| Moisie a întrebat:

Plecand de la faptul ca Isus isi legitimeaza calitatea de messiah si de mantuitor prin profetiile din Biblie ale vechilor proroci!
Intreb: unde in acele profetii biblice este anuntat venirea unui mantuitor ca Isus care NU mantuieste poporul evreu, ci pe doar pe credinciosii crestini, dar si pe acestia doar dupa ce mor?
Unde scrie in Biblie ca sunt mantuiti doar MORTII?

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Tu de vesnicie ai auzit?

| Moisie explică (pentru milan9):

Evident ca da, am auzit ca la vesnicie se ajunge doar MOARTE!
Si nu prin credinta in falsul Christos numit si Lucifer, desi acesta peomite si el vesnicia dar in imparatia sa care este Iadul.
Iata unul dintre motivele pentru care consider ca nu este bine sa fi crestin, pentru ca iti petreci/"traiesti " vesnicia in Iad!