| costis a întrebat:

Prin ce ne facem placuti celor din jur? Cerintele sunt diferite la cei tineri fata de cei mai in varsta? Religia poate sa contribuie cu ceva la asta?

11 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Copii sunt placuti tuturor, asa sunt facuti de Dumnezeu. Tinerii, cam la fel, doar ca au posibilitatea de a se face uraciosi. De la cei in puterea varstei se cere sa isi ajute semenii loviti. Iar batranii mai greu, dar care sunt smeriti si luminosi la chip se fac si ei placuti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu are importanta religia. Apreciez omul inainte de a-i afla credinta. Si pe-asta o aflu din intamplare, nu intreb niciodata.
Sunt oameni care se fac placuti doar prin simpla lor prezenta.

| cristimihailov a răspuns:

Religia sigur contribuie la asta.
Nu stiu daca placuti. Dar cu siguranta cunoscuti.

Ia pune tu o candela pe langa tine si vino cu o cruce mare de gat.

Crezi ca o sa treci nevazut?
Toti te vor cunoaste.

| sublime89 a răspuns:

Te poti face placut fiind amabil si vorbind frumos cu ceilalti. Te poti face placut ajutandu-i cu ceva atunci cand trec prin momente grele si nu numai. Iar ca sa faci asta n-ai nevoie de nicio religie. Ai nevoie doar sa fii in viata si sa-ti doresti.

| M25M a răspuns:

A zis un nene o chestie destul de simpla:
"You're a believer, that's great, you're a non-believer, that's great too, just don't be a c.u.n.t."

| costis explică (pentru M25M):

Da, si " a c.u.n.t"., insa nici " a f.d."

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Părerea mea e că ne putem face plăcuţi celor din jur prin respectarea "Legii de aur": "Tot ce vreţi să vă facă vouă oamenii faceţi-le şi voi la fel." - Matei 7:12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut odata o formula. puterea religiei sexului si artei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia are sfaturi despre cum sa ne purtam unii cu altii la fistecare varsta, precum si sfaturi generale despre cum trebuie sa traiasca un crestin.