| Moisie a întrebat:

Oare cum se explica faptul ca tocmai credinciosii nu respecta "cuvantul lui Dumnezeu" adica acel Devarim, "[spoken] words" (Cuvantul Spus de Dumnezeu) aflat in cartea Deuteronom, dar numesc ca fiind "Cuvantul lui Dumnezeu" vorbele unor sarlatani aflati in slujba falsului apostol Pavel dar adevaratul criminal care l-a ucis pe Sfantul Stefan si a prigonit pe toti sectantii iudei cei care au ales sa urmeze calea rabinului Isus din Nazareth?
Vi se pare ca fiind bine si corect ceea ce fac crestinii?
Nu vi se pare ca totul dovedeste haos, nonsens si minciuna?

4 răspunsuri:
| Moisie explică:

No ofence dar esti cumva analfabeta din p de v structural incat vad ca nu ai inteles intrebarea?
Eu nu m-am referit la greselile unor oameni ci la faptul ca religia crestina NU ASCULTA de singurul capitol din Biblie atribuit lui Dumnezeu, dar numeste "cuvantul Domnului" alte prostii debitate de oameni primitivi!
Acum daca ti-am tradus intrebarea si sper ca ai inteles-o, astept sa-mi raspunzi la aceasta intrebare!

| Kalla a răspuns:

Pentru ca tu esti cel mai mare credincios de pe pamant nu-i asa? Tu gresesti pentru ca esti om.Si noi suntem oameni si gresim.Nu te mai da mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da cum sa nu.santem rai pacatosi,farisei,cu doua fete.voi astia bunii, vu aceti nevoie de mantuirea sufletului, fiindca santeti poporul ales, care asa de ales santeti incat niciodata nu a-ti ascultat nici poruncile nici macar nu a-ti cunoscut pe cel asteptat. daaarrr, el a venit sa mantuiasca si sa rascumpere din robie pe toti cei care sant robi.eu insumi sant unul robit de patimi,si din unele am scapat,dar pentru altele am nevoie de ajutor de la doctorul a toate,care nu-mi cere bani,pentru asta,nu-mi pune viata in pericol prin nestiinta,nu e rau,si ma ajuta intradecar.voi astia,buni,cinstiti,sfinti,desavarsiti, mai presus decat insusi bunul Dumnezeu, nu aveti nevoie de el.da, pe noi astilalti, ne puteti lasa sa ne bucuram de el.ca ne bucuram si de alde voi da nu ne ajutati prea mult.ba chiar deloc.fiindca aveti intentii bune da ne putem lipsi de ele ca de-o casa aprinsa.

| Rachetul a răspuns:

In primul rand Ap Pavel a fost cel mai mare prigonitor al crestinilor.Se stie asta si nu se ascunde de nimeni.Da, a participat la martiriul SF Stefan.Vezi intamplarea de pe drumul Damascului.De atunci Ap Pavel s-a convertit la crest. Daca ii studiezi scrierile ai sa vezi in amanunt.Credinciosi se pot numi ft multi.Nu trebuie sa ii pedepsesti si eu sunt oameni cum vrei sa nu greseasca e imposibil. Daca esti credincios nu inseamna ca esti sfant