| Ioaniulian a întrebat:

Pentru cei ce nu cred cuvintele Bibliei, cum explicati ca noi oameni existam?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Pentru ca orice plan are un proiectant. Pentru ca este distanta mare de la o celula la complexitatea creierului uman.Continutul de informatii din creierul uman exprimat in biti este probabil comparabil cu numarul total de conexiuni intre neuroni-adica de aprox.o suta de trilioane de biti.Neurochimia creierului este uluitor de aglomerata.Sunt circuitele unei masinarii mult mai minunat conceputa decat oricare alta masinarie creata de oameni.De fapt, Sagan, a estimat continutul de informatie al creierului la echivalentul a douazeci de milioane de carti.

35 răspunsuri:
| GRs a răspuns:

Realizezi ca intrebarea era pentru atei si tu ai dat funda unui crestin?
http://knowyourmeme.com/photos/471542

| Insigna a răspuns (pentru Mădă0611):

laughing daca Dumnezeu a creat lumea cum sa zici ca a existat ceva inainte de El?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Insigna):

Daca tu razi asa ":))" la ce am zis eu, eu rad asa "=))" la ce ai zis tu.
App, cadou pentru tine --> http://i.imgur.com/IuxJMND.png Puteam sa tai ceva si sa lipesc, dar nu, ca sa nu zici ca e vreo smecherie, e pagina, se vede parte din link (ca sa se vada titlul trebuia sa tai) si ce te intereseaza. Data viitoare sper sa nu te mai bagi in seama daca nu intelegi ce citesti sau daca nu poti sa cauti acel 1% din cunostintele tale care nu contine injuraturi si jigniri. :)

| Insigna a răspuns (pentru Mădă0611):

Asa si? Asta nu e ceva foarte relevant. Exista posibilitatea sa fi facut la un seminar dar sa nu fi facut profil teologic.Mai sunt si seminarii de-astea, mai ales cele de fete. Oricum daca ai facut profil teologic(ceea ce nu cred) chiar nu inteleg cum de ai putut sa faci astfel de scoala daca tu nu crezi in Dumnezeu.Adica ce te-a determinat sa faci un seminar daca stii ca nu ai legatura cu domeniul

| Mădă0611 a răspuns (pentru Insigna):

Era vorba de ani, ca in 2007 am dat bacul, restul e can can, nu ma intereseaza sa discut cu persoane care dau dovada de lipsa de bun simt. Ateu, ne ateu, daca nu te-a jignit, nu jignesti, ca si altii stiu sa vorbeasca asa cum face ultimul tigan, dar au bun simt.