| Nilsson a întrebat:

Oamenii se plang tot timpul ca exista suferinta si moarte pe Pamant dar cati se roaga ca Iisus Hristos sa revina si sa puna capat raului?

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Oamenii nu mai cred in Hristos. Traim vremurile din urma, vremea Apocalipsei.

18 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și din ăia care se roagă de asemenea majoritatea se întâlnesc cu suferința și toți cu moartea.

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

M... nu cred ca vine sa puna capat raului. Vine sa "culeaga".

| Elide a răspuns:

Nimeni,si mai spun unii ca unde este Dumnezeu cand exista atatea necazuri, si un raspuns at fi pe cruce, unde l.am pus

| Romanul86 a răspuns:

Se mai roagă când spun „vie împărăția Ta" în rugăciunea Tatăl Nostru.

| Nilsson explică (pentru Romanul86):

E posibil sa fie spusa mai mult din rutina acesta cerere.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Crezi ca sunt toti pregatiti pentru revenirea Lui Hristos?

| Andersen2k18 a răspuns:

Suferinta vine tot de la om, deci omul isi rau singur. Dar eu ti-as spune o alta intrebare. De ce oamenii sunt asa de răi in acest secol? De ce sunt atat de falsi si lipsiti de caracter? Pentru ca se leaga de societatea actuala.

| ciumabubonica a răspuns:

Dar el a creat raul tu crez ca ii poate pune capat?