| TrentonChase a întrebat:

Pentru "entuziastii" Ancient Aliens theory! You've just got DEBUNKED my friends;)!
http://ancientaliensdebunked.com/

Pareri?

4 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

L-am vazut de mult. E destul de reusit, insa la capitolul religie sunt cam prost informati. Au uitat sa mentioneze ca intr-un episod din AA apare si un alcoolist, care e expert desigur big grin

| TrentonChase explică (pentru Zenicide):

Well, si eu l-am vazut la putin timp dupa ce a fost urcat pe youtube, si desi seria "Ancient Aliens" ma convinsese deja ca singurul motiv pentru care a avut impact a constat in lipsa cunostintelor mitologice, antice, istorie a religiilor, artefacte...etc. ale audientei, totusi nu m-am grabit sa accept acest "refutation" pe nemestecate ca nu cumva sa fiu pacalit de vreun hater al seriei si am facut ceva self-research si am ramas placut surprins...acest debunk este valid pentru mine big grin

| Zenicide a răspuns (pentru TrentonChase):

La inceput a fost diferit Ancient Aliens, eu cel putin asa imi aduc aminte. Primele 2 episoade erau interesante cu niste idei interesante fara a aduce dovezi false si fara sa treaca acea limita fragila intre Sf si ridicol happy Apoi au scos niste episoade de genul Nazi si aliens, Yeti si aliens, aeroport pentru extraterestrii care sunt capabili de calatorii in spatiu am zis wtf. La ce dracu ma uit? laughing Nu stiu cum au ridicat o piatra mare? - ALIENS laughing
E trist, era un show cu mult potential, dar l-au manelificat =]

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Si eu mai urmaream, dar popularitatea si-a facut de cap...au luat-o pe aratura.