| Moisie a întrebat:

Oare cum pot crede crestinii ca Dumnezeu a creat lumea prin cuvant?
Credeti ca la Creatie Dumnezeu a spus formula magica "Hocus Pocus Preparatus" si gata... a scos Universul din palarie, asa cum am vazut la circ ca fac scamatorii?

3 răspunsuri:
| Ceiriog a răspuns:

Da, draga, asta e ceea ce trebuie sa crezi. In Biblie nu putea fi relatat exact cum a creat Dumnezeu lumea, adica, cine sa inteleaga? Sa zicem ca lumea a fost creata prin Big Bang. Pai daca in Biblie scria ca s-au ciocnit 2 atomi etc etc oamenii de la vremea aceea ce mai intelegeau? Acum, la ce cunoastem acum, poate am fi inteles. Totul a fost creat de Dumnezeu. Fa si tu o legatura.
,, Sa fie lumina!" - Big Bang
La toate aceste cuvinte putem crea conexiuni de genul.
Mai, nu mai fiti Toma necredinciosul, pur si simplu credeti.

| Moisie explică (pentru Ceiriog):

>>>>,, Sa fie lumina!" - Big Bang