| Inferno a întrebat:

Oare nu ar trebui sa ajunga in iad ACEI crestini care au decredibilizat de tot crestinismul prin afirmatii nefondate aruncate in vant, prin jigniri si insulte,prin discutiile pe care nu sunt in stare sa le poarte,ducand orice conversatie in pragul unui dezastru ineluctabil si la o mediocritatea infricosatoare, prin incultura ce o etaleaza cu mandrie publicului, prin ignoranta care se pare ca este singurul lucru ce-i mai tine in viata,prin atacarea tuturor institutiilor stiintifice cu argumente ce,sa ma iertati,dar nici un analfabet nu ar fi in stare sa le faureasca si nu datorita complexistatii lor, ci exact datorita stupiditatii. Observ 5-6 afirmatii crestine la o intrebare,care de care mai exotice si mai promitatoare, cer dovezi. Si ce primesc? Tacere, cu exceptia a 3, 4 raspunsuri dintre care 3 sunt ale ateilor si unul aparine unui anagramat crestin, care nu cred ca are mai mult de 12 ani. Acesta este crestinismul? Acestia sunt oamenii ce il formeaza? Unde pot ajunge acesti crestini,conform dogmei crestine, dupa ce practic si-au sters picioarele pe credibilitatea crestinismului?

Răspuns Câştigător
| Daisukee a răspuns:

Ma bucur ca ti-ai varsat nervi, am18 ani daca te refereai la mine.Am vazut ca esti mason, nu am nici o problema sa fi sanatos si i-ti urez numai de bine.

PS:se poate funda? big grin

| martzian a răspuns (pentru Daisukee):

Ai vazut tu adolescenti masoni pana acum? Crezi ca masoneria e pentru toata lumea? Inferno e in cautare...

| Thunderstruck a răspuns (pentru Daisukee):

Nu cred ca ai 18 ani, dupa cum scrii.Un copil de 12 ani te bate in orice secunda la gramatica.Si nici cersitul de fundite nu te face mai inteligent.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Thunderstruck):

Cred ca supraestimezi copii de 12 ani.

| Inferno explică (pentru martzian):

In masonerie se poate intra de la 18 ani, cu cateva relatii.

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu,pentru ca raiul este pregatit pentru ei tocmai pentru ca au credinta mantuitoare in Domnul Isus, care intrece orice pricepere omeneasca.,, Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.,,

| victorandrei a răspuns (pentru EmaS):

Doar cei care cred in Isus se duc in rai, dar miliardele de oameni care cred in buddha, mahomed, etc?

| EmaS a răspuns (pentru victorandrei):

Isus a coborat din rai ca sa moara pentru noi si sa ne duca la El. Ceilalti intemeietori de religii sunt morti, zac intr-un mormant rece.

| GRs a răspuns (pentru victorandrei):

In iad cu ei. Dumnezeu si nici crestinii n-au habar ca religia tine mai multe de geografie si parinti. laughing

| victorandrei a răspuns (pentru EmaS):

Esti asa pornita si crezi cu atata tarie in religia ta. Daca te nasteai in Turcia sau in china in cine credeai?

| EmaS a răspuns (pentru victorandrei):

Tot in Dumnezeu.

| victorandrei a răspuns (pentru GRs):

laughing) Sa ii duca mai repede ca si asa suntem multi pe pamant :d

| victorandrei a răspuns (pentru EmaS):

Inteleg sa crezi intr-un creator, dar de unde stii ca Isus este cel adevarat si nu mahomed? Cum se nimereste ca tocmai religia si biblia noastra sa fie cele adevarate?

| EmaS a răspuns (pentru victorandrei):

Pentru ca Dumnezeu este singurul care se declara Creatorul nostru.

| GRs a răspuns (pentru EmaS):

Multi alti zei su "spus" si ei asta.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca majoritatea crestinilor (credinciosilor) ar merita sa ajunga in Iad. Pentru ca sunt multi care aici pe site sau de ochii lumii se dau crestini si semi-sfinti, dar de fapt sunt la fel de (sau mai) pacatosi decat restul lumii.
In special preotii cred ca or sa formeze o coada la poarta Iadului.

| RAY a răspuns:

Inferno esti cam nervos calmeaza-te, nu generaliza, daca omul crede lasa-l sa creda si tu crezi in zeul ala panteist

| HowdidIgethere a răspuns (pentru RAY):

Ce-i ala zeu panteist?

| RAY a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Natura e dumnezeu, ai inteles? asta e panteismul, seamana cu teismul participa activ la tot ce ne inconjuara

| martzian a răspuns:

"Tacere, cu exceptia a 3, 4 raspunsuri dintre care 3 sunt ale ateilor si unul aparine unui anagramat crestin, care nu cred ca are mai mult de 12 ani." - ANAGRAMÁ, anagramez, vb. I. Tranz. A schimba ordinea literelor unui cuvânt pentru a obține alt cuvânt; a transcrie sub formă de anagramă; a anagramatiza. – Din anagramă. Probabil ca ai vrut sa spui "agramat", facand dovada ca vezi bine paiul din ochiul altora dar iti scapa barna din ochiul tau. Lasa cuvintele pompoase! Nu te prind... Back to basics, bro!

"anagramat crestin, care nu cred ca are mai mult de 12 ani." - din pacate astia sunt partenerii de discutie preferati de voi. Ma refer nu la crestini, ci la "agramatii" de 12 ani. Daca nu ma crezi uita-te la funde. happy

| Inferno explică (pentru martzian):

Da am vazut, iti mai scapa, mai ales cand te enerveaza anumiti troiil.

| Inferno explică (pentru martzian):

Trolli.

| Inferno explică (pentru martzian):

Ce cuvinte pompoase? Agramat nu-mi pare un cuvant pompos. Si l-am folosit deoarece vecinul sau,analfabet, nu se potriveste. Singurul care mergea era agramat, altul nu cunosc, imi pare rau. Asta a fost chiar stupid, sau poate m-am familiarizat prea mult cu acest cuvant, oricum si tu l-ai folosit asa ca nu cred ca este potrivit sa-mi reprosezi ceva. Ma simt vexat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt avizat, adica cu musca pe casiula, deci voi ajunge undeva dupa judecata dar ma bucur ca nu ma va judeca nici un crestin nici un ateu sau orice alta natie ci ezact cel ce m-a creat.iar pe TPU, voi ramane acelasi cu stima al vostru, si al nostru bau -baulica.nu pot ma altfel, tu nu vezi ca lumea e rea? tui ceapa ei de lume, ca mai are oleaca si se duce, da tot cu coada sus.hadesule daca ies din anul asta, intru in celalalt cu sampania in mana. aasa ma gandesc.cu toate ca ar fi bine si in genunchi la biserica, sa multumesc pentru tot si toate si sa ma rog pentru lumea asta.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Oricum murim toti pe 21 decembrie, mai avem 13 zile de trait.

| Ben00 a răspuns:

Esti musca de pe tort!

| C0nstantin a răspuns:

Orice criminal in serie/violator/talhar daca se pocaieste inainte sa moara ajunge in Rai. Dar cei care si-au batut joc de numele lui Dumnezeu nu au nici o sansa sa ajunga in Rai. ei is condamnati sa ajunga in Iad. Gandire logica a crestinsimului... ce sa zic.

| SmexyBoy a răspuns:

Cumetre, nu exista IAD, sau locul acela unde ar fi chinuiti pentru vesnicie, omaneii nemantuiti.

| tasmania a răspuns:

Colegule, ce-i acela un "anagramat" crestin?

| EmaS a răspuns (pentru tasmania):

Dorea sa scrie ''agramat''. Vezi de ce este scris sa vezi barna din ochiul tau?! laughing