| chazz a întrebat:

Practicati OBE/calatorie astrala? Dupa cat timp ati reusit? Va rog fara glume sau minciuni!

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

Calatoria astrala este una dintre multele alte forme ale "experientei in afara corpului" (OBE).
Motivele pentru care nu ai reusit (inca) sa experimentezi asa ceva pot fi dintre cele mai variate: nu ai exersat suficient, nu esti facut pentru asa ceva, nu ti-e foarte clar in ce te bagi sau cineva te iubeste prea mult acolo sus si te protejeaza happy. Ia aminte la ceea ce ti-a zis DeadMental, stie el ce spunewinking.

29 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Urmeaza-ti instinctul. Poti foarte usor sa intalnesti o entitate care iti taie firul vietii.

| MMihai a răspuns:

VEZI
http://en.wikipedia.org/wiki/Out-of-body_experience
Nu am auzit pe nimeni să facă așa ceva!
Și nici nu mi-a trecut prin minte, o asemenea aiureală.

| TrentonChase a răspuns (pentru MMihai):

Este foarte popular in ocultism sa stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Narfundo a răspuns:

Stiu ce zic asa ca te rog sa maresti atentia.
In primul rand la fel ca si vrajitoria, acest OBE nu poate fi facut intentionat decat cu o singura conditie : -sa ai sufletul bun si in schimbu acestor experiente sa iti vinzi sufletul diavolului.Multi au sufletul vandut si ingropat adanc si nici nu isi da seama. Daca ai experimentat asa ceva, te rog sa ai mare grija pe viitor si sa incerci cat mai mult sa iesi din aceste stari, pentru ca nu sunt bune.Sa ne prostim acum si sa credem in alte lumi, in rencarnare, extraterestrii, fantome, etc.NU! Aceasta e lucrarea diavolului si esti vampirizat cand ai o asemenea experienta. Energia iti este furata, esti consumat ca un produs de demoni si la fel de usor poti prinde tot felul de boli.Atat cat esti folositor diavolilor ei te vor tine in viata dar vor avea oricand sansa sa te umileasca, loveasca, omoare.Nu te documenta pe internet prea mult, ai sa pierzi legatura adevarata. Sfatu meu este sa dormi si sa nu visezi nimic si sa te odihnesti.Visele sunt naluciri diavolesti si nici macar nu e bine sa te gandesti la ele da sa le mai si zici.Arta viselor, zodiac, numerologie? Toate sunt la fel ca ghicitu in carti, murdare si pline de pacat.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| 1dintrevoi a răspuns (pentru Narfundo):

Amin!

| Narfundo a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Am dreptate sau bat campii?

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Narfundo):

Nu bati campiiwinking. Stiu prea bine la ce te referi. Poate ca si tu stii cum e sa te simti gol pe dinauntru... Ti-am zis eu acum putin timp ca tu ascunzi ceva. happy Se pare ca nu m-am inselat.

| Narfundo a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Daca nu zici mai multe, ramai cu crezutul

| 1dintrevoi a răspuns (pentru Narfundo):

Nu inteleg la ce te referi acum.

| Miauti a răspuns:

Ai mai pus o astfel de intrebare. Deci ce te framanta, ce raspuns cauti?

Vezi ca e mare diferenta intre OBE si calatorie astrala. Eu am reusit in decurs de 3 luni sa am prima experienta OBE.

| chazz explică (pentru Miauti):

Da stiu ca este o diferente de aceea am pus/.Ma chinui si nu reusesc.(nu imi este frica)nu stiu care ar putea fii cauza.

| Miauti a răspuns (pentru chazz):

Pai ce crezi ca e ca pocnessti din deget si gata? tr sa te chinui mai mult cam 1-2 ore pe zi.

| chazz explică (pentru Miauti):

Asta si fac! in fiecare seara la culcarehappy, incerc 1 ora.

| Mădă0611 a răspuns (pentru chazz):

Pentru ca e autohipnoza (sau cel putin asa o vad eu) si pentru asta trebuie sa iti "golesti" mintea, cat timp te gandesti la orice altceva in afara de ce iti autosugerezi n-o sa mearga.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

Calatoria astrala este una dintre multele alte forme ale "experientei in afara corpului" (OBE).
Motivele pentru care nu ai reusit (inca) sa experimentezi asa ceva pot fi dintre cele mai variate: nu ai exersat suficient, nu esti facut pentru asa ceva, nu ti-e foarte clar in ce te bagi sau cineva te iubeste prea mult acolo sus si te protejeaza happy. Ia aminte la ceea ce ti-a zis DeadMental, stie el ce spunewinking.

| DyNo a răspuns:

Deci tu ne intrebi daca am mai calatorit prin spatiu? Cu o nava spatiala, sau fara nici un ajutor?

| chazz explică (pentru DyNo):

Degeaba ai postat!

| DyNo a răspuns (pentru chazz):

Decat sa faci aceasta remarca complet ne la locul ei, mai bine m-ai lamurii ce este cu prescurtarea OBE ( Calatorii in afara trupului ), se pare ca nu vrei ajutorul meu/parerea mea sa inteleg.

| chazz explică:

Astept si raspunsurile celor care au practicat sau practica! Incerc de 2 sapt. am simtit unele "chestii" dar inca nu am reusit!

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

Ce "chestii ai simtit, mai exact?

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

-la unele momente corpul meu era practic "storcit", inima bubuia in mine, aveam un sentiment ca sunt ridicat si aud mereu niste bazaituristraight face.

| 1dintrevoi a răspuns (pentru chazz):

-vizual ai experimentat ceva?

| chazz explică (pentru 1dintrevoi):

Nu am reusit sa ies din corp pana acum, dar cand inima imi batea foarte tare vedeam niste zig zaguri straight face.

| Miauti a răspuns (pentru chazz):

Cred ca tu folosesti tehnica vibratiilor.
Acele bazaituri ar putea fi vibratiile (ceea ce tr sa le controlezi) deci mai ai putin happy Dupa ce simpti acea vibratie incearca sa te misti stanga la dreapta dupa ce vibratiile vin (nu cu corpul) ATENTIE! Nu fortat ci cu blandete.

Am uitat sa spun de obicei noaptea e mai greu sa faci o poiectie astrala. Da! majoritatea care au avut o asfel de experienta au avut-o noaptea.

- incearca tehnica corzi

in cazul in care mori poti sa ma bantui laughing))))

| chazz explică (pentru Miauti):

Multumesc pentru. sfat (nu stiu asa zisele tehnici).imi relaxez mai intai mintea si corpul si dupa imi spun in minte "in seara asta am sa ies din corp"si ma gandesc la camera mea.

| Miauti a răspuns (pentru chazz):

Ai reusit!?

| chazz explică (pentru Miauti):

Nu sad (dar nu ma las x( )

Răspuns utilizator avertizat