| Jardelin a întrebat:

Pentru cei fara identitate religioasa care vor sa se integreze in absolut, un absolut al zvacnirilor cu eliberare de fluide, exista o varianta de religie foarte concreta si lumeasca, religie care aici pe pamant te duce garantat in al noulea cer. :))

Se cheama "Religia Liber-Schimbistilor", iar lacasurile lor de cult contin in interior dusuri si camere insonorizate cu paturi foarte largi. :) Unde este aceasta religie? In America, evident, tara tuturor posibilitatilor si a ratacirilor spirituale.

E cineva interesat? :)) Macar sa infiinteze vreo filiala in Romania?

http://www.dcnews.ro/......74090.html

8 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pe principiul, faci ceva ce nu convine altora, fa-ti o religie, nu numai ca trebuie sa accepte orice tampenii sustii, dar inca, chiar si in SUA, beneficiezi si de scutiri de taxe.
Pana la urma au si o baza biblica astia, la fel cum Iov si-a tras-o cu slujnica de fata cu nevasta-sa, la fel si astia...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

E Iacov nu Iov, iar din ce stiu Biblia spune ca cele 2 sotii ale lui Iacov si-au dat slujnicele la Iacov sa aiba copii, dar nu realateaza faptul ca ar fi fost de fata sotia lui Iacov.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia e alta poveste cu alt personaj, si intr-adevar cand fetele alea si-au tras-o cu tatal lor, sotia lui nu mai putea fi de fata pentru ca o casapise spiridusul pentru ca, atentie(!), se uitase inapoi(!).

P.S: Si e vorba de Lot in povestea ta, nu de Iacov.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

In fine.o fi si povestea aia a ta, in afara de astea doua cu slujnicele si sotiile, doar e plina de astfel de lucruri povestea, nu mai caut acum, dar oricum, e alta mostra de "inteligenta" apreciata de spiridus.

| AlexanderAdrian a răspuns:

La cat de mare e SUA, evident e si tara tuturor nebunilor. Ce sa mai comentam la asemenea bazaconii? Pana la urma decat satanisti mai bine swingeri laughing))

| Jardelin explică (pentru AlexanderAdrian):

Asta e un fel de umor negru, nu? Mai bine sa i-o traga cineva nevestei, decat sa te rastigneasca niste satanisti, asa e? laughing

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Jardelin):

Acu sincer ai combinat gresit rastignirea cu satansimul, caut-o mai aproape de casa cum se spune, altii rastigneau tongue. Si in plus asta cu nevasta ce-are? Toti in cauza sunt majori si isi dau acordul. Singura dementa e transformarea chestiei asteia intr-o religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai cetit o scrisoare cherduta,a lu nenea iancu, unde catavencu era ultraprogresist, schiberlimbist care nu voia decat progresul si iar progresul, dar care de fapt ERA, insa lipsea cu desavarsire.Stii ce scrie in ghiblie despre asta nu-i asa? Isi vor da carti si invatatori dupa pftele lor si vor fi sclavii poftelor lor trupesti. Spune-mi jardeline? practicand desfraul si sexualitatea fara limita si fara de lege, omul se inalta ori decade? urcand pe treptele placerilor carnale, de fapt el este sus ori jos cat se poate de jos, fara nici un ideal ori notiune de tel de atins.fiindca toate ii sant permise si el profita din plin? mie sincer mi s-ar face greata de lipsa asta de limita si m-as intreba; cat sant om si cat sant porc? si atunci? voi cauta o alta religie care sa ma satisfaca, dar cum? spiritual ori fizic?