| PorumbRodica1965 a întrebat:

Pentru cine poate manifesta interes pentru invataturi biblice :,,Ce credeti ca reprezinta,, armura spirituala "?

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

"Biblia".

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Avand in vedere ca Pavel era roman nici nu l-a vazut vreodata pe Iisus, iar jumatate din scrisorile din NT i se atribuie in mod eronat putem sa concluzionam ca a fost un impostor.
Ca a avut vedenii pe drumul Damascului este destul de probabil.
La temperaturile acelea totul este posibil.

| danut a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Pavel era si evreu pe langa cetatenia romana dar Pavel l-a vazut si pe Isus Hristos dupa cum spune chiar el.

| PorumbRodica1965 explică (pentru TrăieşteClipa):

Este mare lucru sa cunosti adevarul si sa-l poti pretui.