| anonim_4396 a întrebat:

Penticostalii sarbatoresc azi Sf. Maria?

Răspuns Câştigător
| kyttu a răspuns:

Penticostalii nu sarbatoresc nici un sfant happy

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie nici unde despre sarbatorirea Mariei.

| milan9 a răspuns:

Nu, penticostalii nu au sărbători!

Referitor la dovezile privind existenţa SĂRBĂTORILOR încă de la începutul creştinismului, iată că scrierile "Părinţilor apostolici" menţionează cinstirea unor sfinţi mucenici!

Deci, cu atât mai mult exista în vremea respectivă şi un eveniment în cinstea ÎNVIERII MÂNTUITORULUI sau în cinstea Maicii Domnului!

Iar dacă în cinstea FIECĂRUI mucenic exista o ZI SPECIALĂ de comemorare, cum oare n-ar fi existat o zi specială în cinstea Maicii Domnului?

| maxcalin a răspuns:

Nu