| mentholinks a întrebat:

Oare Dumnezeu ce intrebari isi pune?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Știe pe naiba, se vede și în Biblie ca se inseala de multe ori, dacă e adv înseamnă că e un psihopat care a stat indiferent la toată suferință ba a și provocat-o

| LoveSleep a răspuns:

"Sa-i dau cancer sau sa-i dau direct infarct? Gata, stiu! Ii dau un copil, dupa care ii dau cancer copilului. Bam"

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu-și pune nici o întrebare fiind doar un personaj inexistent de poveste primitiva, puerila, fantezista și absurda, numai buna pentru prostirea naivilor creduli și neștiutori.
La fel procedează și Zana Măseluța și nu-și pune nici o întrebare.

| Seba2013 a răspuns:

Iisus s-a revelat omului pentru a-l invata calea. El s-a dat omului pentru ai da un sens in viata si a stabili aliante cu ei.
In 1 Timotei 1:11 spune ca El este Fericitul Dumnezeu, iar mai sus ne arata cum nu trebuie sa fim. In Ioan 14 spune: Eu sunt Calea.
Ei bine El este sensul vietii, atat timp cat nu ne pierdem aceasta directie sau sens o sa ne fie bine si o sa umblam in Lumina, Intelepciune, Dragoste, Adevar, Sfintenie, Buntate, etc.
Dar daca il repingem, pierdem sensul sau nordul si nu stim unde mergem pentru ca pierdem directia.
Iar el ne-a creat pentru viata ca sa traim fericiti nu ca sa murim. Trebuie sa apreciem darul vietii si sa facem fapte obiective eterne care raman pentru totdeauna.

| Dandinelle a răspuns:

Dar pe mine cine m-a făcut?

| mentholinks explică (pentru Dandinelle):

Pai daca e constient ca exista dintotdeauna nu cred ca isi pune intrebarea asta.

| 19flo79 a răspuns:

Cred ca se uita asa plictisit la tot si se intreaba, oare cat sa-i mai las? happy

| Theologos a răspuns:

Dumnezeu nu își pune întrebări. Dumnezeu este atotștiutor și atotprezent, dincolo de continuul spațiu-timp.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Theologos):

Nu spune dumnezeu si spatiu-timp in aceeasi fraza. Suna ridicol.

| AlienGod a răspuns:

El nu își pune întrebări. E atotștiutor.

| UnOmAnonim a răspuns:

Se întreabă de ce există oameni ca tine care pun întrebări idioate.