| AvalohAlyn a întrebat:

Acum poate veni sfârșitul lumii oricând?

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Depinde cum portretizezi tu sfarsitul lumii. Probabil fiecare il portretizeaza diferit si fiecare are o definitie diferita pentru sfarsitul lumii.
Eu personal cred ca sfarsitul lumii va fi atunci cand soarele se va extinde si va eradica orice forma de viata de pe planeta, inainte sa inghita planeta cu totul.

| Lukasssz a răspuns:

Da

| 1997onur a răspuns:

Doar Dumnezeu știe adevarul.

| TheStrategist a răspuns:

Da, oricând ar putea cădea un asteroid și momentan nu prea avem ce face. Dacă tehnologia va mai avansa poate va fi posibil să oprim și asteorizii să lovească planeta noastră, cine știe.

| AVAAVA a răspuns:

Logic. Dar nu ar trebui sa te preocupe asa ceva, nimeni nu poate sa știe când va veni. Exista doua feluri de sfârșit. Sfârșitul individual și cel planetar.
Multi au încercat sa dea predictii despre sfârșit, și nu au reușit. Au pierdut vremea căutând ceva care nu se poate afla, în loc să-i preocupe mântuirea.Mantuirea se obține prin credință și fapte bune.singura și cea mai mare lege data noua este Iubirea. Iubirea de aproape și de Dumnezeu. Prin iubire este scrisa toată Legea lui Dumnezeu.Nu mai avem nevoie de cele 10 porunci mozaice, iubirea le cuprinde pe toate, iar aceasta este scrisa în inima noastră. Trebuie doar sa știi pentru ce sa urmezi aceasta cale. Isus Hristos a dat dovada de iubire necondiționată, și a afirmat ca"doar Prin mine puteți dobândi imparatia cerurilor".
Asa ca nu va mai rătăciți și vegheat fiecare secunda, mulțumiți Domnului pentru fiecare aer respirat, pwntru ca nimic nu putem face fara ingaduirea lui Dumnezeu. Avem viata pentru ca nu s-a dat, dar trebuie sa avem grija de ea, mulțumind Domnului pentru fiecare secunda pe acest pământ.Priblemwl de pe pământ de multe ori le punem în cârcă Divinității, dar ele sunt doar ale noaste. Noi am creat păcatul, poluarea, războaiele. Etc. Nu are nici o vina Dumnezeu pentru ca unii dintre noi alegem calea răului.

Răspuns utilizator avertizat
| UnOmAnonim a răspuns:

Da. Poți fii scutul meu uman? happy

| User1234567891234567 a răspuns:

Poate veni oricand

| Dexter2022 a răspuns:

Pentru tine a venit deja.
Esti doar o umbra care pune intrebari.

| Skajbxpaa a răspuns:

Da, când decide Dumnezeu