| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa ma convertesc la islam? Am gandul asta de vreo 2 saptamani, am inceput sa ascult melodii arabe si sunt innebunit dupa aceasta tara si religie.Ce pot face sa ma convertesc la islam?

17 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Incepe prin a te muta definitiv acolo ca sa "simti" din plin avantajele islamismului.

| drutzix a răspuns (pentru danut):

Aici suntem de acord. OP du-te in Emirate sa vezi ce bine o sa-ti fie (si multumeste cui vrei tu ca nu esti femeie) laughing

| danut a răspuns (pentru drutzix):

Eu am spus-o cu blandete ca ce va gasi acolo e treaba lui dar sigur nu intelege ca sunt doua societati TOTAL diferite. Habar nu are ce inseamna o societate holistica precum cea musulmana dar cred mai degraba ca e doar vorba despre ceva ce la mine in cartier se numeste: "gargara".

| doctorandus a răspuns:

Rostesti sahadah in public si gata, ai devenit musulman. Mai e chestia cu circumcizia, s-ar putea sa nu-ti placa.

| sabin89 a răspuns:

Cred că ar merita. Nu să rămâi permanent, ci doar pentru o perioadă, să zicem doi-trei ani, să vezi cum e. Apoi să te convertești la ateism câțiva ani, după care să mergi la mormoni, la baptiști samd. O viață avem, e bine să experimentăm cât mai multe.

| sublime89 a răspuns:

Se pare ca tu crezi ca islamul sau arabii reprezinta o singura tara. Nu-i de mirare ca vrei sa te convertesti...

| suffarstar a răspuns:

N-ar fi rau sa-ti cumperi si niste neuroni in plus.winking

| Dorugar a răspuns:

Pentru ca sa fii un bun islamist, trebuie in primul rand sa devii un mare admirator al profetului Adolf Hitler, pentru ca numai daca accepti ideile lui fasciste vei accepta si fascismul islamic, pentru ca religia musulmana s-a corcit cu cea mai mare curba a omenirii (care este politica) si iaca ca astazi avem state islamice care dovedesc practi corcirea curbeasca) In al doilea rand trebuie sa fi prost ca noaptea ca asta iti da avantajul sa te crezi superior crestinilor, faptul care iti va folosi atunci cand vei deveni un ucigas terorist care considera ca cufari nu au dreptul sa traiasca si ca atare datoria ta va fi sa-ti ucizi prieteni si chiar familia, astfel ca si tara ta sa devina un stat islamic, iar tu sa ajungi sa ai 72 de curbe in Rai dupa ce, ghinion, nu mai ai sula cu care sa le fericesti ca aia ti-a explodat odata cu bomba din turban.
In concluzie trebuie sa devii un bun fascist si sa fi animat de inalte sentimente islamo-fasciste cum este sentimentul de a ucide din ura pe toti cei care sunt mai destepti ca tine si au mai multa minte si caracter decat tine care nu le ai de loc, ca daca le-ai avea nu ai fi pus o asemenea intrebare aici pe net!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun ca nu e bine ce faci, te-ai nascut crestin, nu e bine sa-ti tradezi religia doar pentru ca ai gusturi in legatura cu cultura islamica. Insa esti liber sa faci ce vrei.

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ai gresit si ai vrut sa spui fascism in loc de cultura, ca ceea ce au islamistii astazi este fascism si nicidecum cultura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zboara puiule, zboara.
Te duci la biserica unde ai fost botezat'a si le ceri sa te excomunice din biserica. Asta am sa fac si eu dar in viata mea nu ma convertesc la alta religie mai ales la religia APOCALIPSEI. Eu de ceva timp nu mai cred ....Am sa fiu AGNOSTICA. Chiar vrei sa ii te inchini Zeului Lunii?

Răspuns utilizator avertizat
| godless1859 a răspuns:

Suntem liberi sa alegem ce religie ne convine asta se numeste "toleranta religioasa", dar cred ca e mult mai bine fara religie.Pai in primul rand economisesti timp, energie si bani.