| AvalohAlyn a întrebat:

Poți avea credință în Dumnezeu și dacă nu mergi la biserica și stai acasă rugandu-te in cămăruța ta cum a zis Iisus Hristos,căci Dumnezeu este pretutindeni nu numai în Biserică și mai ales Dumnezeu e in noi,noi suntem fiecare o bucatica din Dumnezeu. Dumnezeu nu e undeva in exterior sau într-un loc,Dumnezeu e energie pura pozitivă,iubire pura,pace și lumina pura,Dumnezeu este in interiorul și fiecare dintre noi își poate accesa puterea divină din el însuși căci și în Biblie scrie că Dumnezeu a pus in noi,o parte și niște "ingrediente " că sa zic așa din El,adică Dumnezeu a pus un strop de Duh Sfânt in fiecare dintre noi,dar depinde de noi dacă îl înmulțim sau îl risipim,depinde de noi cum ne trăim viața și dacă fructificăm acel strop divin, de Duh Sfânt.Noi suntem făcuți după chipul și asemănarea lui Dumnezeu deci avem o parte divină în noi,care e latenta și trebuie descoperită prin rugăciune,meditație,ridicarea vibrației,iubire,empatie și căutarea păcii interioare,prin ridicarea nivelului de conștiință de la frica și ura la iubire, pace lăuntrică, recunoștință și nematerialism.
Ce părere aveți de ceea ce cred eu? As zice eu că e adevărat.voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Anonimgirltpu a răspuns:

Ai mare dreptate. Mai bine de atat nu o puteam spune.

1 răspuns: