| Rapunzell a întrebat:

Pentru ca se apropie nebunia Halloween-ului si multi habar nu au ce reprezinta de fapt aceasta sarbatoare, va invit sa vizionati o emisiune scurta si la obiect: http://www.youtube.com/watch?v=z-39y5wcm3Q&feature=feedu Sper sa aveti rabdare sa vizualizati tot.

13 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mah ala e dus cu pluta? Cum s-ar simtii daca unul din alta tara ne-ar prelua o ''sarbatoare'' si preotii de acolo ar spune ca este macabra sau alte din astea?

| Rapunzell explică (pentru Wehrmacht):

Clar nu e macabra o celebrare a mortilor happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kosuchin a răspuns:

Mhm, ghici cine n-o sa primeasca bomboane ^_^.

| Birjaru a răspuns:

Si ce vrei sa zici cu asta? Care e scopul urmarit? De ce s-ar opri cineva care sarbatoreste Halloween s-o faca?

| Rapunzell explică (pentru Birjaru):

Nici nu ma asteptam sa pricepi tu ceva. Mai ales ca nici nu te-ai uitat la tot filmuletulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la cateva petreceri de Halloween la viata mea si nu cred ca am facut ceva rau adica nu am omorat animale si am dat cu sangele lor pe pereti(apropo asta in Vechiul Testament era un ritoal de iertare a pacatelor)nici nu am invocat spirite sau alte chestii ci pur si simplu ne-am adunat mai multi oameni intr-o incapere si am ascultat muzica si ne-am distrat ca la orice alta petrecere numai ca unii cu masti.
Deci...care-i problema cu asta?

| Rapunzell explică (pentru anonim_4396):

Un om frumos care isi pune o masca de drac, zombi, vrajitoare, vampir etc, cu siguranta greste in fata lui Dumnezeu. Un om care petrece de Halloween stiind clar ce fac satanistii in noaptea de Halloween, greseste enorm in fata lui Dumnezeu. Cam asta e ideea. E doar un filmulet pe care il vor pricepe doar cei care vor. Restul vor ramane indobitociti. E simplu.

| HermioneLove a răspuns:

Nu este ceva chiar atat de rau! adica depinde in ce alegi sa te imbraci! daca te imbraci in chestii gen:Vrajitoare,zombii,drac,monstru,vampir,varcolac etc
Dar daca alegi sa te costumezi in ceva dragut ca de extonguerintesa,Zana, Vedeta, Papusa Barbie, Pisicuta, Sirena etc..si asa ai un costum dragut! eu una asa fac! apoi merg cu prietenii la colindat la 3-4-5 casute si primim ba ciocolata Milka, Kinder Bueono, Alpina, bomboane etc etc etc! apoi mergem acasa la care dintre noi si ascultam muzica stam pana la 11-12-13 noaptea cam asa! nu cred ca este rau acest lucru depinde de cum il folosesti!winking