| Nefarius a întrebat:

Daca Dumnezeu este atotstiuor cum ni-L prezinta Biblia, de ce oare in pasajele acestei carti El le adreseaza intrebari supusilor Lui?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Un profesor adresează întrebări elevilor. Asta înseamnă că nu știe răspunsul? E o întrebare care nu ia în calcul anumite aspecte.

| SG1995 a răspuns:

Probabil din plictiseală din moment ce e omniștient.

| sanboss a răspuns:

La ce fel de intrebari te referi mai exact?

ca la un moment dat Hristos intreaba pe ucenici> Cine spun acestia ca sunt Eu?
uni proroc / alti Ilie / Hristosul.

Fi exp; icit si vino cu verset Biblic ca sa imi pot da seama la ce fel de intrebari te referi

| xerxes1 a răspuns (pentru sanboss):

Deja in prima pagina omniscentul il intreba pe Adam unde s-a ascuns.
Apoi pe Cain il intreba unde este ii este fratele.
Lista este lunga.

| Nefarius explică (pentru sanboss):

Ti-a explicat xerxes1 deja.

| Cris888 a răspuns:

Bravo, ai inceput sa judeci si iti pui intrebari de minim rezon.