| Babacunene a întrebat:

Oamenii care si-au aruncat toiegele care s-au transformat in serpi erau oameni de stiinta care lucrau cu Satana?

38 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cum adica cand s-au transformat in serpi? Nu stiu in ce lume fantazista traiesti sau ce tragi pe nas de ai astfel de idei, dar suna foarte interesant. Sa vezi un om cum se metamorfozeaza in sarpe chiar in fata ta, suna destul de dope.

| halogen001 a răspuns:

Sunt povesti primitive si fanteziste.

| Babacunene explică (pentru halogen001):

Bai halogene. Eu sunt doxa in teroia evolutionista. Recent am mai tras pe nas un articol cu teroia evolutionista cu poze cu maimute care seamana cu oameni de pe www.descopera.org - stiinta pe intelesul tuturor prostilor.

| halogen001 a răspuns (pentru Babacunene):

Cred ca esti doxa si in zeul atotputernic si iubitor care de atata putere si iubire se ascunde de om in cartile cu povesti primitive, puerile, fanteziste si absurde scrise special pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori, zeu a carui iubire si putere inseamna ca a facut purici, paduchi, viermi, plosnite, capuse si tantari, dupa care lasa omul iubit in intunericul nestiintei sa moara de boli, de frig, de foame, de sete, in accidente si in razboaie.

| Babacunene explică (pentru halogen001):

Dumnezeu nu se ascunde de om. Dumnezeu ii vede omului toate maruntaiele din el. Dumnezeu e atat de mare si atat de mic incat nu poate fi vazut.

| halogen001 a răspuns (pentru Babacunene):

Dumnezeu se ascunde de om in cartea cu povesti din cauza ca e doar un personaj imaginar creat pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

E atat de puternic si de iubitor, incat e invizibil si surdomut.
E atat de puternic si de iubitor incat lasa oamenii in intunericul nestiintei si primitivismului sa moara de boli, de frig, de foame si de sete, in accidente si in razboaie.

"Toţi oamenii care gândesc sunt atei." - Ernest Hemingway
"Religia s-a născut când primul ticălos l-a întâlnit pe primul prost." – Voltaire
"Toate religiile sunt întemeiate pe teama celor mulţi şi pe isteţimea câtorva." - Stendhal
"Una din marile tragedii ale omenirii este că moralitatea a fost răpită de către religie." - Arthur C. Clarke
"Religia este capodopera artei de a dresa animalele, deoarece dresează oamenii cum să gândească." - Arthur Schopenhauer
"Modul de a vedea, prin credinţă, este de a închide ochiul raţiunii." - Benjamin Franklin
"Puneţi la îndoială cu îndrăzneală până şi existenţa lui Dumnezeu pentru că, dacă ar fi unul, trebuie cu atât mai mult să fie de acord cu omagiul raţiunii decât al fricii oarbe." - Thomas Jefferson
"Proştii resping ceea ce văd dar nu ceea ce cred; înţelepţii resping ceea ce cred şi nu ceea ce văd." - Huangbo Xiyun
"E nevoie de religie pentru ca oameni buni să facă lucruri rele." - Steven Weinberg
"Cele mai groaznice şi cele mai crude crime pe care istoria le-a înregistrat au fost comise sub adăpostul religiei sau al altor motive la fel de nobile." - Mahatma Gandhi
"Ceea ce se afirmă fără dovezi poate fi respins fără dovezi" - Christopher Hitchens
"Religia este considerată de oamenii obişnuiţi ca fiind adevărată, de către înţelepţi ca fiind falsă, de conducători ca fiind utilă" - Seneca cel Tânăr
"Oamenii nu comit vreodată crime cu atâta dedicare şi cu atâta bucurie ca atunci când o fac din motive religioase" - Blaise Pascal
"Toate religiile sunt inventate de catre oameni." - Napoleon Bonaparte
"Religia este unul din motivele pentru care cei saraci nu ii omoara pe cei bogati" - Napoleon Bonaparte
"Religia este excelenta pentru a controla oamenii obisnuiti." - Napoleon Bonaparte
"Cel care nu vrea să gândească e bigot, cel care nu poate să gândească e prost, cel care nu îndrăzneşte să gândească e sclav." - William Drummond
"Nu ai nevoie de Biblie pentru a justifica iubirea, dar nu a fost inventată o metodă mai bună pentru a justifica ura." - Richard A. Weatherwax
"Dumnezeu ar trebui executat pentru crime împotriva umanităţii." - Bryan Emmanuel Gutierrez

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu, erau vrăjitori egipteni

| Babacunene explică (pentru CostinAlamariu):

Da, vrajitori care operau cu sursa satanica directa fara eprubete si microscoape ca acum. rolling on the floor

| CIaudiu a răspuns:

Tragi mult pe nas, este?

| Babacunene explică (pentru CIaudiu):

Imi place sa miros filele tiparite din Biblie. Mai bag cate o rugaciune si gata m-am preparat. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau magicieni.

| Babacunene explică (pentru anonim_4396):

Erau magicieni adevarati pentru ca atunci Satana ucidea maimute si le baga in sarcofage ca acum sa stea linistit sa vada cum teoria lui Darwin da roade dupa multi ani de lucare satanica.

| Babacunene explică (pentru anonim_4396):

Doar Iehova da viata. Daca creezi in laborator o celula artificiala aceasta incepe sa prinda viata intrucat forta vieti de la Iehova poate intra in celula. Satan poate crea serpi.
Satan nu inviaza morti pentru ca prea mult de lucru fata de un sarpe.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Amice, de unde le scoți pe astea?

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Citesc carti cu teoria evolutionista si mi se aprinde cate un beculet si tastez apoi in draci pe TPU ca sa arat ce multe prostii sunt scrise in cartile alea. Asa ca sunt doxa in materie de teoria evolutionista.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

Ok, dar uite altă întrebare: ce legătură are "Originea Speciilor" cu ce-ai scris tu mai sus?

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Are legatura. Satana intervine si el in miliardele de ani de evolutie. A mai bagat cate o fosila de astrolapitecus si i-a indrumat recent pe oamenii de stiinta sa scrurme pamantul exact acolo unde Satan a ascuns osul de australopitec facut de el cu milioane de ani in urma.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

Bine, Memu, dar ce treabă are arheologia și Australopitecus cu toiagele și șerpii? Asta te întreb.

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Satan a creat un craniu de astrolapitecius. Daca Satan a putut sa faca serpi nu i-a fost greu sa faca un craniu ca sa poata fi descoperit de satanistii din prezent.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

Dar ce dovezi ai tu că acel craniu a fost creat de satana?

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Dovada e ca materia provine din imaterie. Satana e imaterial. Big bangul a aparut din imaterie din forta lui Dumnezeu care e imaterial. In ultmul secol Satan a inspirat oameni sa dezvolte tehnologia. Un interes are si Iehova in afacerea asta.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

1. Dacă tu, mare expert în fizică, afirmi că materia provine din imaterie, și, tot după spusele tale, Dumnezeu și satana sunt ambii imateriali, de ce îl nominalizezi pe satana drept creator al craniului? Dacă materia provine din imaterie, iar și Dumnezeu este imaterial, de ce excluzi complet posibilitatea ca Dumnezeu, imaterial fiind, să fi creat respectivul craniu?
2. Dacă tehnologia este o invenție satanică, de ce o folosești?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

A! Era să uit: care e interesul lui "Iehova" în "afacerea asta"?

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

1. fotonul e imaterial, nu are masa.
2. Satan cu tehnologia serveste scopului lui Iehova.

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Interesul lui Iehova e ca sa-si sfinteasca numele pe seama lui Satan cum a facut cu faraonul ala prost care nu lasa evreii sa plece pe timpul lui Moise.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

1. Iar răspunzi pe lângă subiect. Eu am întrebat de ce consideri că satana, și nu Dumnezeu, a creat acel craniu?
2. Ce interes ar avea satana să-L servească pe Dumnezeu? Nu cumva sunt inamici? Chiar tu ai afirmat că "satana caută să nege pe Dumnezeu" de pe contul de @Meme10Memu!

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

1. Sunt doua alternative: Dumnezeu a creat acel craniu pentru ca animalele sunt ca plantele cu ciclu de viata limitat si ii place varietatea fie Satan a facut acel craniu ca sa dea bine la teoria evolutiei ca sa combata cartea biblica Geneza.
2. A indeplini scopul cuiva nu inseamna ca il serveste pe acel cineva. Cand Satan a devenit rebel Iehova a inceput sa se joace cu Satan ca pisica cu soarecele.

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

E Meme10Memu, ce să-i ceri?

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru Babacunene):

Meme, nu te saturi?

| NuImiSuspendaContulPls a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Satana e înțeles cu Iehova rolling on the floor

| Babacunene explică (pentru NuImiSuspendaContulPls):

Am asa zvacniri niste zvacuri de imaginatie si trebuie sa le manifest sa ma descarc. Indeosebi cand ma apuca.

| Gligore2000 a răspuns:

Din moment ce tot o bagi cu Satana este clar ca nu intelegi ce citesti.
Cand o sa-l vezi pe Yehova transmite-i din partea mea sa pupe in fund toti ateii si pe cei de alte religii.

| Babacunene explică (pentru Gligore2000):

Iehova iti cunoaste orice fir din cap si tot ce ai in fund asa asa ca nu e nevoie sa-ti pupe fundul ca Iehova nu are buze ca sa poata pupa.

| Babacunene explică:

Inainte sa se culce cu acele femei, Geneza capitolul 6, demonii s-au materializat. Ingerii sunt fiinte superioare care pot face multe lucruri. In vremurile vechi demonilor li se permiteau. In prezent acestia sunt mai precauti si dupa mii de ani de preparatii totul e gata si nu mai trebuie sa faca prea multe. Ce mai e de facut se poate prin folosirea de catre de demoni a oamenilor controlati de ei.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Babacunene):

Am stat și am citit tot capitolul 6 din Geneza și nu zice nimic de demoni. Scrie doar că oamenii au căzut în păcatul desfrâului, lui Dumnezeu i-a părut rău că a creat oamenii și a decis să pună capăt vieții pe pământ. Totuși, Noe, singurul drept și neprihănit înaintea lui Dumnezeu, a fost avertizat de Dumnezeu și instruit să facă o corabie de salcâm pe care să se suie Noe, familia sa și câte două exemplare din toate soiurile de animale. Ce treabă are asta cu demonii? Sau voi, martorii, folosiți propria traducere a Bibliei?

| Babacunene explică (pentru MeisterSchnitzel):

Uite aici bibia ortodoxa Geneza ( Facerea ) 6:2:"Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit."

Epistola sobornicească a Sfântului Apostol Iuda versetul 1:6:"Iar pe îngerii care nu şi-au păzit vrednicia, ci au părăsit locaşul lor, i-a pus la păstrare sub întuneric, în lanţuri veşnice, spre judecata zilei celei mari."

Acei ingeri razvratiti sunt demonii.