| anonim_4396 a întrebat:

pentru cei care cartesc impotriva relelor din crestinism; Este nevoie de mare atenţie şi discernământ din partea duhovnicului şi căldură caldă către Dumnezeiescul Părinte pentru a-l lumina cum să întrebuinţească iconomia, căci, după cum spune şi dumnezeiescul Grigorie: "Îngăduiţi, dar nu călcaţi legea", aşa că dacă e vorba de călcarea legii, mai bine ar fi să nu spovedească, ca să nu audă cuvântul: "Doctore, vindecă-te pe tine însuţi". Dupa cum vedeti,se cunoaste,de ce si cum vine caderea si se lucreaza la asta.Iar doctorii de suflete{DUHOVNICII},trebuie sa se vindece ei insisi, ca sa poata vindeca pe ceilalti.A-ti cautat intr-adevar doctori de suflete, si nu a-ti gasit? In crapaturile dealurilor si in grotele muntilor?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Asta-i conceputa de la tine sau copi-paste? ca, cum vad in avatar esti cam cu ala cu coarne, in flacari.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

NU.sant un suflet parjolit de pacate, in timp ce sper sa fiu cel ce parjoleste pacatul.

| express11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca esti dus cu mintea razbunatorule.oi fi vreun cavaler al apocalipsei...bafta!

| BlackSulphur a răspuns (pentru anonim_4396):

"suflet parjolit de pacate"

Sigur nu... Ai parjolit o salvie?

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Ce e salvia? vine de la salvare? e de bine?