| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce exista suferinta si durere si moarte si despartiri pe pamant? De ce nu exista doar placere si veselie si doar frumusete?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca dacă nu ar exista și momente rele nu am sti sa ne bucurăm cum trebuie de cele frumoase, cel puțin asta am învățat eu pe pielea mea. Și moartea e ceva firesc, nu știm de ce, dar toți murim. Suntem 7 miliarde și deja suntem destui, gândește-te cum ar fi sa nu moara nimeni.

| Mayar a răspuns:

Pentru ca odata, cineva, a ales ca nu mai vrea aceste lucruri, ci vrea 'intelepciunea suprema'winking
pentru ca au existat doar aceste lucruri, insa degeaba, oamenii au vrut tot mai multe si tot mai multe.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu le-m pretuit in cer.