| soimos a întrebat:

Oare Iisus a vorbit prostii atunci cand va invata sa nu mergeti la biserica pentru ca acolo va prostesc cei care va duc pe drumul ratacirii

Matei 28 13. Vai voua, carturarilor si fariseilor fatarnici! Ca inchideti imparatia cerurilor înaintea oamenilor; ca voi nu intrati, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati.

Oare nu este mai normal sa il ascultati pe Isus care va indeamna sa nu mergeti la biserica asa cum fac ca fariseii ci sa va rugati acasa in intimitatea camarutei voastre pentru ca oricum Curvele ajung mai degraba in rai decat fariseii A (Mat.21:31) "

14 răspunsuri:
| soimos explică:

Cine spune prostia asta?

Isus? sau niste rahati cu ochi cu nume de Ioan, Luca sau Marcu?

Ai baut cumva fotoghin?

Ca vad ca iarasi aiurezi si nu stii sa faci diferenta intre niste rahati cu ochi dar fara minte... si Dumnezeu?

| catalynx a răspuns:

Soimoase nu stiu ce tragi pe nas dar vreau si eu

| soimos explică (pentru catalynx):

Documentatie, si zau ca nu ti-ar strica nici tie sau altora, caci slava Domnului in era informatiei si a internetului este destula pentru toata lumea

| catalynx a răspuns (pentru soimos):

Hopaaa parca tu erai ateu din cate stiu cum de zici slava domnului.

| soimos explică (pentru catalynx):

Poi oi fi eu ateu, dar am si eu un Dumnezeu, adica acela de care zice si Isus!
Iar Dumnezeul meu sunt eu insumi!
Deci tot nu sunt atat de ateu cum s-ar crede

| catalynx a răspuns (pentru soimos):

Nu incerca sa te scoti ca stiu clar la ce te referi. Auzi Dumnezeul meu sunt eu insumi cine te va crede?

| morningstar a răspuns:

Prostii vorbesti tu, pardon, scrii. Unde ai vazut tu ideea pe care o sustii in versetul dat de tine? Te pierzi pe zi ce trece.

| soimos explică (pentru catalynx):

Nu trebuie sa ma crezi pe mine, ci pe Isus, pentru ca el face aceasta afirmatie in Corinteni!

| soimos explică (pentru morningstar):

Nu e vina mea ca tu nu ai capacitatea intelecyuala sa intelegi un verset atat de clar!

| catalynx a răspuns (pentru soimos):

Hai ca vorbesti numai prosti. Fara suparare iti recomand sa te mai documentezi si apoi sa discuti pe tema asta si inca o intrebare

Ai fost religios inainte sa fi ateu? daca da de ce religie ai fost. Eu cred ca ceea ce spui se trage dintr-o anumita religie.

| soimos explică (pentru catalynx):

Gargara goala fara niciun argument la baza cu care sa imi dovedesti ca eu bat campii!
Oare de ce?
Nu te duce mintea sau nu ai cultura suficienta?

| morningstar a răspuns (pentru soimos):

Si nu vrei sa ma "luminezi" tu? Ca in opinia ta, toti suntem in ceata, numai tu intelegi perfect Biblia (!?). Atunci de ce ii mai intrebi pe ceilalti ce vrea sa zica versetul X sau Y, daca nu cumva vrea sa zica una sau alta? Crede-ma, nu citesc si studiez Biblia de ieri; am ceva ani in urma de cand ma intereseaza si nu poti afirma ca nu o inteleg.

| catalynx a răspuns (pentru soimos):

Soimos singurul om de aici care nu il duce mintea si bate campii esti tu. Cultura ta generala fara suparare dar este una gresita

| catalynx a răspuns (pentru morningstar):

Da sincer numai prostii vorbeste. Totusi el nu e ateu deoarece mai jos s-a exprimat religios probabil se trage din alta secta