| timoteidoi a întrebat:

Oare din ce cauza Simon Bar Kochba, adevaratul si recunoscutul Messiah al evreilor, (care in calitate de Messiah a indeplinit toate conditiile Legii pentru a fi considerat ca atare), totusi nu este recunoscut de crestini ca fiind Messiah?
Din ce cauza ceilalti Fii ai lui Dumnezeu, denumire data tuturor regilor Ierusalimului si liderilor religiosi ai Mozaismului, nu sunt recunoscuti de crestini ca fiind Fii lui Dumnezeu?

Sa fie din cauza ca Dumnezeul crestinilor nu le-a lasat gravide mamele?
Unde in Biblie recunoaste ca Dumnezeu ca ar fi lasat-o gravida pe mama lui Isus?

7 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Blasfemie! Trebuie sa ai credinta fiule!
Cand dovezile sau logica castiga, trebuie sa ai credinta!
Crede si nu cerceta!

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru timoteidoi):

Stigmatele sunt efectul credintei! Este doar o singura cale prin care poti sa accepti minciunile!
Credinta!

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru timoteidoi):

Mai bine prost decat sa fiu imbracat in aur si cruci mai rau ca tiganii, cocalarii si sa ma rog in acelasi timp pentru oamenii saraci...

Răspuns utilizator avertizat
| Kaleo a răspuns:

Vrei raspuns si de la crestinii carora le-ai dat ignore ca sa nu iti poata raspunde? happy