezi cu adevarat cine este acest mare profet

| Buresbista123 explică:

Imi pare rau de tine,esti un om cu o inima mica si cu o minte si mai mica, daca eu nu cred in religia care mi a fost bagata cu forta pe gat, asta nu inseamna ca sunt pierdut, din contra cel pierdut esti tu dupa cum te comporti! Isus nu ar fi mandru sa vada ceea ce faci...

| Buresbista123 explică:

Si eu iti pot veni cu astfel de videouri din parte a tot felul de nebuni, crezi ca vorbele unui infidel il tranforma pe Allah in diavolo, rusine sa ti fie fiu risipitor ce esti...

| Buresbista123 explică:

Allah e calea, pacat ca tu nu i intelegi maretia, dar poate inca nu esti pregatit sa l primesti in viata ta, o sa ma rog LUI pentru tine

| Buresbista123 explică:

Allah este creatorul a tot ce exista, EL l- a creat pe Dumnezeu si pe fiul acestuia Isus, maretia sa este de neimaginat, te sfatuiesc sa citesti cartea sfanta a coranului, adevarata cale!

| Mikhtarian a răspuns:

Aici e vorba despre Iisus,caci El spunea : Nimeni nu vine la Tatal, decat prin Mine!
Nu crezi in Iisus, caci El si-a varsat sangele cel pur, pentru noi pacatosii, da probabil nu vei ajunge in cetatea Domnului.

| Florincrap a răspuns:

Daca vrei sa te rogi de 5 ori, te poti converti.

| Buresbista123 explică (pentru Florincrap):

Da,mi se pare mult mai bine, dai dovada de mai multa iubire

| Florincrap a răspuns (pentru Buresbista123):

OK,dar sa nu se ajunga la fanatism.E bine sa pastrezi si cateva obiceiuri seculare.

| Buresbista123 explică (pentru Florincrap):

Nu inteleg ce vrei sa zici, eu o sa respect cuvant cu cuvant ceea ce zice Alah, nu stiu cum esti tu

| Florincrap a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu prea sunt cu religia, dar stiu ca, cel putin pentru mine, a fi musulman e titanic, fata de a fi crestin. Trebuie sa te rogi de 5 ori pe zi,cu fata spre Mecca (sud-est), sa tii postul anual in luna Ramadan, sa nu mananci carne de porc, etc, etc.Moschei in tara sunt putine, mai mult prin Dobrogea (jud.Constanta,populatie nativa de musulmani). Plus ca esti dator moral,sa mergi,macar o data in viata, la Mecca (eventual si la Medina, ambele orase sunt in Arabia Saudita).
Dar islamul, in Europa, ia avant...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florincrap):

Mai bine e 6 ori sa nu apara ceva erori in convertire, sa fii sigurlaughing

| Buresbista123 explică (pentru anonim_4396):

Esti cumva ateu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buresbista123):

Practic sunt crestin, pentru ca mi sa impus de la botez cand nu stiam cum sta treburile. Deci mi sa impus, mie, ca si tuturor crestinilor, crestinataea bagata pe gat. Adica ne boteaza la varsta f mica cand nu ai dreptul si nu stii ce creinta sa alegi.Nu sunt ateu sunt crestin, dar biserica o vizitez rr, am in suflet templul sau biserica mea, si ma rog la mine, la un creator universal, nu in special la un dumnezeu anume.In urma cu mult timp am fost in Turcia si am vorbit acolo cu colegi si sefi de munca, musulmani fiin. Eiau alt obicei,circumcizia aceea si alegerea creintei vine la o varsta can poti judeca singur si poti alege singur upa propia vointa. De asemenea, ei mi-au spus ca nu exista mai multi dumnezei ci unul singur,unul singur e creatorul a tot. Mi se pare ca la islamisti e la fel cu circumcizia,asa ca aca vrei sa te convertesti,e foarte posibil sa mergi la medic.happy Omul are dreptul a-si aleaga credinta singur,nu la o varsta f frageda can nu poti alege, cu asta nu sunt de acord. m-ai intrebat daca sunt crestin. La cate necazuri si chin am avut, si mai am inca, sincer, nu mai stiu ce sunt, sincer.

| kira30 a răspuns:

Sigur nu e troll?
Adica tu crezi in Alah si ti-e frica de Dumnezeu pe care-L prigonesti atat?

| Buresbista123 explică (pentru kira30):

Eu nu prigonesc pe nimeni draga copila,eu pur si simplu mi am gasit calea alaturi de Allah,eu am fost botezat crestin, dar dupa ce am terminat liceul profetul mi s-a aratat, atunci am vazut maretia LUi, El mi a aratat calea, eu doar o urmez

| kira30 a răspuns (pentru Buresbista123):

Nu prigonesti pe nimeni? asta e semn de ura : "Si daca nu ne dadea el asa zisa sansa sa fim sclavii lui, el fiind si bun si rau, el practic fiind si diavolul ca el a creat totul, care era problema, la o mentalitate ca a ta ti e greu si sa mai raspunzi".e raspunsul tau la o intrebare.

| adywow a răspuns:

Fiecare suntem liberi sa alegem in viata asta.Ce va fi apoi nimeni nu stie, fa ceea ce simti tu ca e mai bine, si ceea ce te impaca sufleteste cel mai mult

| Tomanecre a răspuns:

Dumnezeu nu te poate pedepsi pentru o religie, pentru ca religiile vin de la oameni si nu de la Dumnezeu!
Dumnezeu te va pedepsi doar daca stai cu fundul intors catre STIINTE, pentru ca STIINTA vine de la Dumnezeu!

| Al99 a răspuns:

Poti avea mai multe neveste, dar te-ai gandit si la reversul medaliei?
Mai multe soacre.
Dumnezeu este acelasi indiferent de conceptul pe care oamenii sau furnicile il au despre el.

| Kabuto79 a răspuns (pentru Al99):

Dumnezeu este acela. dar nu este cel crestin iar DUMNEZEU inseamna divinitate nu ISUS sau iehova

| Buresbista123 explică (pentru Kabuto79):

Ba exact Isus sau Allah inseamna, zeii de acolo vin, din mintea oamenilor care au inventat tot felul dezei plecand de la Zeus pana la DZ

| Behindyou a răspuns:

O sa te bata profa-ta de limba romana cand o sa vada in ce hal scrii!

| miriam18 a răspuns:

Eu cunosc o fata care a fost de religie baptista a cunoscut un baiat care a fost de religie ortodoxa. Acesti doi tineri au vrut sa se casatoreasca iar fata a trecut la religia lui.Au facut nunta iar dupa un an fata a orbit si a spus ca ii pare rau ca a trecut la alta religie. Poti face ce vrei treaba ta

| Buresbista123 explică (pentru miriam18):

-))) esti genial... de pros!

| mindcontrol a răspuns:

Religia este incriptata in subconstientul nostru, deci este posibil ca subconstientul sa te "pedepsesca". Respecta toate religiile pentru a nu-l supara pe Dumnezeu.

| Buresbista123 explică (pentru mindcontrol):

Asta n am mai auzit-o,presupun ca ai argumente palpabile,ceva stiintific, dovezi clare cand spui asta, daca pentru tine Dumnezeu e divinitatea in care crezi asta e problema ta, eu nu cred pentru a nu supara pe cineva, nu s un sclav caruia ii e frica de stapan cum esti tu de fapt un fals credincios...

| mindcontrol a răspuns (pentru Buresbista123):

Observt ca oamenii intra in tot felul de dispute pe teme religioase care nu-si au rostul. Eu nu voi face asta si nu o sa-ti dau argumente palpabile deoarece nu sunt o sclava. intereseaza-te in legatura cu problemele intampinate de unii oameni care s-au convertit la o alta religie. Intrebarea ta suna asa: O sa ma pedepseasca Dumnezeu daca renunt la religia me, pe care nu am ales-o eu, ci parintii mei? Daca refolmulez raspunsul meu va rezulta acelasi inteles, si anume: respecta toate religiile (toti oamneii) pentru a nu fi pedepsit de Dumnezeu..asta daca tu crezi ca te va pedepsi (din intrebarea ta reiese ca tie iti este frica de stapan). Nu sunt credincioasa deloc, sclava as fi doar daca as crede si nu as fi sigura de existenta lui Dumnezeu. Frica e pentru cei care incalca prea mult legile divine pentru ca apoi sa se intoarca la Dumnezeu si sa ceara iertare, asta insemna a incerca sa-l cobori pe Dumenzeu la nivelul marilor noastre greseli, pacate cum vrei sa le zici. De ce sa nu incercam noi sa ne ridicam la nivelul Lui, se poate sa fim mai buni?

| Roadstar a răspuns:

De ce credeti ca incă in Romania ne aflam la nivelul,, Evului mediu''?
cu oameni care cred ca,credinta inseamna sa repeti obsesiv niste rugaciuni sau sa te imbulzesti sa iei apa,,sfiintita''(infuzie la rece de busuioc) -cel mai credincios este cel care crede mai mult, care se duce mai des la biserica,care pupa mana popi mai cu credinta,care pupa mai multe ciolane si parti din corpul unor oameni morti,si care altii i-au declarat sfinti,care pupa mai multe,,icoane'' (tablouri pictate de unii oameni pentru a-si insusii unele sume de bani),inchinaciuni la unele statui facute tot de mana omului,spunerea unor asa zise pacate,unor oameni (asa zisii mijlocitori ai Domnului)care de fapt nu au ABSOLUT nimic in comun cu Divinitatea,ei doar cer cat mai multi bani de la tot felul de (fraieri),, credinciosi'' care de fapt se mint pe ei insasi, etc.etc.Credeti ca Divinitatea are,, pretentia ''de la oameni sa urmeze aceste ritualui? inventate de vechii popi, pentru a-si insusi foloase materiale.Ptr. o nunta sau botez intre 6 mil.si 15 mil.,
pentru inmormantare sare de 5 mil. etc.(indiferent de,, materialul'' omului, ei cer bani si iar bani si fara chitanta, banii intra in buzunarele alea adanci)si asta unde? intr-o tara care in 2013 sunt localitati intregi care oamenii stau la lumina lampii (fara curent electric),copii care mor prin spitale ca nu sunt echipamente, oameni fara locuri de munca care au ajuns fara case, DAR NOI(politicul in cârdășie cu căpușele de popi) CONSRTUIM CÂT MAI MULTE BISERICI!
RUSINE CELOR DIN TAGMA POPILOR!
http://www.trilulilu.ro/......nata-de-ma
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/te-poti-elibera
http://www.trilulilu.ro/......daluri-int
http://www.trilulilu.ro/video-cultura/din-lumea-cre-s-tina-romaneasca
http://www.trilulilu.ro/......-concluzii
http://www.trilulilu.ro/......in-actiune

| Kabuto79 a răspuns (pentru Roadstar):

Eu zic ca si crestinii au rolul lor. Buruienile si cei fara valoare sunt crestini, musulmani si etc. Daca vrei sa intalnesti un om inteligent iti garantez eu ca nu la biserica trebuie sa cauti.
Auzi incearca sa profiti de pe urma prostiei lor si o sa-ti fie mai usor

| emanuel111 a răspuns:

EU spun sa nu faci asta si sa nu ramai la religia curenta oricare ar fi.
Cu Dumnezeu nu trebuie o religie sa o practici ci sa ai o relatie cu El si sa stai arpoape de EL