| Mariushgv a întrebat:

Poti sa faci o facultate in timp ce esti preot?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Bineînțeles! Sunt si calugarite care fac facultate si inca de medicina.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ceva care să intefere cu profesia ta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da cum sa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cate vrei NUMAI sa nu fie una care sa fie contrara profesiei tale de preot. Aici ma gandesc la facultatea de teologie romano-catolica sau reformata daca tu esti preot ortodox, nu cred ca va da bine cand vor auzi superiorii tai. Atata vreme cat nu are legatura cu alte religii, nu vad o problema in a face cate facultati vrei daca esti preot.