| anonim_4396 a întrebat:

Pana cand poti sa te spovedesti? Cat trebuie sa tii post daca esti tanar si iei tratament cu pastile antidepresive de 3 ori.pe zi? Cat e suficient si acceptabil sa tii. post si cam ce poti sa mananci?

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Deloc.

| xerxes1 a răspuns:

Cand te duci la spovedit sa iei cu tine flaconul cu pastile, sa-i dai cateva si la popa.O sa intre un pic in depresie dupa ce te spovedeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista nici u dumnezeu, fa ce vrei cu viata ta.

| Victoria18 a răspuns:

Daca ai inceput sa iei depresive de tanar esti terminat... Alea sunt ca drogurile dau dependenta si distrug creierul incet incet. Daca ai probleme in viata ta secretul ar fi rezolvarea acestora alea fac doar sa iti distruga creierul. In privinta postului doar un nutritionist te poate clarifica, depinde de ce antidepresive iei... etc

| gratargratar a răspuns:

Trebuie sa intrebi preotul.
Cand tii post poti manca orice nu contine lapte, carne sau oua. In general, persoanele bolnave, tin post cam 3 zile inainte de a se impartasi. Pentru a te spovedi insa NU e nevoie sa ti post. Doar pentru impartasanie se tine post.
De spovedit de poti spovedi oricand. Cu cat mai des, cu atat mai bine.

In sfarsit, nu vad o relatie directa intre faptul ca iei antidepresive si post. Postul e foarte bun si-ti intareste vointa.
Du-te des la spovedanie si impartasanie si o sa scapi si de problemele astea. Cu rabdarea se trece marea.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh. Te stresezi prea mult pentru asta! Nu te duce la spovedanie, ah - mai bine citeste ce le-am scris si celorlalti pe tema asta caci nu mai vreau sa-ti explic si tie!

| Făgăraş a răspuns:

Stai linistit, du-te la Spovedanie, Hristos te asteapta sa te vindece! Referitor la dependenta de medicamente, iti spun din experienta proprie, ca ele au doar un rol temporar, neputand sa vindece sufletul. Vindecarea sufletului doar Dumnezeu o face. NU DISPERA, Dumnezeu are cai nebanuite pentru fiecare! Ai incredere in tine si in EL!