| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Potrivit pocaitilor, singura pozitie permisa e cea a misionarului!
daca incerc si alte pozitii pacatuiesc?

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vrei sa te pocaiesti? Sa stii ca ei stiu sa se bucure unul de celalalt, mai mult decat iti poti tu imagina.Este ceva care porneste din interior, care daruieste care cauta fericirea si implinirea partenerului.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu păcătuiești, ajungi direct în cazane încinse!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pacatosule!

| cristi202 a răspuns:

Potrivit pocaitilor, ai libertate deplina in ce priveste sexul normal. Nu conteaza pozitia. Biblia, pe cit d emutl descurajeaza sexul in afara casatoriei, pe atit de mult il incurajeaza in cadrul casatoriei. Poti sa faci cum vrei, poti sa faci cind vrei, poti sa faci unde vrei (desigur conditia e sa fie in intimitate), dar nu poti sa faci cu cine vrei. Doar cu sotia ta si atit.

Apache
| Apache a răspuns:

Mai degraba sa fii un pacatos fericit decat un pocait trist...

| sandra2012 a răspuns:

Depinde de gandirea fiecaruia, unii sunt mai fanatici mai obsedati. Iti dai seama ca ei nu fac sex deloc, asa zic ei, atunci de ce au atatia copii? Da stiu, fac dragoste si de fiecare data femeia ramane insarcinata. Hai ma ca astea sunt prostii. Stiu eu un pocait care bea, fumeaza si isi mai si inseala nevasta cu tot orasul. Asta ce inseamna, ca face dragoste cu toate si le lasa gravide pe toate?

| Kosuchin a răspuns:

Cristi, si n-ai uitat de regula "numai pentru procreere" happy?

| danut a răspuns:

De unde sti, esti pocait si ti-au fost date "instructiuni" in domeniul asta sau folosesti "urechea" ca pe o unealta de abordare a cunostiintelor sexuale practicate de alte dominatiuni religioase?

| PinkPanther a răspuns:

Potrivit pocaitilor sa faci sex e pacat, se iarta doar cand scopul ei este procreerea, deci daca faci si scopul tau nu e sa faci copii e pacat, So you gonna burn in hell.

| gigel68 a răspuns:

Pocaitule... laughing incearca capra cu capu`n izvor...

| bluebios a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti ortodox si te crezi mai ceva decat pocaiti. Iti spun eu o chestie toti sunteti in linii mari la fel, toti credeti ca o virgina a nascut un copil, fiind lasata gravida de o fantoma, iar acel copil cand s-a facut mare a fost rastignit pe cruce, a murit si a inviat dupa trei zile, iar apoi s-a ridicat la cer fiind vazut numai de cateva persoane. Diferentele dintre ortodoxi, catolici, protestanti, baptisti, adventisti, martorii lui Iehova, seceratori,... (lista poate la nesfarsit) sunt doar minore si tin mai mult de chestii de birocratie si organizare a religiei.
Ca sa raspund la intrebarea ta mi se pare de-a dreptul stupid sa crezi ca un D-zeu care este in conceptia religiilor crestine este atotputermic, omiscient, omniprezent, creatorul la tot ce exista in acest Univers este interesat de ce facem noi cu organele noastre genitale.

| bluebios a răspuns:

@Zenithf Ce-i drept nu prea mi-a placut lb. romana niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns:

Eu cred, eu cred ca... bluebios chiuleste mult la orele de Limba si Literatura Romana. rolling on the floor
Acuma, nu stiu ce sa zic despre ce cred ceilalti pocaiti, dar eu cred ca doar sexul anal si sexul cu forta este pacat.

| ThePoet a răspuns:

Daca le incerci pe restul o sa pacatuiesti si te vei transforma intr-o omida fara dinti.

| unknownn a răspuns:

Daca ajungi sa asculti de regulile pocaitilor ajungi sa mori de plictiseala, la ei tot ce faci e pacat in afara de rugaciune si mersul la bisericastraight face

| Pisoiul a răspuns:

Da.Din cate stiu eu la pocaiti sexul trebuie sa fie cat mai simplu fara kama sutra s-au alte poziti.Cum ar fi pozitia 43. Ei au voie sa faca dragoste cat mai simplu si mai normal posibil fara alte pozitii.De asemenea pocaitii nu au voie sa faca sex! Uite de ce:
1. Dumnezeu a considerat pentru adepti sai caci au voie sa faca dragoste doar pentru a se reproduce.
2.Sa faci sex in mod normal e pacat.Nu e pacat sa faci dragoste dar e pacat la pocaiti sa ajunga la orgasm.
3.Ma indoiesc ca multi au respectat asta.
4.Nu stiu daca este adevarat dar am citit asta undeva. Oricum fiecare om are alt stil de viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, daca pacatuiesti, in iad esti pedepsit sa incerci alte pozitii.

| scully a răspuns:

Da de ce esti asa obsedat de pocaiti? sunt tot oameni sa stii.

| RoXxy a răspuns:

Ce prostie! Asa va pacatui barbatul mai mult decat tine si se va duce la altelelaughingFi creativa, caci altfel se va plictisi de tinewinking

| RoXxy a răspuns:

Oh,scuze.Nu aveam de unde sa stiu, nu ti-am vizualizat profilulbig grin
In orice caz, asta e una dintre cele mai mari tampenii pe care le-am auzit.Cum sa fie pacat sa incerci pozitii noi?laughing