| Meme10Memu a întrebat:

O vaca nu are nevoie de inteligenta ca sa vada iarba pentru ca ochii ei isi fac treaba fara ca vaca sa rationeze. La fel ca un animal, oamenii care se bazeaza doar pe ceea ce vad cu ochii lor nu au nevoie de inteligenta, ratiune si logica. Stiinta omului se bazeaza doar pe ceea ce vede cu ochii. Credinta e ceva superior stiintei pentru ca se bazeaza pe ratiune. Corect se spune "cred ca exista Dumnezeu" si incorect "stiu ca exista Dumnezeu" pentru ca ochii omului nu-L pot vedea pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Exact

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este corect sa spui "stiu ca exista Dumnezeu", e adevarat ca inca nu l-am vazut dar Ii simtim prezenta (acum depinde cat de mult Il iubesti, ca daca Il iubesti automat sti ca exista, nu iti mai plac pacatele, vorbesti cu El, si incepi sa vezi din ce in ce mai bine"cu ochii spirituali", orice vedem acum este efemer dar lucrurile care nu se vad sunt permanente)

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea e o observatie adusa celor necredinciosi care o tin sus si tare cu stiinta si se bazeaza doar pe ceea ce vad cu ochii lor.

| Cosmin89321 a răspuns:

Uite un om care are creier pe TPU si nu zice ca AI ii satana, respect.

| LeSuiton a răspuns:

Da.

| Titan123 a răspuns:

E invers, ce spui tu, ești un anticrist

| SimplyBlue a răspuns:

Poti sa imi arati te rog algebra, unde exista in natura?
Se vede cu ochii?

| Meme10Memu explică (pentru SimplyBlue):

Se vede cu ochii: o vaca, doua vaci.