| hatafhtf a întrebat:

Cum as putea sa ma convertesc la Islam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Trebuie mai întâi să înveți cultura islamică și să citești Sfântul Coran, mergi la o moschee și acolo Imamul *preotul*, te va ghida în procesul de convertire și te va învăța despre această credință, trebuie să faci un fel de jurământ numit Shahada*Şahada*, acesta fiind ''La ilaha illallah. Muhammadur Rasulullah'' ce înseamnă ''Nu există alt dumnezeu în afară de Allah și Mohammed este profetul lui Allah'', după ce spui Shahada, devii oficial un musulman, este un proces destul de simplu față de cel al creștinilor.
Dacă ai fost un creștin nepracticant, fiind musulman trebuie să duci o viață religioasă mai profundă, să respecți cerințele date de religie, să ții Ramadanul*postul*, să faci rugăciunile, să mergi la moschee și ca orice musulman să vizitezi măcar odată în viață, Moscheea Sfântă din Mecca.
Înainte să iei o decizie în privința convertirii tale la această religie, gândește -te bine la ceea ce faci.

| Ben00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i si procedura de iesire de la islam. Aia e mai interesanta.

11 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de o camila.

| drutzix a răspuns:

Au invadat kebabii TPU rolling on the floor

| DonaldTrump a răspuns (pentru drutzix):

laughing a durat ceva

| DonaldTrump a răspuns (pentru drutzix):

Il legi pe Jorpalu' de un om de stiinta.

| drutzix a răspuns (pentru DonaldTrump):

Ar fi un spectacol destul de bun laughing. Cine crezi ca bate? Eu cred ca Jorpalu ca zicea ca ii place sa mearga la sapa.

| DonaldTrump a răspuns (pentru drutzix):

Jorpalu' e mai incapatanat, dar tot ar fi o lupta apriga rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii idiot, sda nu gandesti si sa mergi la ei sa spui; ALLAH AKBARsi aleicum salam.

| Idris a răspuns:

Mashallah. Felicitari pentru alegerea facuta, esti pe cale sa faci un pas mare si important pentru tine. Pentru orice nelamurire sau intrebare acceseaza acest site, este un chat islamic unde cu siguranta vei primi indrumare si ajutor. https://edialogue.org/index/en?lang=en

| Ben00 a răspuns:

Daca nu ai primit de la parinti ce trebuie, nu te poate retine nimeni.

La islam e mai usor, de la islam e cu cantec. Daca te prind te aranjeaza.

| Fluturas656 a răspuns:

Nu face asta! Vei regreta! Singura cale spre mantuire este ortodoxia, este Hristos! Hristos este fiul Lui Dumnezeu.Crede-ma,islamul este satanic, citeste te rog despre Mohamed inainte sa faci acest pas, total gresit. Sper sa iti lumineze Domnul Iisus Hristos mintea, sa-ti deschida ochii...Domnul fie cu tine.