| Dorugar a întrebat:

Plecand de la faptul ca Messia=Christos iar asta insemna un UNS in functia de rege al Iudeilor, si tinand cont de faptul ca romanii care l-au rastignit pe Isus din Nazaret l-au numit in batjocura ca fiind Rege al Iudeilor punandu-o o coroana de spini, nu vi se pare ca este tot o batjocura sa-l numim si noi astazi pe Isus din Nazaret cu numele de Christos asa cum l-au batjocorit ucigasii sai?

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Non sequitur.

| Dorugar explică (pentru Gizăz):

Ai dreptate, adevarul nu este urmat de nimeni, si astfel Non Sequitur a ajuns sa se traduca cu Numai secaturi!"