| Holiday a întrebat:

Pe o scara de la 1 la 10, unde "1" e "prost de bubuie" si 10 e "geniu", cat de inteligente credeti ca sunt personajele biblice numite Adam si Eva?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu putem ajunge la o concluzie.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns:

Date insuficiente, niste personaje din basme nu pot avea personalitate daca nu avem date semnificative... ca femela era super-excitata si nu mai putea de nu manca "marul" ala nu prea imi suna a cuantum relevant inteligentei, la fel si cu plebeul ramas.

| DonEduardo a răspuns:

Pe undeva pe la 6 asa.

| Theo94 a răspuns:

Daca stii bine povestea ai putea sa faci o analiza a evenimentelor si sa tragi o concluzie.
Eu nu mai stiu bine, dar din ce tin minte imi par niste copii obraznici, neascultatori.
Eu le-as da nota 5
"How smart were Adam and Eve?"

https://www.quora.com/How-smart-were-Adam-and-Eve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o carte, ca si cum ai intreba cat de inteligenta este Julieta din Romeo si Julieta
Iar Adam Si Eva sunt prezentate doar in cateva secvente, nestiind actiuniilor lor incat a se da cu parerea.

| morfeo a răspuns:

Din moment ce au fot pacaliti de un sarpe vorbitor... probabil erau pe legale deci stiau sa faca si sa ruleze marijuana. Nota 10

| AureliusTPU a răspuns:

Nu putem sa le dam nota ca nu stim cat de inteligenti au fost.