| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Pot oare versetele din biblie si din alte carti religioase dovedi ca Dumnezeu exista? Eu vreau dovada clara ca Dumnezeu exista, unde e dovada ca Dumnezeu exista?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Repet confunzi credinta cu cunoasterea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot oare versetele din biblie si din alte carti religioase dovedi ca Dumnezeu exista? Nu.
Eu vreau dovada clara ca Dumnezeu exista, unde e dovada ca Dumnezeu exista? Nu există nici o dovadă, nici clară nici neclară. Poți să tot vrei.

| Celcestietot a răspuns:

Daca nu vorbesti tu direct cu Dumnezeu, nu vei afla niciodata daca Exista sau nu.

| CiorbaDeCartofi explică (pentru Celcestietot):

Pai sa vorbeasca cu mine odata

| Celcestietot a răspuns (pentru CiorbaDeCartofi):

Graba strica treaba. Daca nu te imprietenesti cu Dumnezeu, nu ai cum sa vorbesti cu El. Sunt diferite moduri in care Dumnezeu iti poate comunica.

| Bizon95 a răspuns (pentru CiorbaDeCartofi):

Nu te mai contrazice cu un pocait, NU ajungi nicaieri

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Privește o floare naturala ex o lalea si una artificiala,tot o lalea. Care este diferenta? Diferență este ca, desi amândouă sunt lalele, amândouă sunt frumoase, una este vie, creata de cineva numit Dumnezeu, iar cealaltă este din material făcut de om si nu este vie.La fel si cu omul.Una ești tu, si alta un manechin chiar daca îți seamănă leit.La fel si cu corpurile cerești. Dumnezeu le-a creat, omul crează doar sateliți pe care-i trimite in spatiu si ii controlează, dar nu poate controla un corp ceresc. Mai vre exemple?