| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Potrivit unui studiu amplu s-a ajuns la concluzia ca 106 miliarde de oameni au trait si murit pe pamant. Spuneti-mi si mie unde inca astia toti in rai?
In acelasi rai ajung si toate speciile de animale si plane? Sau nu voi mai vedea nimic in viata vesnica decat oameni goi?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu toti vor merge in rai.Lata este calea care duce la moarte si ingusta este calea care duce la viata.Si apoi, animalele nu vor mosteni nici raiul nici iadul.

| Birjaru a răspuns:

Pai nu-ncap in rai, de aia au trebui sa sara multi gardu'.

| Deny1333 a răspuns:

Dacă merg toţi în Rai, acolo e categoria Full option sau ce? Ca să ştiu să mă mut la ei.

| ForJesus a răspuns:

Daca ai făcut fapte vrednice de pocăință ta mergi în Rai dacă te-ai distrat și nu ți-a pasat de sufletul tau, mergi în iad!

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru ForJesus):

Adica, cu alte cuvinte, ca sa ajung in rai trebuie sa ma inchid intr-o biserica tot restul vietii si sa fac rugaciuni catre Dumnezeu, dupa tine? Iar daca imi voi trai viata distrandu-ma si nelasand-o s atreaca pe langa mine degeaba cum faceti multi din voi si cum fac majoritatea oamenilor din lume, voi ajunge in iad? Nasoala logica ta.

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru ForJesus):

Decat sa ma pocaiesc ca tine zilnic si sa-mi irosesc viata degeaba, mia degraba ma distrez ca doar o viata am.
(eu stiu asa nu da vrabia din mana pe cea de pe gard)

Ce ai fost inainte de nastere (adica nimic) tot aia vei ajunge si dupa moarte!

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru WhiteWolf7):

Ce pretentii ai de la un copil de 10 ani care il pune masa sa faca matanii toata ziua si sa stea cu genunchii pe coji de nuci ca sa se roage sa ne fie noua bine si sa ne distram. Asta e sunt si prosti care trebuie sa sufere pentru bucuria noastra!

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Adevarat dar as prefera sa nu ne mai f.uta pe noi la cap cu d-astea.
recunosc sunt crestin(nu-s tocmai un exemplu de urmat, daar...) dar astia parca sunt prea exagerati frate, prea de tot, prea parca asteapta un glont de 12 mm in tampla aia inpuiata de tampenii.

| ForJesus a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Stiu,te cred ca asa ziceam și eu!

| ForJesus a răspuns (pentru WhiteWolf7):

Nu trebuie sa te închizi nici unde și sa te rogi non stop, eu spun doar ca ar trebui sa ne gândim la viata noastră, cum e mai bine sa o trăim!
Sau sa o irosim!

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru ForJesus):

E, asta e altceva, asta e o formulare care exprima exact ce ai vrut sa zici, din cealalta se intelege exact ce ti-am zis eu.

| mentalism a răspuns:

Sall:1: nu toti oamenii au ajuns in rai, mai este si iadul.
2:raiul este infinit,
3:oamenii nu mai sunt materie in rai, ci sunt spirite
4: animalele si plantele nu prea au suflet, asa ca nu ajug decat oamenii! sper ca te-am lamurit

| fetitaCUPiscoturile explică (pentru mentalism):

Deci sa inteleg ca esti sadic care omoara animale si le poara blana.

uita-te aici 2 min daca ai timp si zi-mi ca ai tot inima de piatra!
http://www.youtube.com/watch?v=OfkS6bMryHM
http://www.youtube.com/watch?v=cvCjyWp3rEk
cum poti sa zici ca nu au suflet!

| mentalism a răspuns:

Nu sunt sadic, iubesc animalele, vara umblu prin padure duc la veverite alune, daca vad si un pui de rama il iau cu mana goala di noroi ca sa nu fie omorat de cineva. dar plantele nu au suflet, iar cainii iubesc, dar nu au sentimente complexe ca ale noastre oamenii!

| ღClauuღ a răspuns:

Nimeni nu s`a intors de acolo sa ne spuna cati oameni sunt acolo, daca sunt plante sau animale, cand vei ajunge vei vedea.winking

| mistikk a răspuns:

Poi se mai duc si`n iad laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi pierzi timpul asculta asta Sean Paul and Alexis Jordan - Got 2 Luv U ca ne e pacat creddddddddddddddddddddddddd

| AnonimHumanHelper a răspuns:

Nu cred ca o sa ti pese de astea dupa ce mori
din ce am auzit din copilarie animalele nu ajung in rai sau iad
in plus cine a zis ca toti cei care au murit au ajuns in rai?