| InoueOrihime a întrebat:

Hei! Voi credeti in aura spirituala? Daca da, se poate vedea? (cum?) FUNDA happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aura spirituala este descrisă de cele mai multe ori, ca o coroana aurie ce pluteste deasupra capului. Aceasta coroana reprezintă bunătatea si puritatea sufletului. Cei care duc povara unui păcat, nu o au. Exista unele persoane cu probleme psihice, nu majore, care o pot vedea.

| InoueOrihime explică (pentru anonim_4396):

Eu stiu ca aura spirituala ne inconjuara la 1 metru distanta si ca se poate vedea, dar cu multe exercitii si cu greu. Aura spirituala ca marime depinde de fiecare persoana, cat este de puternica si cata iubire are fata de alte persoane. Acum nu stiu ce sa zic, de aia am si intrebat aici sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe teorii, unele inventate de oameni, si unele rezultate din ce au văzut anumite persoane. Cum am spus, doar o persoana cu o problema psihica o poate vedea, un alt mod nu cred ca mai exista.

| edit28 a răspuns:

Se poate, dar numai dupa ce capeti un Bankai. happy