| Biggiesan a întrebat:

Oare de ce a creat Dumnezeu paraziții transmițători de boli grave?

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Dar te-ai gandit cumva ca pentru planeta si alte specii. suntem si noi niste paraziti?

Răspuns utilizator avertizat
| Danutza27 a răspuns:

Ca omul sa se spele pe miini

| Danutza27 a răspuns:

La fel poti sa intrebi de ce sunt ciini,ca poate unul a indraznit sa te muste,tu ai ramas cu semne iar ciinele cu injectii contra turbarii. Idem,muste,tintari, pisici, fauna TPU.gindaci de colorado,furnici care ne supara,scaieti care ne inteapa, omizi care le stringi cu farasul, poate si un vecin care sare cu gura mare ca tu asculti manele la 2 noaptea si lista e cit toate Pomelnicele

| mgtow a răspuns:

Pentru ca in viata nu avem parte de sanatate deplina, mai suferim si de boli asa a decis sa fie.

| V3ra a răspuns:

Pentru ca noi oamenii suntem prea pacatosi si ne credem buricu pamantului, credem ca stim de toate cand de fapt nu stim nimic!

| nesuferit a răspuns (pentru V3ra):

Daca tu nu stii nimic asta nu inseamna ca OAMENII nu stiu nimic, nu generaliza

| V3ra a răspuns (pentru nesuferit):

Dragul meu citeste mai cu atentie,am zis ca ei nu stiu nimic din cate stie Dumnezeu, ca ei se cred dumnezeu pe pamant, incearca sa dea cate o explicatie la orice dar numai ca nu le prea iese.
Niciun caz nu am zis altceva!winking

| Vizitiul a răspuns:

Nu i-a creat, i-a raspandit, de parazit ce este!

| dudumihai a răspuns:

Noi suntem cei mai mari paraztiti ai planetei nu insectele sau mai stiu eu ce plante.Noi suntem cei ce am distrus, distrugem si vom distruge in continuare planeta noastra.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu cred că i-a creat El însuşi, întrucât chestia asta ţine mai mult de evoluţie şi de condiţiile în care s-au dezvoltat organismele. E adevărat că se spune că Dumnezeu a creat Pământul şi tot ce ţine de el, însă dacă e să fim realişti, ne dăm uşor seama că teoria e uşor patetică. Dacă e să cred că El a dat viaţă vreunor fiinţe, hai să spunem că a creat mai degrabă un model din care au abundat şi evoluat alte organisme, dar nu că El a fost cel care a inventat şi perfecţionat fiecare creatură din milliardele şi miliardele care există.

| Just4Joker a răspuns:

Nu dumnezeu le-a dat, noi le-am facut, de asemenea le-am raspandit tongue

| tudus a răspuns:

Dumnezeu nu ia creat de la inceput ei au aparut dupa ce adam si eva au pacatuit mancand din pomul binelui si al raului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mă întreb şi eu.
Dacă Dumnezeu e aşa de bun de ce a dat boli, insecte dăunătoare etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca pamantul sa nu fie suprapopulat a dat moartea big grin