| douanume a întrebat:

Spuneți-mi vă rog o carte bună de psihologie care vizează moduri de a comunica mai ușor cu oamenii ( DE ORICE VÂRSTĂ ); mai exact, CE și CUM trebuie să vorbim şi să ne comportăm cu ceilalți pentru a ne apropia de ei puțin câte puțin şi chiar să ne facem plăcuți pentru ei. M-ar interesa ceva să fie valabil sau aplicabil atât pentru adulți, tineri, adolescenți, cât și pentru COPII ( neapărat ) de orice vârstă. Sper că am fost suficient de explicit.
A, încă o mică precizare : aș dori o carte de calitate şi nu foarte grea de înțeles, și dacă nu cer prea mult, nici cu foarte multe pagini happy
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Lzehxo a răspuns:

-Secretele Succesului, Dale Carnegie
-De vorba cu mine insumi
-Inteligenta emotionala, Daniel Goleman
-Putere nemarginita, Anthony Robbins
Sper ca te-am ajutat!
Citeste o mica descriere despre fiecare si alege-o pe cea mai potrivita.